امام جمعه بیرجند در دیدار با هنرمندان استان:

ما نباید جامعه ای باشیم که هرچه دشمن بگوید، انجام دهیم/ هنرمند کسی است که درد جامعه را درک کند و برای حل آن قدم بردارد

امام جمعه بیرجند گفت: جامعه ما نباید جامعه ای باشد که با هرچه دشمنان بگویند انجام دهیم بلکه باید دنبال عزت باشیم و نگذاریم که در ما نفوذ پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی، امام جمعه بیرجند در دیدار با هنرمندان و مسئولان فرهنگی استان با اشاره به آغاز سال جدید اظهار کرد: اگر به خوبی از سال ۹۴ نتوانسته باشیم استفاده و بهره ببریم قطعا باعث تأسف است.
وی با بیان اینکه امسال با عطر بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) معطر شده است، افزود: متاسفانه نتوانسته ایم حضرت زهرا(س) را به خوبی معرفی کنیم.
امام جمعه بیرجند به دیدار خود با شهردار بیرجند اشاره کرد و گفت: در این جلسه در خصوص اینکه چرا بزرگان خود را معرفی نمی کنیم و اگر قرار باشد مکانی ساخته شود چرا به نام بزرگانی که در حیات هستند نام گذاری نکنیم، بحث کردیم.
حجت السلام رضایی خاطر نشان کرد: ما باید قدردان بزرگان خود باشیم و امروز باید فکر کنیم که چه کاری برای آن ها انجام دهیم.
وی با بیان اینکه شهدا زنده اند اما پیرو می خواهند، تصریح کرد: جامعه ما نباید جامعه ای باشد که هرچه دشمنان بگویند انجام دهیم بلکه باید دنبال عزت باشیم و نگذاریم که در ما نفوذ پیدا کنند.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: نباید جامعه به گونه ای باشد که برخی از پرخوری بترکند و برخی نیز در تهیه نان خود محتاج باشند.
حجت الاسلام رضایی گفت: هنرمند باید درد جامعه را درک کند و برای حل آن قدم بردارد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه نمی گذاریم تافرزندانمان شکوفا شوند، افزود: باید تلاش کرد که خودمان نیز شکوفا شویم زیرا رسالت اولیای الهی به شکوفایی رساندن انسان بوده است.
امام جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: هنرمند فردی است که خیلی خوب جامعه خود را می فهمد و آن را به جلو حرکت می دهد.
انتهای پیام/۶