به منظور سرمایه گذاری و بهره‌برداری از معادن خراسان جنوبی؛

مبادله تفاهم نامه ۵۰۰ میلیارد تومانی با بزرگترین تولید کننده کنسانتره سرب و روی کشور

به منظور سرمایه گذاری و بهره‌برداری از معادن خراسان جنوبی،تفاهم نامه ۵۰۰ میلیارد تومانی با بزرگترین تولید کننده کنسانتره سرب و روی کشور، مبادله شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در سیزدهمین جلسه ستاد توسعه، تفاهم نامه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان با با شرکت کیمیای زنجان گستران به عنوان بزرگترین تولید کننده سرب و روی کشور، در راستای سرمایه گذاری و بهره‌برداری از معادن و صنایع معدنی استان مبادله شد.
این شرکت از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ سرمایه گذاری زرین می باشد که در شهرستان های قاینات، طبس، بشرویه و نهبندان فعالیت خواهد کرد.
این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده کنستانتره سرب و روی کشور، در استان های زنجان، قزوین، یزد، مرکزی، کرمان و … فعالیت می کند.
ایجاد ارزش افزوده و تبدیل کردن خاک به محصولی که ارزش صادراتی دارد، از مهمترین اهداف این هلدینگ اقتصادی است.
بنا به تفاهم ملانوری استاندار خراسان جنوبی با تاج الدین مدیرعامل شرکت کیمیای زنجان گستران، مقرر شد؛ این شرکت در ادامه سرمایه گذاری ها و فعالیت های خود در زمینه معدن و صنایع معدنی، نخستین پژوهشگاه زغال سنگ کشور را در طبس راه اندازی نماید.
بورسیه کردن و جذب کلیه دانشجویان و دانش آموختگان مرتبط با رشته های مدنظر این مجموعه در حوزه های فعالیتی، در صورت رسیدن به مرحله فرآوری سرب و روی نیز از دیگر مواردی است که این شرکت در قالب مسئولیت اجتماعی متقبل شده است.
استاندار در ادامه به این شرکت پیشنهاد داد؛ با سرمایه گذاری در زمینه بهره برداری از یک یا چند فرصت گردشگری استان، حوزه فعالیتی خود را توسعه داده، به رونق گردشگری در خراسان جنوبی کمک نماید.
شایان ذکر است: در راستای این تفاهم نامه، طرح سرمایه گذاری و بهره برداری در معادن و صنایع معدنی در سطح استان عملیاتی می شود.
مدت اجرای این طرح که از همین مرداد ماه کلید می خورد ۳۶ ماه است و درقالب این تفاهم نامه با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت کیمیای زنجان گستران از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ زرین، زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزار و ۲۰۰ نفر نیز به شکل غیر مستقیم فراهم می شود.
انتهای پیام/۷