نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مبارزه با موادمخدر نیازمند اجرای طرح‌های کارساز است

آیت الله عبادی با بیان اینکه مواد مخدر یکی از بی‌رحمانه ترین ابزارهای دشمن برای استعمار مردم جهان است، گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند اجرای طرح‌های کارساز است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان حنوبی در دیدار با اعضای شورای مبارزه با موادمخدر استان با قدردانی از تلاش شبانه‌روزی نیروی انتظامی اظهار کرد: در شورای هماهنگی مبارزه موادمخدر به یک شیوه همواره کار کردن ارزشمند است اما کارساز نیست چون شما در بررسی، تعقیب و نظارت بر امور وقتی نقاط ضعف و قوت را شناسایی می‌کنید باید برای هر بخشی به صورت جداگانه نیز طرح کارساز و متفاوت با آنچه عمل می شود، داشته باشید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اصل و ریشه مبارزه با موادمخدر از خانواده ها شروع می شود و باید برای آنها طرح داشته باشید، افزود: شما و دیگر خدمتگزاران به صورت شبانه‌روزی از مردم دفاع می‌کنید که معتاد نشوند اما باید طرحی داشته باشید که خود افراد از خودشان دفاع کنند.
وی ادامه داد: باید فرزندانمان را نسبت به خطر موادمخدر و نحوه های ورود آن تفهیم کنیم تا از خودشان در مقابل این آسیب اجتماعی دفاع کنند.
آیت الله عبادی با اشاره به نقش رسانه ها، آموزش و پرورش و صدا و سیما برای آگاهی بخشی و هوشیاری مردم و جوانان نسبت به آسیب های موادمخدر، بیان کرد: ترویج موادمخدر یکی از طرح های سیاسی دشمن است که باید برای کبارزه با آن تدابیری اندیشیده شود.
امام جمعه بیرجند گفت: بسیاری از مشکلات و آسیب های که در کشور حاصل شده بخاطر ولنگاری مسئولانی است که احساس مسئولیت نمی کردند.
وی با بیان اینکه با حسن انتخاب مردم امیدواریم در آینده مسئله اشتغال حل شود تا جوانان امید به زندگی داشته باشند، افزود: باید طرح های کارشناسی خود را برای مبارزه با موادمخدر به دولت جدید ارائه دهید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان با اشاره به اینکه موادمخدر یکی از بی‌رحمانه ترین ابزارهای دشمن برای استعمار مردم جهان است که ایران نیز در خط مقدم این قضیه قرار دارد، گفت: باید طرحی هم برای آنهایی داشته باشید که در سطح جهان ادعای مبارزه با موادمخدر دارند.
سردار ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی استان نیز در این دیدار اظهار کرد: در بحث مقابله با مواد مخدر خوشبختانه توانسته ایم با همکاری همه دستگاه ها به ویژه دستگاه قضایی در صدور احکام و مجوزها و دستگاه های اطلاعاتی اقدامات خوبی انجام دهیم که آمار کشفیات موادمخدر در استان در سال گذشته بی سابقه بوده است.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف بیش از ۲۰ تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع موادمخد از ابتدای امسال در استان خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم در بحث آگاه سازی، فرهنگ‌سازی و دخیل کردن جوامع هدف در بحث پیشگیری و مبارزه و مواد مخدر اقدامات بیشتری انجام دهیم.
فرشید یادآور شد: استان مرزی خراسان جنوبی در مسیر محموله‌های مواد مخدر از جنوب به استان‌های مرکزی کشور قرار دارد به همین دلیل بخش زیادی از مواد مخدر در این استان کشف می‌شود.
وی در پایان با قدردانی از حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات، بیان کرد: با توجه با حضور باشکوه مردم در انتخابات مسئولیت ما برای خدمت به مردم بیشتر می شود
حسنی مقدم دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم با اشاره به فعالیت ۸۶ مرکز ترک اعتیاد در خراسان جنوبی گفت: ساخت و پخش ۶۴۰ دقیقه برنامه با موضوع مواد مخدر و آسیب‌های آن در سیمای استان و ۶۴۰ دقیقه برنامه در رادیوی خراسان جنوبی از جمله اقدامات فرهنگی در خصوص مبارزه با پدیده‌ی شوم مواد مخدر است.
انتهای پیام /۳