رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی:

متأسفانه یک عده هنوز می خواهند جامعه ما را از طریق فرانسه و انگلیس بسازند

آیت الله عبادی خطاب به روسای دانشگاه ها و جمعی از مدیران ارشد فرهنگی استان گفت: باید به پیروی رهبر حکیم انقلاب طرحی بریزیم که فرزندان و نسل آینده را برای خود، دین، اسلام و انقلابمان بسازیم، نه برای اینکه برای بیگانگان کار کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، در نشست با روسای دانشگاه ها، مسئولان دفاتر مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و جمعی از مدیران ارشد فرهنگی استان که با حضور معاون فرهنگ، آموزش و رسانه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور برگزار شد، اظهار کرد: صنف های مختلف که هر کدام به کاری مشغول هستند، اجمالا می دانند که چه کاری انجام می دهند اما من و شما که به اصطلاح به نحوی تصدی امور فرهنگی به دوش ما است آیا در پاسخ به این سوال که چه می خواهیم انجام دهیم جواب قانع کننده ای داریم؟
وی با اشاره به اینکه انسان در مسئله انسان شناسی، خلقتا یک موجود فرهنگی است و در فرهنگ تعریف می شود، افزود: در صحنه میدانی آنچه در طول تاریخ گذشته است و آنچه در دوران حضور استعمار در قالب های مختلف مزید بر علت شده است و همچنین در دوران انقلاب، در بین آموزشگاه ها، پرورش گاه ها، مسئولین آموزشی و تربیتی و اساتید شاهد هستیم که به نفع و ضرر خود، جامعه و نسل آینده بی توجه هستیم و این در حالی است که خداوند یک جامعه مستقل به برکت انقلاب به ما عنایت کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: این همه زحمت کشیده می شود و نیرو پرورش داده می شود، بدون اینکه جو فرهنگی، سیاسی، اعتقادی و انقلابی جامعه لحاظ گردد.
آیت الله عبادی تصریح کرد: خانواده ها با استعدادترین فرزندان خود را به دنبال رشته های ریاضی فیزیک و دستاوردهایی که امروز در جامعه ضرورت دارد، می فرستند و علوم انسانی را در حاشیه قرار می دهند و این در حالی است که در کشورهای دیگر برعکس عمل می شود و استعدادهای قوی خود را بر روی علوم انسانی متمرکز می کنند.
وی مطرح کرد: استعمارگران برای منافع عمومی خود و سلطه بر جهان و همچنین منابع انرژی و باقی ثروت های جهان، بر روی علوم انسانی کار ویژه ای می کنند، آنها به واقع مطلب کاری ندارند بلکه برای آنها اهدافشان مهم است و سیاست و عقیده افراد را بر این مبنا می سازند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بیان داشت: استعمارگران در مسائل جامع شناسی، روان شناسی و حقوق بشری بالاترین استعدادها را به کار می گیرند و بر اساس اهدافی که دارند، برای مردم جهان فکر، عقیده و حقوق می سازند و سپس بهترین نیروهای فیزیک و ریاضی ما را که دستاورد زحمات شماست را نیز به عنوان نوکر به کار می گیرند.
آیت الله عبادی عنوان داشت: بارها رهبر معظم انقلاب نسبت به علوم انسانی اسلامی و نوع آوردهایی که بتواند دانشجو و جامعه را تغذیه کند، هشدار داده اند.
وی گفت: این باور خامی که یک عده تصور می کنند که اگر برای غرب فرش قرمز پهن کنیم، مشکلاتمان برطرف می شود، خیالات خامی است که باید آن را کنار گذارند، زیرا دشمن، دشمن است و هیچگاه دوست نمی شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن اگر می خواست نوکر بپذیرد صدام را به عنوان نوکری می پذیرفت، ادامه داد: دشمنان با استفاده از صدام بار خود را به منزل و به اهداف شومش که قتل و کشتار مسلمانان بود رسید و سپس تصمیم به حذف وی گرفت.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال اهداف خودش است، خاطر نشان کرد: دشمن در دشمنی هوشیار است و نوکرش را خودش انتخاب می کند و هیچگاه نوکر داوطلب نمی گیرد.
وی تصریح کرد: دشمن وقتی علوم انسانی، سیاست، جامع شناسی، روان شناسی و حقوق بشر را در دست گرفت، از یک بچه مسلمان، داعشی و منافق می سازد و ایجاد اختلاف می کند.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: دشمن حساب شده کار می کند، اما ما نمی دانیم که آیا انسان خدمت گزاری برای اسلام می سازیم و یا پیاده نظامی برای انگلیس.
آیت الله عبادی تأکید کرد: برای اینکه بدانیم فرزندان خود را چگونه تربیت کنیم، منافع نسل آینده را چگونه حفظ کنیم و اسلام و انقلاب را چگونه صادر کنیم، نیازمند یک طرح جامع و دقیق هستیم.
وی با اشاره به اینکه ما دارای اسلام، قرآن و انقلابی غنی هستیم، گفت: متأسفانه یک عده هنوز می خواهند جامعه ما را از طریق فرانسه و انگلیس بسازند و مشکلاتمان را از طریق برجام و ترامپ حل کنند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی افزود: باید به پیروی رهبر حکیم انقلاب طرحی بریزیم که فرزندان و نسل آینده را برای خود، دین، اسلام و انقلابمان بسازیم، نه برای اینکه برای بیگانگان کار کنند.
آیت الله عبادی یادآور شد: برخی ها متاسفانه کشور را رها کرده اند و در کنار دشمنان بر علیه مردم ایران اقدام می کنند و تا جایی پیش می روند که طرح تحریم کردن ایران را مطرح می کنند.
وی بیان داشت: اگر بتوانیم در سیستم انقلاب، خود، نسل آینده، دانشجو و طلبه را بسازیم، از تحریم استقبال می کنیم زیرا همه پیشرفت های ما به برکت همین تحریم ها بوده است.
امام جمعه بیرجند گفت: انسان با فرهنگ شناخته می شود و با فرهنگ تقسیم بندی و زندگی می کند و در عالم بعد نیز با فرهنگ محشور خواهد شد.
آیت الله عبادی ابراز داشت: باید از فرهنگ غنی خود برای کشور، نسل آینده، بازار، صداقت، عدالت، امانت، عفت و حفظ خانواده ها از فروپاشی استفاده کرد.
انتهای پیام/۶