فلاحتی:

متاسفانه شرایط تربیت معلم در خراسان جنوبی خوب نیست/ مراکز تربیت معلم قاین وزیرکوه تعطیل است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در گذشته مراکز تربیت معلم در قاین و زیرکوه وجود داشته که متاسفانه هم اکنون فعالیت ندارد و نیاز است در خراسان جنوبی به ظرفیت تربیت معلم بیشتر توجه شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه جمع بندی اعضای کمیسیون مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اگر به ظرفیتهای منحصر به‌فرد خراسان‌‍جنوبی توجه شود هر چه کاهش جمعیت داشته باشیم هیچ واحد علمی و آموزشی تعطیل نخواهد شد.
وی افزود: در خراسان‌جنوبی ظرفیت های مغفول مانده ای داریم که اگر توجه شود منجر به ماندگاری مردم در استان خواهد شد که مرز از جمله ظرفیت هایی است که در حوزه های مختلف و در بخشهای دانشگاهی می‌‍توان از آن استفاده کرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: صنعت از دیگر ظرفیت ها است که در این خصوص فاز یک فولاد قاین انتهای سال جاری به بهره برداری میرسد و منجر به اشتغال چند هزار نفر خواهد شد.
فلاحتی با اشاره به بخش کشاورزی در حوزه انتخابیه خود، گفت: زرشک و زعفران ظرفیتهای از دیگر ظرفیت های بین المللی استان است که میتوان برای توسعه استان از آنها استفاده کرد.
وی با بیان اینکه در گذشته مراکز تربیت معلم در قاین و زیرکوه وجود داشته است، گفت: متاسفانه هم اکنون فعالیت نداشته و نیاز است در این شهرستانها به مراکز تربیت معلم توجه شود و از فضایی که موجود است استفاده بهینه شود.ضمن اینکه شرایط تربیت معلم در بیرجند نیز خوب نیست.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با همکاری وزارت علوم شرایط ایجاد رشته ها در خراسان جنوبی فراهم شود و شاهد کاهش رشته های دانشگاهی نباشیم.
انتهای پیام/۱۲۷