عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

متخلفان از قانون لغو تحریم‌ها قطعا مجازات می‌شوند/ مذاکره کنندگان نمی‌توانند از وین بهره‌برداری انتخاباتی کنند

موسوی‌لارگانی گفت: فرمایش رهبری و بعد از آن قانون مصوب مجلس خط قرمز ها را برای مذاکره کنندگان روشن کرده است و متخلفین از قانون مجلس باید قطعا مجازات شوند.

به گزارش خاورستان، سید ناصر موسوی‌لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با دانا، با اشاره به اینکه خط قرمز کشور در مذاکرات وین فرمایشات مقام معظم رهبری است گفت: بعد از فرمایشات مقام مظعم رهبری قانون راهبردی که در مجلس شورای اسلامی مصوب و لازم الاجراست تکلیف مذاکره کنندگان را روشن می کند و متخلفین از قانون مجلس قطعا باید مجازات شوند.
وی با اشاره به اینکه در برجام خیانت هایی به کشور و ملت ایران شده که غیر قابل جبران است تصریح کرد: در این سال ها با وجود وعده های فراوان به ملت مبنی براینکه توافقی صورت گرفته که تمام تحریم ها برداشته شود، اما محقق نشد، برخی از مردم ایران براثر تحریم دارویی جان خود را از دست دادند، امروز در موضوع کرونا هم مسئولان کشور بی تقصیر نیستند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به اینکه قرار بود بعد از انجام تعهدات از سوی ایران تحریم ها برداشته شود عنوان کرد: متاسفانه ایران یک جانبه تعهدات خود را اجرا کرد در صورتی که قاعده تفاهم این است که اقدامات از سوی دو طرف باشد نه اینکه طرف ایرانی حسن نیت خود را نشان دهد اما نه در زمان ترامپ بلکه در زمان اوباما که خود مبدع برجام بوده و وزیر خارجه اش در تمام مذاکرات بوده، تحریم های تازه علیه ملت ایران اعلام شد، کشتی های ما در زمان اوباما با وجود امضا تفاهم نامه تحریم شد.
موسوی لارگانی با بیان اینکه تفاهم نامه برجام نشان داد مسئولان با ملت ایران روراست نبودند گفت: حرف های مذاکره کنندگان با عملشان متفاوت بود، با ترفند انتخاباتی رای مردم را گرفتند گفتند اگر کسی جز ما رای بیاورد سایه جنگ بر این کشور گسترده می شود، دلار به مرز ۵ هزار تومان می رسد، اینگونه رای مردم را در آستانه انتخابات جمع کردند اما به وعده های خود عمل نکردند مذاکره کنندگان نمی توانند این بار از وین برداشت انتخاباتی کنند.
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه طبق فرمایش رهبری اگر تمام تحریم ها برداشته و راستی آزمایی بشود آن هم نه برای یک دوره محدود چند ماهه که برخی سوء استفاده های انتخاباتی خود را داشته باشند تاکید کرد: تنها در این صورت می توان از مذاکرات صحبت کرد وچیزی جز این به هیچ وجه مورد قبول ملت و مجلس نیست و هرگز زیر بار چنین توافقی نمی رویم.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به اینکه دانشمندان هسته ای ما ظرف چند روز به غنی سازی ۶۰ درصد دست پیدا کردند گفت: دولت هم مکلف است برای جلوگیری از زیان بیشتر قانون مجلس را اجرا کند، ما حاضر نمی شویم با وقت خریدن دشمن، زیان بیشتری به کشور وارد شده و مذاکرات آن قدر فرسایشی شود که نتایج مورد قبول دشمنان از آن برداشته شود.
انتهای پیام/۴