رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس:

متخلف شکار سابقه‌دار در طبس دستگیر شد

حاتمی گفت: متخلف شکار و صید سابقه‌دار در شهرستان طبس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حاتمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس در جمع خبرنگاران از دستگیری متخلف شکار و صید سابقه‌دار در این شهرستان خبر داد.
وی گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی در حوزه شهرستان طبس پس از انجام گشت و کنترل اجرای مقررات شکار و صید در زیستگاه‌های آزاد بخش دستگردان طبس، با همکاری ماموران نیروی انتظامی پاسگاه ده محمد موفق به شناسایی و دستگیری متهمان به شکار غیر مجاز شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس بیان کرد: محیط‌بانان خودروی یکی از متهمان را تحت نظر قرار داده و پس از انجام هماهنگی با پاسگاه انتظامی ده محمد، خودروی این متهم متوقف و از داخل آن اجزای متعلق به شکار غیر مجاز یک رأس کل وحشی کشف و ضبط شد.
حاتمی اظهار کرد: متهم دستگیر شده یک نفر دیگر از متهمان پرونده را معرفی کرد.
وی بیان کرد: این متهم نیز پس از دستگیری به مشارکت در شکار غیر مجاز یک رأس کل وحشی با همکاری یک نفر متهم سابقه‌دار دیگر اقرار کرد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس گفت: مأموران محیط زیست طبس با همکاری مأموران پاسگاه انتظامی ده محمد پس از اخذ مجوز قضایی از مراجع قضایی اقدام به بازرسی از منزل متهم سوم که سوابق متعدد محکومیت به انجام شکار غیر مجاز و حمل سلاح غیر مجاز را داشته نمودند که یک قبضه سلاح شکاری ساچمه‌زنی غیر مجاز، چهار عدد فشنگ ساچمه‌زنی، مقداری ساچمه، دو دستگاه دوربین چمشی و دو عدد شاخ متعلق به شکار غیر مجاز یک رأس قوچ وحشی کشف و ضبط شد.
حاتمی افزود: متهمان شناسایی شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان شدند.
وی از همکاری‌های بی دریغ فرماندهی انتظامی شهرستان طبس و مأموران پاسگاه انتظامی ده محمد با حفاظت محیط زیست شهرستان قدردانی کرد.
انتهای پیام/۱۲۷