تیتر جالب یک روزنامه در خصوص واکنش معاون عمرانی استاندار به آن‌چه در خوسف می‌گذرد

متلک به آقای مدیرکل

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: از میراث فرهنگی بعید است که طرح را تائید کرده باشد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روزنامه امروز خراسان‌جنوبی، کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست خراسان جنوبی برای بررسی و تصویب ۵۲ طرح از ۹ شهرستان برگزار شد که در نهایت ۲۱ طرح از دستور کار این جلسه طولانی ۴ ساعته خارج شد.
در این جلسه همه طرح های شهرستان های نهبندان، سربیشه، سرایان و قاین تصویب شد.
۱۴ طرح مربوط به شهرستان درمیان، ۲ طرح شهرستان بشرویه و همچنین طرح های شهرستان زیرکوه به دلیل عدم حضور فرمانداران و نماینده ای از طرف این شهرستان ها از دستور کار خارج شد.
در ادامه ۱۰ طرح شهرستان خوسف به تصویب رسید. طرح اردوگاه گردشگری و عشایری در حاشیه گواب شهر خوسف علی رغم موافقت و دریافت تاییدیه از طرف دستگاههای اجرایی مربوطه به درخواست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی برای بررسی بیشتر و تایید مشاور ذیصاح از دستور کار خارج شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در این جلسه با بیان اینکه طرح احداث اردوگاه گردشگری و عشایری خوسف را باید مشاور ذیصلاح تایید کند و اگر تاکنون این اقدام انجام نشده متولیان باید پاسخگو باشند، گفت: از میراث فرهنگی بعید است این طرح را تایید کرده باشد!
سید کمال الدین میرجعفریان تاکید کرد: تمام مسائل باید مسیر قانونی را طی کنند و صرف اینکه یک دستگاه اجرایی طرحی را تایید کند که نمی‌شود آن را مصوب کرد.
طرح های شهرستان بیرجند شامل احداث مرکز تفریحی و سرگرمی، تعیین کاربری گردشگری در اراضی دولتی واقع در حریم شهر بیرجند موسوم به کلاته قنصول نیز از دستور کار خارج شد.
همچنین احداث حصارکشی و اتاق کارگری مربوط به شهرداری بیرجند نیز به دلیل نبود شهردار نیز از دستور کار جلسه خارج شد. اما طرح احداث واحد گاوداری واحداث واحد پرورش و تکثیر عقرب تصویب شد.
در پایان این جلسه برای بحث بررسی پیشنهادات جهادکشاورزی در خصوص واحدهای زرشک و عناب خشک کنی نیز مقرر شد با اصلاحیه محیط زیست مجدد برای تصویب به کارگروه ارائه شود.
به گزارش خاورستان، یادآور می‌شود؛ طبق مشاهدات و گزارش‌های مردمی، اردوگاه گردشگری که در حاشیه دریاچه گواب خوسف قرار دارد، تاکنون گردشگری به خود ندیده و ماه‌هاست که گردشگری در آن حضور ندارد و خاک می‌خورد. خرج اعتبارات دولتی بدون حمایت، از گلایه‌های سرمایه‌گذاران در شهرستان خوسف است.
انتهای پیام/ ۱۳۲