رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان:

مثلت هدایت در مساجد خراسان احیا می شود

حجت الاسلام مهدوی ارفع گفت: دوره آموزشی با حضور ۸۰ نفر از ائمه جماعات برای احیای مثلت هدایت (قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه) در مساجد خراسان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام مجتبی مهدوی ارفع ظهر امروز در مراسم معارفه مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی اظهار کرد: حوزه علمیه باید نقش آفرینی خود را به صورت ویژه داشته باشد و تعامل بین نظام اسلامی، حوزه علمیه و جامعه اسلامی در سنگر مسجد و با محوریت امام جماعت محقق می شود.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان بر تلاش برای تقویت جایگاه مسجد در جامعه تأکید کرد و گفت: مسجد باید کانون محوری تربیت نیروی انسانی تمدن ساز و نهاد نقش آفرین در اداره فرهنگی و اجتماعی کشور و بسترسازی تمدن نوین اسلامی باشد.
حجت الاسلام مهدوی ارفع با اشاره به اینکه مساجد در رزمایش مواسات و کمک های مومنانه محور خدمت رسانی به نیازمندان قرار گرفتند، افزود: پیگیر بحث احیای مثلت هدایت (قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه) در مساجد خراسان هستیم که در همین راستا تفاهم نامه ای با امور مساجد ایجاد شده که در آینده نزدیک دوره آموزشی برای ۸۰ نفر از ائمه جماعت شهرستان بیرجند، مشهد و بجنورد برگزار خواهد شد.
وی به محدود شدن کارکردهای مساجد به مباحث عبادی و معنوی، ادامه داد: مسجد کارکردهای گسترده ای دارد که باید به احیای آنها توجه کرد.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان به جایگاه مسجد از منظر امام خمینی(ره) اشاره و بیان کرد: مسجد محلی است که از آن باید امور اداره بشود.
حجت الاسلام مهدوی ارفع با بیان اینکه ۹۷ درصد از شهدای دوران دفاع مقدس از افرادی بودند که با مسجد انس داشتند، افزود: با نگاه نهادسازی مسجد و ارائه خدمت اجتماعی اقداماتی انجام شده و در همین راستا تفاهم نامه ای با مجموعه قوه قضاییه منعقد کرده ایم و در حال حاضر ۱۲۰ مسجد در مشهد به عنوان شورای حل اختلاف فعالیت می کنند.
وی به ایجاد مراکز نیکوکاری در جوار مساجد با همکاری کمیته امداد برای محرومیت زدایی در محلات اشاره کرد و گفت: با این اقدامات مسجد توانسته نقشی در خدمت رسانی به نظام اسلامی داشته باشد.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان بیان کرد: معتقدیم مسجد در نظام تعلیم و تربیت کشور هم می تواند نقش ایفا کند و پیگیر مدارس مسجدمحور هستیم.
انتهای پیام /۳