رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی:

مجازات های جرائم انتخاباتی بازدارنده نیست/ نباید اجازه دهیم دشمن بر فضای انتخابات حاکم شود

حجت الاسلام حمیدی گفت: مجازات های جرائم انتخاباتی بازدارنده نیست و در این زمینه گلایه مند هستیم و باید قوانین انتخاباتی در مجلس دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی صبح امروز در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی خراسان جنوبی، اظهار کرد: این ستاد صرفا در جرائم و تخلفات انتخاباتی ورود پیدا نمی کند و در بحث تهدیدات نیز ورود پیدا کرده است.
وی افزود: تهدیدات در خارج کشور توسط دشمنان دانا و در داخل کشور توسط دوستان نادان انجام می شود و قصد دارند بذر نا امیدی را در بین مردم بپاشند و حضور مردم در انتخابات کم رنگ شود.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به این که باید با اطلاع رسانی به موقع به مردم، قضایا را روشن کنیم، گفت: مردم ما بصیر و هوشیار هستند و بین مشکلات داخلی و اصل نظام تفکیک قائل هستند.
حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: اصل انتخابات در کشور عاملی برای اتحاد و مشارکت ملی است و خروجی صندوق ملی نشان دهنده انسجام ملی است.
وی افزود: دشمن به دنبال این است که اختلافات در کشور به وجود بیاید و اتحاد بین مردم از بین برود و نتیجه این شود که مردم در انتخابات شرکت نکنند و فرد اصلح انتخاب نشود.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: ما نباید اجازه دهیم دشمن بر فضای انتخابات حاکم شود و بذر نا امیدی را در بین مردم بپاشاند.
حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: بعد از تایید صلاحیت ها اوج تخلفات انتخاباتی رخ خواهد داد و ما باید یک هم افزایی داشته باشیم تا کنترل فضای استان از دست ما خارج نشود.
وی با اشاره به این که فضای استان یک فضای خوبی است و باید از این فضا مراقبت کنیم، افزود: یک جرم سازمان یافته نه تنها در استان بلکه در کشور وجود ندارد و این با تمهیدات قانونی و فرمایشات مقام معظم رهبری به دست آمده است.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به این که توجیه کردن کاندیداهای متخلف باید به صورت موردی و غیر رسمی انجام شود، گفت: مجازات های جرائم انتخاباتی بازدارنده نیست و ما نیز در این زمینه گلایه مند هستیم و باید قوانین انتخاباتی در مجلس دوباره مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به اصلاح دارد.
حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: هر ساله که موضوع انتخابات مطرح می شود تناقضات قانونی انتخابات نیز مطرح می شود اما با بسته شدن پرونده انتخابات این موضوع نیز به فراموشی سپرده می شود که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: بعضی از گزارشات مانند اجاره کردن مکان تخلف تبلیغاتی محسوب نمی شود اما دادن شام و نهار تخلف است و باید مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان این که ما نمی توانیم تخلفات را صفر کنیم اما تمام سعی خود را می کنیم که کم کنیم، گفت: مراسم عزاداری حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها را در پیش داریم و باید مراقبت و مواظبت داشته باشیم تا کاندیداهای انتخاباتی از این فضا سوء استفاده و برداشت تبلیغاتی نکنند.
حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: رسانه ها بازوی توانمند ما هستند و باید در این محافل حضور داشته باشند و مسائل را به خوبی به مردم منتقل کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲