امام جمعه موقت بیرجند:

مجلس آینده گفتمان انقلاب را در مقابل گفتمان سازش تقویت کند/ دشمن با بزرگنمایی کرونا به دنبال آسیب زدن به فضای روانی جامعه است

حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به این‌که پیروزی مردم در صحنه انتخابات و انتخاب افراد انقلابی برای دشمن سخت است، گفت: تقویت گفتمان انقلاب در مقابل گفتمان سازش از درخواست‌های مردم از نمایندگان مجلس آینده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به تقوای الهی، اظهار کرد: ماه رجب، ماه عبادت، دعا و تقرب به درگاه خداوند است.
وی با اشاره به این‌که دعا اسلحه مومن و عمود دین است و انسان را از تکبر و خودخواهی دور می کند، افزود: بهترین راه برای اینکه خود را از تاریکی ها و مشکلات نجات دهیم، دعا کردن است.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که روح و جان عبادت در دعا است، گفت: اسلحه پیامبران و اولیای الهی در پیشبرد اهدافشان مناجات و دعا کردن به درگاه خداوند بود.
حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به اینکه دعا یکی از راه های پیوند با خداوند است، تصریح کرد: ماه رجب، ماه استغفار و دعا است و باید به خداوند سبحان پناه ببریم و امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد تا از فرصت‌های معنوی این ماه پر خیر و برکت به درستی بهره ببریم.
وی به شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و افزود: باید از زحمات جامعه پزشکی و پرستاران که در خط مقدم مبارزه با آن هستند، قدردانی کرد.
امام جمعه موقت بیرجند به پشت پرده اهداف شوم دشمن در دامن زدن به شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: این ویروس در کشور شایع شده است اما باید مراقب بود تا دشمن و استکبار با شایعه پراکنی و دروغگویی به ترس و اضطراب بیشتر در جامعه دامن نزند.
حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به این‌که در رسانه های خارجی ۷ خبر مربوط به کل جهان و بیش از ۲۰ خبر مربوط به ایران است، تصریح کرد: دشمن یک روز به دنبال دین هراسی و اسلام هراسی است و امروز نیز قم هراسی و روحانیت هراسی به راه انداخته است.
وی با شاره به این‌که قم مرکز تحول و در آخرالزمان نیز انتشار علوم از قم است، افزود: مردم قم با وجود شیوع ویروس کرونا در انتخابات حضور پیدا کردند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: دشمن در سال جاری با اقدامات و توطئه‌های مختلف برای عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رأی تلاش‌های بسیاری کرد اما با وجود تمام مشکلات مردم در پای صندوق‌های رای حاضر شدند و باید از حضور حداکثری ملت ایران در صحنه انتخابات تشکر کرد.
حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به این‌که پیروزی مردم در صحنه انتخابات و انتخاب افراد انقلابی برای دشمن سخت است، خاطرنشان کرد: تقویت گفتمان انقلاب در مقابل گفتمان سازش از درخواست‌های مردم از نمایندگان مجلس آینده است.
وی افزود: ارائه طرح‌هایی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، مبارزه با فسادهای اقتصادی، ایجاد زمینه عدالت اجتماعی و تشکیل مجلس انقلابی در راستای گام دوم انقلاب از دیگر خواسته‌های‌ مردم از نمایندگان مجلس است.
امام جمعه وقت بیرجند گفت: جشن عاطفه‌ها، روز درختکاری و نهم رجب میلاد امام جواد (ع) از جمله مناسبت های پیش رو است.
انتهای پیام/ ۱۳۲