سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

مجلس انقلابی بنای مماشات با هیچ نوع فسادی را ندارد

حجت‌الاسلام نصیرایی از عزم مجلس انقلابی برای برخورد با فساد خبر داد و گفت: در این مجلس بنا نداریم با فساد مماشات کنیم و هر جا ببینیم فسادی اتفاق افتاده قطعا مبارزه خواهیم کرد و دست مسببان ان را کوتاه خواهیم کرد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی در جمع مردم شهر سه قلعه شهرستان سرایان اظهار کرد: سه قلعه قطب بنتونیت کشور محسوب می‌شود و ظرفیت بزرگ و فرصت ساز بنتونیت باید به نحوی اجرایی بشود که مردم سه قلعه هم از آن منتفع بشوند و نباید تنها خاک خوردنش عاید مردم بشود.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی از عزم مجلس انقلابی برای برخورد با فساد خبر داد و افزود: در این مجلس بنا نداریم با فساد مماشات کنیم و هر جا ببینیم فسادی اتفاقی افتاده قطعا مبارزه خواهیم کرد و دست مسببان آن را کوتاه خواهیم کرد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیستم ضعیف و نحوه پرداخت مالیات در کشور ما از عواملی است که فساد را ایجاد می‌کند و اصلاح این سیستم در مجلس آغاز شده است.
حجت‌الاسلام نصیرایی تحقق عدالت را ضروری دانست و بیان کرد: توجه جدی به استان های محروم اولویت مجلس انقلابی می‌باشد و این مسئله در بودجه سال ۱۴۰۰ بطور ویژه نگاه خواهد شد.
وی گفت: متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب نیاز به آرایش فرهنگی جدید در راستای پرهیز از موازی‌کاری و بهره‌وری بیشتر هستیم که در دستور کار جدی کمیسیون فرهنگی مجلس است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: قرآن به عنوان یک چراغ راه باید در عمق زندگی مردم بدرخشد و معارف قرآنی همراه با تدبر برای اصلاح زندگی‌های کنونی ضروری است و این بخش از فعالیت‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
حجت‌الاسلام نصیرایی اظهار کرد: امروز برای حرکت قوی فرهنگی نیازمند انسان‌هایی هستیم که خودسازی و توجه به قدرت معنوی را ملاک خود قراردهند و از هر گونه انحراف دور باشند.
وی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم که از تمام ظرفیت مجموعه‌های فرهنگی در راستای تعالیم اسلامی بهره ببریم.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی گفت: این طرح به تصویب نهایی رسیده و به شورای نگهبان برای تصویب نهایی ارسال شده است.
عضو ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری بیان کرد: تقویت حوزه اشتغال مددجویان در ۴ شهرستان حوزه انتخابیه می تواند با حفظ شئونات انسانی باعث توانمندسازی این قشر آسیب‌پذیر شود.
حجت‌الاسلام نصیرایی افزود: در ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان به موضوع ایجاد زیرساخت‌های چرخه صحیح تهیه، تولید و فروش محصولات توجه شود و البته لازم است که فرهنگ‌سازی شود که سیستم اداری تا حد ممکن از تولیدات این قشر استفاده کنند.
انتهای پیام/۴