امام جمعه سربیشه:

مجلس انقلابی دولت را به حرکت وا می‌دارد/ نماینده باید دلسوز مردم باشد

حجت‌الاسلام نجمی‌پور گفت: اگر مجلس شورای اسلامی دارای نیروهای انقلابی، توانمند، جهادی، ساده زیست، کارآمد و قوی باشد می‌تواند در مجلس تحرک ایجاد کرده و به تبع آن دولت را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد نجمی‌پور امام جمعه سربیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن دعوت به حضور گسترده مردم خراسان‌جنوبی در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنا برفرمایش مقام معظم رهبری باید مجلس قوی تشکیل دهیم.
وی افزود: راه رسیدن به مجلس قوی انتخاب نمایندگان قوی است.
امام جمعه سربیشه بیان کرد: اگر مجلس شورای اسلامی دارای نیروهای انقلابی، توانمند، جهادی، ساده زیست، کارآمد و قوی باشد می‌تواند در مجلس تحرک ایجاد کرده و به تبع آن دولت را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
حجت‌الاسلام نجمی‌پور عنوان کرد: مجلسی که انقلابی و قوی باشد جرات سوال، استیضاح و محاکمه وزای ناکارآمد را دارد.
وی با بیان این‌که در کشور سه قوه تاثیرگذار داریم، اظهار کرد: وظیفه قوه مقننه تصویب قانون است، وظیفه قوه مجریه اجرای قانونی است که مجلس تصویب می‌کند و وظیفه قوه قضائیه نظارت است و تمامی این سه قوه در کنار یکدیگر مانند پازل عمل می‌کنند.
امام جمعه سربیشه بیان کرد: هر قوه‌ای به وظیفه خودش به خوبی عمل نکند در سایر قوا تاثیرات سوء خواهد داشت.
حجت‌الاسلام نجمی‌پور گفت: همان‌گونه که در حال حاضر شاهد قوه قضائیه قوی در کشور هستیم و به خوبی عمل می‌کند اگر مجلس شورای اسلامی نیز مانند قوه قضائیه مقتدرشود و نمایندگان انقلابی، کارآمد و قوی وارد مجلس شوند قطعا در آینده دولت تاثیرگذار است.
وی با اشاره به این‌که سه قوه می‌توانند برای کشور سرنوشت ساز و سرنوشت سوز باشند، تصریح کرد: اگر سه قوه خوب عمل کنند مردم شاهد تاثیرات خوب خواهند بود اما اگر بد عمل کنند نیز تاثیرات منفی متوجه مردم خواهد شد که می‌تواند اقتصاد و معیشت مردم را تحت تاثیر قرار دهد.
امام جمعه سربیشه با بیان این‌که مجلس می‌تواند سرنوشت کشور را تعیین کند، گفت: بنا بر سخن امام خمینی (ره) که فرمودند مانند مدرس‌ها را انتخاب کنید، باید فردی را انتخاب کرد که دلسوز مردم باشد نه این‌که به فکر خود و اطرافیان باشد.
حجت‌الاسلام نجمی پور خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از آسیب‌هایی که طی سال‌های گذشته وجود داشته عدم انتخاب نماینده اصلح بوده است. ما باید فردی را به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب کنیم که دلسوز مردم و منافعی ملی باشد نه منافع حزبی، فردی، قبیله‌ای و قوم و خویشی.
وی تصریح کرد: اگر چنین مجلس انقلابی شکل گیرد تاثیر مثبت آن را در عرصه‌ها شاهد خواهیم بود.
امام جمعه سربیشه با اشاره به وظایف نماینده، گفت: وظیفه اصلی نماینده قانون گذاری است. دخالت در تعیین استاندار، فرماندار و … که گاها مشاهده می‌شود اصلا وظیفه نماینده نیست که در عرف نیز به اشتباه جا باز کرده است.
حجت‌الاسلام نجمی‌پور بیان کرد: نماینده باید قانون خوب تصویب کند که برای مردم دارای منافع باشد.
وی عنوان کرد: وظیفه بعدی نماینده نظارت بر حُسن قانون است.
امام جمعه سربیشه اظهار کرد: ما یک مجلس مطالبه‌گر می‌خواهیم نه مجلس فشل و تنبل. با توجه به ویژگی ورود مجلس شورای اسلامی به تمامی امور مجلس باید به گونه‌ای باشد که با تبعیض برخورد کند. اگر مجلس مطالبه‌گر باشد فردی که مسئولیتی دارد نیز هیچ وقت جرات ندارد دست به اقدامی بزند که به نفع خودش باشد و حق دیگران را ضایع کند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴