در مسجد امام صادق(ع) بیرجند چه گذشت؟

مجیدی به سیم آخر زد/ از تهمت و تخریب علیه نهادها و کاندیداها تا طرح ادعا بعد از ۴ سال

در مسجد امام جعفرصادق(ع) بیرجند مجیدی به تخریب و تهمت سایرین روی آورد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا مجیدی کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف شب گذشته در مسجد امام جعفرصادق علیه‌السلام محله سجادشهر بیرجند سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی مطالبی مطرح کرد که جای تأمل دارد.
مجیدی گفت: دو دوره انتخابات قبلی پشت سرم را نگاه نکردم و نگفتم تفاوت ۴۰۰ رأی چیست و اکنون نیز نخواهم گفت.
وی با فرافکنی و بدون اشاره به محتوای نامه که در آن فقط خواستار شفافیت شده بود و کوچکترین اشاره‌ای به اموال خود نکرده بود افزود: من صبح روز شروع تبلیغات انتخاباتی در خصوص شفافیت نامه نوشتم و روزنامه منعکس کرد.
مجیدی که به گفته بسیاری، مردم را نامحرم می‌داند گفت: سایت اعلام شده و باید جلوی قاضی ثبت و بررسی شود.
وی با تخریب و تهمت به نهادها و سایر کاندیداها اظهار کرد: سخنانی در پایگاه بسیج، حلقه صالحین، دوره قرآن، مکتب نرجس و برخی مجموعه‌ها علیه من بیان کردند.
کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی بار دیگر با فرافکنی و بدون کوچکترین اشاره‌ای به اموال و هزینه‌های تبلیغاتی و گردش مالی حساب‌های بانکی و همچنین هزینه‌های کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی گفت: جهت روشنگری، به مردم به صورت شفاف پاسخ می‌دهم و صریحا با مردم صحبت می‌کنم. در جلسات در بسته صحبت نمی‌کنم. گفتم اهل معامله نیستم چراکه اگر معامله کرده بودم دو دوره پیش نماینده مجلس بودم.
مجیدی در پاسخ به سؤالی که در کاغذی نوشته شده بود و به نظر می‌رسید سؤالی کودکانه و از پیش تعیین‌شده است گفت: سوالی جالب کردند! می‌دانم سوالات را از کجا می‌فرستید! در اتاق طرح سوال که در ۲ کیلومتری این‌جا قرار دارد. الان نمی‌گویم. باشد برای بعد از انتخابات. سؤال کردند “کلیپ ۴۵ هزار تومانی درست کردید؟” چه کسی درست کرده است؟ بچه‌های دانشجویی گام دومی شبانه‌روزی پای کار هستند. چرا دروغ می‌گویید؟
وی بار دیگر با متهم‌کردن سایرین اظهار کرد: بیلبوردهای مارا جمع می‌کنند، فشار می‌آورند و احضار می‌کنند! نیروی ما را به ستاد دیگری می‌برند.
در بین سخنان مجیدی فردی گفت: شما که به دوره قبل اعتراض دارید چرا برخورد نکردید؟ چرا اعتراض نکردید؟
سخنان مجیدی در خصوص دوره قبل مجلس شورای اسلامی، با واکنش شدید مردم مواجه شد و افراد حاضر در مسجد به این سخنان نادرست اعتراض کردند و گفتند سیاه‌نمایی می‌کنید و نباید با ذهن مردم بازی کنید.
مجیدی خطاب به معترضان گفت: از تریبون‌هایی که دارید برای نقدوبررسی استفاده کنید.
وی درحالی که به گفته بسیاری، از روزنامه و فضای مجازی به شدت استفاده می‌کند ادامه داد: تریبون نداشتم و فقط تریبون من این هفت شب است و باید استفاده کنم.
وی در پایان مانند سایر جلسات، بدون پاسخ به سوالات مردمی مسجد را ترک کرد. با این وجود مردم دور وی جمع شدند و سؤالاتی مطرح کردند که مجیدی پاسخ‌گو نبود و با سرعت از مسجد خارج شد.
مشخص نیست چرا بعد از ۴ سال، اکنون برخی ادعاها از سوی برخی افراد مطرح می‌شود؟! چراکه اگر سند محکمی داشتند در همان زمان مطرح می‌کردند. همچنین به گفته حمید آیتی کاندیدای دهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف، مجیدی در انتخابات سال ۱۳۹۴ مرتکب تخلف شده بود چراکه طبق قانون باید در مهلت مقرر از مسئولیتی که داشت، استعفا می‌داد اما وی تا مدت‌ها بعد از برگزاری انتخابات ۱۳۹۴ در آن مسئولیت ماند.
در صورتی که برگزاری مناظره، پاسخ به سؤالات مردمی و اعلام شفاف هزینه‌های تبلیغاتی به مطالبه عمومی تبدیل شده است اما تهمت‌ها و طرح برخی ادعاها به خصوص درباره انتخابات سال ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی در جلسه شب‌گذشته، این‌گونه در اذهان متبادر می‌کند که در روزهای پایانی تبلیغات برخی کاندیداها از هر اقدامی حتی خلاف قانون و مشوش‌کردن اذهان عمومی جهت کسب رأی استفاده کنند.
انتهای پیام/۴