رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی:

محدودیت تردد در تمامی شهرهای خراسان جنوبی اعمال می‌شود

عباسی گفت: در حال حاضر محدودیت تردد در تمامی شهرستان‌های استان اعمال می‌شود و همکاری مردم در اجرای این طرح بیش از ۹۰ درصد بوده است.

به گزارش خاورستان، علیرضا عباسی گفت: بنا بر تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا تردد در همه شهرهای استان از ساعت ۲۲ تا چهار صبح ممنوع است و تخلف از این محدودیت مشمول جریمه می‌شود.
وی عنوان کرد: ساعت منع تردد در همه شهرستان‌ها توسط فرمانداران تصمیم‌گیری و سپس به پلیس راهنمایی و رانندگی ابلاغ می‌شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: اغلب خودروهای با پلاک غیر بومی که وارد شهرهای خراسان جنوبی می‌شوند، ساکن استان هستند و اگر پلاک غیر بومی در ورودی شهر متوقف نشود قطعا بعد از ورود به شهرها توسط دوربین‌ها جریمه خواهد شد مگر اینکه راننده مدرکی دال بر ساکن بودن در آن شهر ارایه دهد.
وی اضافه کرد: همکاری ارزشمند مردم در رعایت محدودیت‌های کرونایی باعث کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی درون شهری استان شده است.
عباسی گفت: همچنین تصادفات جرحی استان از آغار محدودیت‌های تردد (اول آذر امسال) ۷۸ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: محدودیت تردد شبانه تا ۴ صبح، تصادفات این ساعات در معابر شهری را به صفر رسانده است.
وی بیان کرد: با این وجود از ابتدای شروع طرح ممنوعیت تردد در معابر درون شهری استان تاکنون هزار و ۷۰۰ دستگاه وسیله نقلیه توسط دوربین‌ها و نیروهای پلیس اعمال قانون و جریمه شدند.
طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرها از اول آذر امسال همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی آغاز شد و وضعیت سه‌گانه و نوع محدودیت‌های مرتبط، متناسب با روند بیماری در هر شهر تعیین و اعمال می‌شود.
براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی که روز پنجشنبه یازدهم دی اعلام شد، ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند و فقط بیرجند در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.
خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و پیش از اجرای محدودیت‌های جدید، هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) بودند.
انتهای پیام/۴