در شورای اداری شهرستان درمیان مطرح شد؛

محرومیت‌زدایی از شهرستان درمیان با حضور پرقدرت بنیاد مستضعفان/ اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام با کمک بنیاد علوی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: برنامه‌های محرومیت‌زدایی از شهرستان مرزی درمیان سرعت گرفته و با حضور پرقدرت بنیاد مستضعفان در دست انجام است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان درمیان، اظهار کرد: برنامه‌های محرومیت‌زدایی از شهرستان مرزی درمیان سرعت گرفته و با حضور پرقدرت بنیاد مستضعفان در دست انجام است.
وی افزود: تنظیم سند توسعه شهرستان درمیان، نقشه راه قرار گرفت و دولت و نهاد انقلابی بنیاد مستضعفان در اجرای پروژه‌ها از آن بهره‌مند شدند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی، دستگاه معین محرومیت‌زدایی دارند و قبل از اینکه برنامه سال ۹۹ در استان بسته شود، بسترها آماده شد و با تأکید استاندار تفاهم‌نامه‌های محرومیت‌زدایی در اولویت قرار گرفتند.
میرجعفریان اظهار کرد: تعهداتی که دستگاه‌های اجرایی به صورت مشارکتی با بنیاد علوی داشتند محقق و ابلاغ اعتبارات آنها انجام و به مدیران اعلام شده که هر چه سریع تر برای برنامه‌های اجرایی اقدام لازم صورت گیرد که خوشبختانه در هر چهار شهرستان، تفاهم‌نامه‌ها وارد فاز اجرا شده است.
وی عنوان کرد: مردم خراسان جنوبی از همان ابتدای کار همراه طرح ها بوده و قدردان عملکرد مسئولین نظام هستند و امیدواریم با حمایت‌ نهادهای انقلابی، شاهد سرعت هرچه بیشتر این اقدامات باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در سند توسعه شهرستان درمیان، دامداری و دامپروری‌ نیز مورد توجه قرار گرفته که امیدواریم با توجه به ظرفیت‌هایی که در این شهرستان وجود دارد، درآمد پایداری را برای مردم ایجاد کنیم.
میرجعفریان گفت: در کنار کارهای زیرساختی در این شهرستان، به دنبال اقدامات اقتصادی پایدار در شهرستان درمیان هستیم که امیدواریم حمایت نهادهای انقلابی همچون بنیاد مستضعفان و علوی را با نگاه و افق بالاتر داشته باشیم.
وی تأکید کرد: یکی از اولویت‌های درمیان، توجه به لوله‌های فرسوده و مخازن تأمین آب است که مطابق سند توسعه این شهرستان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان درمیان با کمک بنیاد علوی
حسنعلی بخشی فرماندار شهرستان درمیان نیز در این جلسه اظهار کرد: سند توسعه شهرستان درمیان تصویب شده و در راستای اجرای آن گام های موثری برداشته شده است.
وی افزود: هدف اصلی کمیته برنامه ریزی شهرستان پیشبرد توسعه شهرستان در راستای سند توسعه و درخواست های مردم شهرستان در حوزه های مختلف بوده است.
فرماندار شهرستان درمیان بیان کرد: مهمترین برنامه هایی که توسط کمیته برنامه ریزی تعریف شده در راستای سند توسعه بوده و این برنامه ها به گونه ای برنامه ریزی شده که با کمک بنیاد علوی پروژه های نیمه تمام شهرستان به اتمام برسد.
بخشی عنوان کرد: بیش از ۹۰ درصد اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان پروژه های مشارکتی است که مقرر شده با کمک بنیاد علوی انجام شود.
وی اظهار کرد: برنامه های توسعه و پیشرفت شهرستان در ۲۹ بخش مختلف از ورزشی گرفته تا احیای قنوات و ‌…تدوین شده است.
فرماندار شهرستان درمیان با بیان اینکه برخی از پروژه شهرستان را بنیاد علوی به طور کامل انجام خواهد داد، گفت: بنیاد علوی برای اتمام پروژه نیمه تمام اورژانس روستای تخته جان، کتابخانه اسدیه و قهستان، خانه فرهنگ اسدیه و … همکاری خواهد کرد.
بخشی به توانمندسازی مناطق روستایی و مرزی اشاره کرد و افزود: نیاز است در شهرستان درمیان در بخش دامپروری، کشاورزی، گیاهان دارویی و … نیز فعالیت شود و باتوجه به اینکه شهرستان درمیان قطب دوم تولید گوشت سفید است اما در این شهرستان مرکز تحقیقات اصلاح نژاد و استفاده از گونه های زراعی که شاهد محصولات با بهره وری بالا باشیم وجود ندارد که نیاز است در این خصوص نیز اقداماتی انجام شود.
وی بیان کرد: در شهرستان درمیان در حوزه کشتارگاه دام سبک و طیور مشکل داریم و با توجه به وجود جامعه عشایری و دام قابل توجه در شهرستان نیاز است در این خصوص نیز اقدام شود.
فرماندار شهرستان درمیان در مورد صنایع دستی و فرش دستباف در شهرستان درمیان، گفت: اگر در مورد فرش دستباف در شهرستان درمیان شاهد راه اندازی کارگاه فرش دستباف به صورت متمرکز باشیم و توانمند سازی افراد پیگیری شود شاهد اشتغال خوبی در این شهرستان خواهیم بود.
بخشی عنوان کرد: در مورد مسکن محرومان مددجویان تحت حمایت امداد نیز تعدادی از مسکن محرومان نیمه تمام مانده که نیاز به کمک بلاعوض و مساعدت بنیاد علوی دارد.
حجت الاسلام سعید پورمهدوی مسئول بنیاد علوی شهرستان درمیان نیز در این جلسه، اظهار کرد: تاکنون اعتباراتی که از طرف بنیاد علوی برای شهرستان درمیان مصوب شده به ۳۸ میلیارد تومان رسیده که مربوط به بخش های مختلف است.
وی افزود: تاکنون با تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان ارتباط خوبی برقرار شده و امیدواریم با هم افزایی و همکاری تمام دستگاه ها شاهد پیشرفت و توسعه شهرستان درمیان باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷