در گفت‌وگوی خاورستان با مسئول گروه جهادی شهید نایبی مطرح شد؛

محرومیت‌زدایی با رنگ و بوی شهدا/ جهادگرانی که به فکر آزادسازی و ایجاد شغل برای زندانیان جرایم غیرعمد هستند

ابراهیمی گفت: از برنامه‌های گروه جهادی شهید نایبی در بحث ورود برای جمع آوری کمک جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد است. در حال حاضر کمک به خانواده‌های این افراد را در برنامه داریم و هدف نهایی گروه جهادی شهید نایبی ایجاد شغل و کسب درآمد برای زندانیان و خانواده‌های آن‌ها است.

محمدامین ابراهیمی مسئول گروه جهادی شهید نایبی شهرستان بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: گروه جهادی شهید نایبی از ابتدای سال ۱۳۹۸ در زمینه محرومیت‌‌زدایی آغاز به فعالیت کرده است.
وی افزود: باتوجه به این‌که یک نفر از اعضای گروه جهادی شهید نایبی عضو سازمان حمایت از زندانیان است، بیشتر تمرکز گروه جهادی ما به سمت حمایت از خانواده‌های زندانیان رفت.
مسئول گروه جهادی شهید نایبی شهرستان بیرجند بیان کرد: بیشتر برنامه‌های گروه جهادی شهید نایبی مربوط به شهرستان بیرجند می‌شود اما اعضای گروه جهادی ما برای کمک به سیل زده‌های استان سیستان و بلوچستان اعزام شده و پشتیبانی‌های لازم و تامین اقلام مورد نیاز سیل زده‌ها را انجام دادیم.
ابراهیمی عنوان کرد: فعالیت گروه جهادی شهید نایبی بر اساس آسیب شناسی در نقاط مختلف شهر که توسط اعضای گروه انجام می‌شود، است.
وی با بیان این‌که شاکله اصلی گروه جهادی شهید نایبی اعضای هیئت مسجد باقرالعلوم(ع) هستند، افزود: ما اعضای مسجد و هیئت تصمیم گرفتیم فعالیت‌هایی در راستای محرومیت‌زدایی انجام دهیم و گروه جهادی شهید نایبی را تشکیل دادیم.
توزیع بیش از ۲۰۰ میلیون تومان بسته غذایی
مسئول گروه جهادی شهید نایبی شهرستان بیرجند گفت: بر این اساس ابتدای کار که همزمان با ماه مبارک رمضان سال گذشته بود در بحث توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان به تعداد حداکثر ۴۰ بسته با حجم کمی از مواد غذایی کار خود را آغاز کردیم و خوشبختانه تاکنون توانستیم مبلغی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان فقط بسته غذایی توزیع کنیم.
ابراهیمی بیان کرد: به مرور زمان و با حمایت‌های مردمی و خیران توانستیم از توزیع ۴۰ بسته غذایی به ۲۰۰ بسته غذایی برسیم و به تعداد خانواده‌های بیشتری کمک کنیم.
وی عنوان کرد: خوشبختانه با کمک خیران و لطف خدا و اهل‌بیت(ع) توانستیم عید غدیر امسال ۲۰۰ بسته غذایی بین خانواده‌های نیازمند توزیع کنیم.
مسئول گروه جهادی شهید نایبی شهرستان بیرجند به رزمایش کمک مومنانه در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال باتوجه به شیوع بیماری کرونا و دستور مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری رزمایش کمک مومنانه، گروه جهادی شهید نایبی در این خصوص در بحث تهیه و توزیع بسته‌های کمک معیشت فعالیت داشته است.
ابراهیمی به دیگر فعالیت‌های گروه جهادی شهید نایبی اشاره کرد و افزود: گروه جهادی ما در بحث پرداخت اجاره بهای خانه‌های نیازمندان، پرداخت هزینه‌های درمانی و بیمارستانی نیازمندان، برگزاری اردوی زیارتی برای زیارت اولی‌ها، کمک هزینه تامین جهیزیه، پرداخت اقساط عقب افتاده، خرید لوازم گرمایشی، توزیع بن خرید لباس گرم برای فرزندان نیازمند و … فعالیت داشته و دارد.
اقدامات انجام شده در برابر مقابله با کرونا
وی در خصوص فعالیت‌های گروه جهادی شهید نایبی در بحث مقابله با ویروس منحوس کرونا، افزود: ضدعفونی مسجد باقرالعلوم(ع)، ضدعفونی و پاکسازی دانشگاه آزاد اسلامی، ضدعفونی و گندزدایی آموزش و پرورش، ضدعفونی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی بوده است.
مسئول گروه جهادی شهید نایبی شهرستان بیرجند خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات مهمی که گروه جهادی ما اجرایی کرده شناسایی و تایید نیازمند بودن خانواده‌هایی در سطح شهر و برقراری مستمری ماهیانه برای این خانواده‌ها جهت کمک خرج زندگی بوده که در این راستا طی یکسال و نیم فعالیت توانسته‌ایم سه خانواده را تحت حمایت قرار دهیم و ماهیانه مبلغی را به عنوان کمک خرج برای آنها واریز می‌شود.
ابراهیمی با بیان این‌که تمام فعالیت‌های گروه جهادی شهید نایبی بر پایه کمک‌های مردمی و خیران است، عنوان کرد: هنگام توزیع بسته‌های غذایی از کمیته امداد و عتبات عالیات، لیست نیازمندانی را که توسط آنها شناسایی شده بودند را گرفتیم و توزیع بسته‌های غذایی بر اساس این لیست‌ها انجام شد.
وی ادامه داد: همچنین گروه جهادی شهید نایبی بین رانندگان ناوگان اتوبوسرانی درون شهری که در پی شیوع کرونا بیکار شده مورد حمایت هیچ نهادی نبوده و شرایط زندگی آنها سخت بود بسته غذایی توزیع کرده است.
مسئول گروه جهادی شهید نایبی شهرستان بیرجند اظهار کرد: تمام سعی و تلاش گروه جهادی شهید نایبی تحقق و سازماندهی فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش کمک مومنانه با این مضمون که “در رزمایش کمک مومنانه از مردم کمک جمع آوری شود و بین مردمی که نیازمند هستند توزیع شود”، بوده و است.
تلاش برای کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد و ایجاد شغل برای آنها
ابراهیمی عنوان کرد: یکی دگیر از برنامه‌های گروه جهادی شهید نایبی در بحث ورود برای جمع آوری کمک جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد است. در حال حاضر کمک به خانواده‌های این افراد را در برنامه داریم و هدف نهایی گروه جهادی شهید نایبی ایجاد شغل و کسب درآمد برای خانواده‌های زندانیان است که بتوانند منبع درآمد ثابتی در ماه داشته باشند و نیازی به سبد غذایی که ما در سالی چند مرحله به آنها می‌دهیم نداشته باشند.
وی در خصوص مورد تشویق قرار گرفتن گروه جهادی شهید نایبی و معرفی به عنوان گروه جهادی برتر استان، تصریح کرد: گروه جهادی ما از ابتدایی که راه‌اندازی شد تمام خط و مشی و فعالیت‌هایش بر اساس ابلاغ و دستورات سازمان بسیج سازندگی و با محوریت مسجد محل بود‌.
مسئول گروه جهادی شهید نایبی شهرستان بیرجند افزود: تمام فعالیت‌های گروه جهادی شهید نایبی تشکیلاتی است، فعالیت‌ها بر اساس حساب و کتاب انجام و مستندات موجود و به ناظران ارائه می‌شد که در نتیجه بررسی عملکرد، گروه جهادی ما مورد تایید قرار گرفت و به عنوان گروه جهادی برتر استانی معرفی شد.
ابراهیمی عنوان کرد: هدف گروه جهادی شهید نایبی خدمت به نظام جمهوری اسلامی، انقلاب، شاد کردن دل امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری است‌.
وی اظهار کرد: دوستانی که عضو مسجد باقرالعلوم (ع) و هیئت هستند افرادی‌اند که وضعیت مالی مناسب و خوبی دارند و بر این اساس سعی شده از ظرفیت و کمک این افراد برای کمک به خانواده‌های نیازمند با حضور میدانی این دوستان برای سرکشی از خانواده‌های نیازمند و مشاهده وضعیت خانواده‌هایی را که شاید ندیده بودند و گمان نمی‌کردند در شهر این‌گونه خانواده‌هایی باشند، استفاده شود.
مسئول گروه جهادی شهید نایبی شهرستان بیرجند تاکید کرد: در گروه جهادی شهید نایبی سعی بر این بوده همان گونه که تشکیلات رشد می‌کند افرادی که در این تشکیلات هستند رشد کنند و خوشبختانه تاکنون با عنایت اهل‌بیت (ع) توانستیم پیشرفت کنیم ان‌شاءالله بعد از این نیز بتوانیم با کمک مردم و اهل‌بیت (ع) اقدامات خوبی انجام دهیم.
ابراهیمی به نام گروه جهادی شهید نایبی اشاره کرد و گفت: این گروه جهادی به نام شهید بزرگوار “محمد کلاته نایبی” از شهدای نیروی انتظامی استان است و دلیل این نامگذاری نیز حضور وی در هیئت و مسجد باقرالعلوم (ع) بود؛ قبل از تشکیل گروه جهادی اعضای هیئت در قالب خیریه اقدامات عام‌المنفعه انجام می‌دادند. با راه‌اندازی گروه جهادی به صورت تشکیلاتی و رسمی گروه جهادی را به نام شهید نایبی نام‌گذاری کردیم. ان‌شاءالله که فعالیت‌های ما مورد عنایت شهید نایبی و سایر شهدا قرار بگیرد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۰/ ۴