در مراسم تحلیف اعضای شورای شهر بیرجند؛

محمودی راد رئیس شورای ششم بیرجند/ انتخاب شهردار در جلسات بعدی

در مراسم تحلیف اعضای دوره ششم شوریا شهر بیرجند، دکتر علیرضا محمودی راد به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فعالیت رسمی ششمین دوره شورای شهر بیرجند امروز آغاز و اعضای جدید ضمن قرائت سوگندنامه، هیات رئیسه را رسما انتخاب کردند.
دکتر علیرضا محمودی راد عضو دوره ششم شورای شهر بیرجند در این خصوص در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: امروز اولین جلسه شورای شهر دوره ششم بیرجند با حضور تمامی اعضای جدید برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه در این جلسه برای انتخاب هیئت رئیسه شورا اقدام شد، افزود: بر اساس رأی گیری انجام شده، بنده به اتفاق آراء و کسب ۹ رأی، به عنوان رئیس انتخاب شدم و خانم فاطمه زهرا هلال بیرجندی هم به اتفاق آراء به عنوان نایب رئیس و آقای عباس سروری هم به اتفاق آراء به عنوان منشی شورا انتخاب شدند.
رئیس شورای شهر بیرجند بیان کرد: انتخاب و عضویت اعضا در کمیسیون های مختلف شورای شهر، در جلسات بعدی شورا انجام خواهد شد.
محمودی راد در مورد انتخاب شهردار هم گفت: در این جلسه برای انتخاب شهردار تصمیمی گرفته نشد و این انتخاب به جلسات بعدی موکول شده است.
وی تاکید کرد: قرار است در انتخاب شهردار، پس از مطرح شدن افراد متعدد به عنوان کاندید شورا، ملاک ها و ویژگی ها مطرح شود و بر اساس یک کار هدفمند و شورایی نسبت به انتخاب شهردار اقدام شود.
عضو دوره ششم شورای شهر بیرجند در خصوص اینکه در انتخاب شهردار ملاک بومی یا غیر بومی خواهد بود؟، گفت: بومی بودن شهردار یکی از ملاک های لازم است، اما قطعا بومی بودن به تنهایی کافی و ملاک اصلی نیست و باید سایر ملاک ها از جمله تخصص، تجربه، تعهد، برنامه و … هم مورد بررسی قرار بگیرد.
محمودی راد در پاسخ به اینکه آیا ممکن است آقای جاوید دوباره به عنوان شهردار انتخاب شود و در این شهر بماند هم گفت: ممکن است آقای جاوید هم با توجه به تجربه و عملکردش به عنوان یکی از کاندیداها مطرح باشد، اما این موضوع باید در صحن شورا مطرح شود و اعضا در مورد آن تصمیم گیری کنند.
وی در خصوص این موضوع که بر اساس قوانین کشور یک فرد نمی تواند به طور همزمان در دو مسئولیت فعالیت داشته باشد، پس به دلیل مسئولیت ریاست بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند، او نمی تواند رئیس شورای شهر هم باشد، اظهارکرد: این موضوع قبلا در شورای چهارم در مورد یکی از اعضا و همچنین در شورای پنجم در مورد خودم، استعلام گرفته شده، اما این مسئولیت ها با هم تداخلی ندارد. چرا که بر اساس این قانون فرد باید مسئولیت یک دستگاه مستقل را باشد، اما بیمارستان ولیعصر(عج) مستقل نیست و زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی است و از این دانشگاه اعتبار و بودجه می گیرد.
انتهای پیام/۷