محور شهداد – نهبندان به‌ صورت موقت بازگشایی می‌شود

محور شهداد -کرمان به نهبندان که برا ثر سیل بهار امسال تاکنون مسدود بود؛ با پیگیرهای نمایندگان استان‌های خراسان جنوبی و کرمان قرار است به صورت موقت با احداث راه فرعی به طول ۴ کیلومتر طی چند هفته آینده بازگشایی شود.

به گزارش خاورستان، محور شهداد کرمان به نهبندان براثر سیل بهار سال جاری مسدود شده و به علت جنس خاک منطقه آب در خاک نشست نکرده و روان آب‌ها در منطقه همچنان حضور دارند. تذکر به وزیر راه و شهرسازی، برگزاری جلسات متعدد با وزیر و مسئولین دو استان کرمان و خراسان جنوبی و مکاتبات مختلف در زمینه بازگشایی این محور صورت گرفته است تا جایی که وزیر راه و شهرسازی بازگشایی این محور را اولویت اول وزارتخانه تحت مدیریت خود عنوان داشت.
قطعه تخریب شده در استان کرمان واقع است که با توجه به اهمیت بالای ترانزیتی و گردشگری این محور در اقتصاد شهرستان نهبندان ضرورت دارد مسئولین دو استان و وزارت راه وشهرسازی توجه بسیار ویژه به این محور داشته باشند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در صفحه رسمی خود به بیان آخرین اقدامات در حوزه این محور پرداخت و گفت: آغاز عملیات اجرای آسفالت جاده شهداد به گودیز طی یک ماه آینده انجام می‌شود.
محمدرضا پورابراهیمی اظهار داشت: بازگشایی موقت مسیر جاده شهداد – نهبندان با احداث راه فرعی به طول ۴ کیلومتر طی چند هفته آینده عملیاتی می‌شود.
با دعوت وی معاون سازمان راهداری کشور دکتر مقبلی در سفر به کرمان از مسیر مسدود شده شهداد به نهبندان بازدید کرد که در این سفر پورابراهمی در جلسه شورای اداری شهر اندوهجرد مطرح کرد: عملیات اجرای آسفالت جاده گودیز طی یک ماه آینده با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان آغاز می‌شود که مسیر مواصلاتی شهداد به اندوهجرد را به طول ۴۰ کیلومتر نزدیکتر می‌کند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: طرح مطالعاتی مسیر گلباف به اندوهجرد و اندوهجرد به نهبندان تا یک ماه آینده آغاز می‌شود که در برنامه بودجه سال آینده لحاظ می‌شود.
انتهای پیام/۴/ ۶۶/
تسنیم