نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

مخالفت دولت با طرح حذف یارانه پردرآمدها، تنها جنبه سیاسی و انتخاباتی دارد/ این طرح دیروز در مجلس تصویب شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب طرح حذف پردرآمدها از لیست یارانه بگیران، محرومان و افرادی که قبلا به اشتباه یارانه آن ها قطع شده بود، دوباره به لیست برخواهند گشت و یارانه دریافت خواهند کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی؛ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ در خصوص تصویب طرح حذف یارانه پردرآمدها اظهار کرد: خوشبختانه این طرح دیروز توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
وی افزود: در طی این طرح، یارانه سه دهک دارای درآمد بالا حذف می شود و درآمد حاصل از آن به مصارف دیگر و اشتغال می رسد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این طرح مصوب شد تا سرپرستان خانوارهایی که درآمد سالانه آن ها بیش از ۳۵ میلیون تومان است از لیست دریافت کنندگان یارانه حذف شوند گفت: سرپرستان خانوار دارای درآمد بالا که ۵ عائله داشته باشند شامل این طرح نمی شوند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: از مدتی قبل دولت دنبال تصویب این طرح بود و مدام از پرداخت یارانه می نالید که این موضوع سبب نگرانی ما و مردم شده بود که مبادا دولت یارانه همه مردم را قطع کند.
وی بیان کرد: اما با کمال تعجب دیروز دولت با تصویب این طرح مخالفت می کرد و آمار غلط می داد که با تصویب این طرح یارانه ۲۴ میلیون نفر قطع خواهد شد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در حالی که اصلا همچنین آماری وجود ندارد و نه تنها دولت آمار دقیقی ندارد بلکه این آمار را هم از خودشان درآوردند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی ابراز کرد: دولت چون آمار دقیقی از وضعیت مردم ندارد قبلا اقدام به حذف برخی به عنوان افراد پردرآمد از لیست یارانه ها کرده بود، اما متأسفانه در این بین افرادی از لیست حذف شده بودند که اصلا شامل آن ها نمی شد و برخی با اعتراض؛ دوباره یارانه خود را دریافت کردند اما برخی دیگر همچنان از دریافت یارانه بی نصیب هستند.
وی با بیان اینکه تصویب طرح حذف پردرآمدها سبب وصل یارانه خیلی از افراد خواهد شد گفت: با تصویب طرح حذف پردرآمدها از لیست یارانه بگیران، محرومان و افرادی که قبلا به اشتباه یارانه آن ها قطع شده بود، دوباره به لیست برخواهند گشت و یارانه دریافت خواهند کرد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که دولت آمار دقیقی از وضعیت مردم نداشته باشد، ما در اجرای این طرح با مشکل مواجه خواهیم بود که با توجه به توسعه فناوری اطلاعات دولت باید حتما نسبت به تعیین آمار دقیق اقدام کند چراکه آمار دقیق در همه برنامه ریزی ها لازم است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی در خصوص چرایی مخالفت دولت با تصویب این طرح گفت: مخالفت دولت طرح حذف یارانه پردرآمد ها، تنها جنبه سیاسی، انتخاباتی و پوپولیستی دارد.
وی افزود: هم اکنون مشکل ما در اجرای این طرح است که دولت آمار دقیقی ندارد و باید هر چه زودتر نسبت به این موضوع اقدام کند.
انتهای پیام/۷