مخترع بیرجندی در فهرست صاحبان ۱۰ فناوری برتر ورزشی و سلامت جهان

حسین نیک‌کار پژوهشگر و مخترع برتر ملی و بین المللی از خراسان جنوبی، در جشنواره ۲۰۲۱ قطر خوش درخشید و فناوری‌هایش جزو ۱۰ فناوری برتر جهان قرار گرفت.

به گزارش خاورستان، جشنواره ۲۰۲۱ قطر از ژانویه ۲۰۲۰ آغاز به کار کرد که سه هزار استارتاپ قدرتمند از ۷۰ کشور جهان از جمله آمریکا، انگلیس، ایتالیا، پرتغال و سنگاپور در آن شرکت کردند.
حسین نیک‌کار که دکترای تخصصی فیزیولوژی ورزشی گرایش قلب و عروق دارد به همراه تیم ۱۱ نفره خود، به عنوان تنها تیم ایرانی در این جشنواره شرکت کرد که اختراعات و فناوری‌هایش در مرحله اول داوری جشنواره، جزو ۵۰ نفر برتر و سپس ۲۰ نفر برتر قرار گرفت و پس از رقابت با شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های بزرگی مانند سیلیکون آمریکا و شرکت آدیداس آلمان، جز ۱۰ فناوری برتر ورزشی و سلامت جهان در سال ۲۰۲۱ کشور قطر قرار گرفت.
نیک‌کار گفت: فناوری‌های من و گروه همراه با نام NSAtech در جهان شناخته می‌شود و شامل استعدادیاب هوشمند ورزش و سلامت، بازی آنلاین آموزشی، سیستم تماشاگر مجازی و چندین فناوری دیگر است که برای ثبت اختراع به اروپا و آمریکا ارسال شده است.
نیک‌کار و ۹ مخترع دیگر که صاحبان ۱۰ فناوری برتر جهان در جشنواره قطر هستند تا چند روز آینده در قطر حضور می‌یابد تا پس از عقد قرارداد سرمایه‌گذاری با بهترین شرکت‌های حاضر در جام جهانی، آماده ساخت نهایی فناوری‌ها برای ورود به بازار و جام جهانی و رویداد‌های بزرگ ورزشی شوند.
فناوری‌های برتر جشنواره ۲۰۲۱ قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ نیز رونمایی می‌شود.
انتهای پیام/۴