معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی:

مداخلات موثر برای کاهش تصادفات خراسان جنوبی اجرا می شود

حجت الاسلام وحدانی نیا از اجرای برنامه مداخلات موثر برای پیشگیری و کاهش تصادفات خراسان جنوبی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام یدالله وحدانی‌نیا، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی در نشست کارگروه اجرای مداخلات موثر به منظور پیشگیری و کاهش تصادفات منتهی به ورود ضرر جانی و مالی که در دادگستری استان برگزار شد، اظهار کرد: بررسی وضعیت پیش‌رو، پیگیری و هماهنگی رفع نقاط حادثه‌خیز، کنترل هوشمند، دوبانده‌سازی محورهای پرتردد، به‌روز رسانی دوربین‌های مدار بسته، شناسایی بانک اطلاعات رانندگان پرخطر و ارایه آموزش لازم در دستور کار برنامه‌های سال جاری قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه میزان تلفات جاده‌ای قابل توجه است گفت: امروز در حوزه تخفیفات بیمه‌ای سیاست‌ها خودرو محور است تا راننده محور که اگر تخفیفات به سوی افراد اعمال شود، بیشتر موثر خواهد بود.
حجت الاسلام وحدانی نیا تصریح کرد: فرد صرف داشتن گواهینامه رانندگی صلاحیت رانندگی را ندارد لذا باید رانندگان پرخطر شناسایی و اعمال قانون شوند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: پیشگیری از وقوع جرم تکلیفی است که برعهده دستگاه قضا گذاشته شده اما پیشگیری کار فراقوه‌ای است که دستگاه‌های مختلف باید در کنار هم قرار گیرند.
حجت الاسلام وحدانی‌نیا اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها بر حقوق عامه و کاهخش آمار جانباختگان حوادث جاده‌ای تاکید داشته‌اند که می‌طلبد نسبت به تحقق این مهم تمامی دستگاه‌ها اقدام کنند.
وی افزود: برای پیشگیری از حوادث ترافیکی باید حفاری‌هایی که در معابر انجام می‌شود برابر مقررات به پلیس اطلاع داده شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه شترهای سرگردان در محورهای برون شهری باید تعیین تکلیف شوند گفت: با توجه به فرارسیدن ایام محرم مجوز هیات‌های عزاداری برای عبور از خیابان‌هایی که بار ترافیکی دارند نیز صادر نشود.
انتهای پیام/۱۰