مددجویان کمیته امداد امام خمینی‌(ره) خراسان‌جنوبی ۶۸۵ تخته فرش بافتند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی از بافت ۶۸۵ تخته فرش توسط مددجویان استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خاورستان محمد عرب گفت:از ابتدای امسال ۶۸۵ تخته فرش به متراژ ۳ هزار و ۱۹۱ متر مربع، توسط مددجویان بافته شده است و به طور متوسط‌ قیمت هر متر مربع فرش دستباف ۴ میلیون تومان است.

به گفته مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در سال گذشته یک هزار و ۲۳۲ تخته فرش به متراژ ۴ هزار و ۸۳۱ متر بافته شد که تمام تلاش بر این است که امسال هم آمار را به این عدد برسانیم.

عرب با اشاره به مشارکت سه هزار بافنده مددجو در استان افزود : بافت فرش ویژه خانواده‌های تحت حمایت یکی از طرح‌های اشتغال خانگی است که در روستاها و شهرها ، ویژه خانواده‌های تحت حمایت و زنان سرپرست خانوار اجرا می‌شود که با توجه به سبقه بافت فرش در استان و توجه هم استانی‌های ، این طرح مورد استقبال قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد در زمینه بازاریابی فرش ورود کرده و فرش‌های بافته شده را به بالاترین قیمت به فروش می‌رساند.

وی به این نکته هم اشاره کرد که تا امسال روال بر این اساس بوده که مواد اولیه یا توسط خود افراد و یا با همکاری راهبران شغلی کمیته امداد تهیه شده است که راهبران شغلی فرش افرادی هستند مورد تایید امداد که کار تهیه مواد اولیه و نظارت بر بافت فرش را برای بافندگان انجام می‌دهند.

وی بازاریابی و فروش فرش‌های بافته شده را با اهمیت‌تر از مواد اولیه بیان کرد و افزود: امسال به دنبال این هستیم که در صورت تأمین اعتبار، بهترین مواد اولیه را تهیه کنیم که در این صورت در ارزش افزوده فرش تاثیر گذار خواهد بود.

وی تأکید کرد: به دنبال پیدا کردن مسیرها برای فروش هستیم و در سفر رئیس بسیج اصناف هم بازدیدی از انبار فرش‌ها داشتند و قول‌هایی برای اتصال به بازار فرش تهران دادند که امیدواریم هر چه سریع تر این وعده تحقق یابد و بتوانیم به بالاترین قیمت ، فرش‌های بافته شده را به فروش برسانیم.