امام جمعه موقت بیرجند:

مدیرانی که مدیریت جهادی ندارند کنار گذاشته شوند/ مشکل عمده امروز کشور بحث نقدینگی است

امام جمعه موقت بیرجند اداره شدن این کشور با مدیریت جهادی را حق این ملت‌ دانست و گفت:ما در ۴۰سالگی انقلاب اسلامی،نیاز به انقلاب در انقلاب داریم و بایستی مدیرانی که مدیریت جهادی ندارند از گردونه مدیریت کشوری کنارگذاشته شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های این هفته نماز جمعه،اظهار کرد:دین،دیانت و آموزه های دینی از ضروریات زندگی هر انسانی است،اگر انسان را به خوبی بشناسیم،می بینیم که دین برای انسان،یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
وی افزود:انسان واقعی کسی است که فطرت وی بیدار بوده و غفلت انسان ها یک مرض بزرگ است و مراتب انسانیت بین صفر تا صد است که باید به آن توجه داشته باشیم.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این که حقیقت توحید برای عقل،وجدان و فطرت از بدیعی ترین ضروریات است،یادآور شد:بایستی خودآزمایی‌کنیم و به بررسی این نکته بپردازیم که چقدر بیدار هستیم.
حجت الاسلام مختاری از غفلت،به عنوان”ام الامراض”یاد کرد و افزود:تا خدا را نشناسیم نمی توانیم وی را اطاعت کنیم،هرچه شناخت ما از خداوند بیشتر باشد قطعا بندگی ما نیز بیشتر می شود.
وی با اشاره به مناسبت های هفته،ابراز کرد:روز اول دی القعده،روز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر است.
امام جمعه موقت بیرجند ضمن تاکید بر اصل حجاب و ضرورت توجه به آن در جامعه در راستای مصون ماندن از انواع آسیب ها،متذکر شد:بر کسی پوشیده نیست که بیشترین آسیب های ناشی از بی حجابی در جامعه،متوجه زنان و دختران جامعه می شود.
حجت الاسلام مختاری همچنین به روز تاسیس شورای نگهبان اشاره ای داشت و گفت:شورای نگهبان،از اصلی ترین نهادها است و آیت الله فضل الله نوری برای مشروطه مشروعه‌ به شهادت رسید.
وی ادامه داد:در همه کشورها،اینچنین نهادی وجود دارد که در جمهوری اسلامی ایران،به دلیل حساسیت و اسلامی بودن این کشور،شورای نگهبان با ظرافت خاصی به کار خویش ادامه می دهد.
امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد:حراست از اسلام و قانون،وظیفه شورای نگهبان است.
حجت الاسلام مختاری همچنین ضمن اشاره به روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان،عنوان کرد:بر کسی پوشیده نیست که همواره جمهوری اسلامی در این زمینه پیشتاز بوده است.
وی عنوان کرد:البته کسانی که به دنبال گفتگو و تعامل سازنده با دنیا هستند باید به نکاتی توجه داشته باشند و آن این که،منظور از تعامل سازنده یعنی گفتگوی برابر که این ارزشمند است.
امام جمعه موقت بیرجند افزود:در بحث تعامل سازنده با کشورهای دنیا؛اگر یک کشور خودش را کدخدا دانسته و طرف دیگر را نبیند و از گفتگو به عنوان یک حربه و تاکتیک استفاده کند؛در واقع این یک فریبکاری است و نمونه آن را در برجام دیدیم.
حجت الاسلام مختاری تبیین کرد:اگر چه قسمت اعظم منفعت در برجام،نصیب آمریکایی ها می شد اما آن ها نتوانستند شاهد دیدن حداقل منفعت ایرانی ها باشند و بدعهدی کردند.
وی مطرح کرد:نکته دوم این است که جهان،فقط آمریکا و اروپا نیست و فراوان هستند کشورهایی که حاضر به تعامل سازنده با ایران هستند و بایستی کشور و مسئولان ما در وهله نخست،اول داخل کشور را دریابند‌ و سپس به فکر تعامل زنده با دیگر کشورهای دنیا باشند.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان این که ما در کشور نقاط قوت فراوانی داریم،ابراز کرد:نقاط ضعف کمی هم داریم که باید با همدلی و روشنفکری به حل آن بپردازیم.
حجت الاسلام مختاری ضمن اشاره به موضوع تحریم ها،اظهار کرد:بر اساس نظریات یکی از کارشناسان،فقط ۲۰ درصد تحریم های ما مربوط به مسائل خارجی می شود و ۸۰ درصد تحریم ها مربوط به مسائل داخلی است که این موضوع جای بسی تامل دارد.
وی با تاکید بر این که قدرت اقتصادی وقتی حل می شود که تحریم های داخلی حل شود،اذعان کرد:در حال حاضر مهمترین مشکل تحریم داخلی در کشور،تحریم داخلی دولت و ملت است،امروز متاسفانه دولت ملت و ملت دولت را تحریم می کند.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان این که بخش اعظم مشکلات ما مربوط به تحریم ها می شود،یادآور شد:وقتی یک ملت به تحریم دولت می پردازد نیز شدیدا آسیب می بینیم.
مختاری اضافه کرد:بخش دیگری از مشکلات جامعه مربوط به تحریم ملت توسط دولت است که آن نیز عواقب جبران ناپذیری به همراه دارد همچون بی ثباتی بازار در ماه های اخیر در کشور که شاهد بودیم.
وی با اشاره به این نکته که امروز جناح اعتدال و اصلاح طلب بر کشور حاکم است،گفت:اگر فردا جناح اصولگرا نیز رفتار ناشایستی در جامعه داشته باشد بنده با الفاظ محکمتری‌ با آنان برخورد خواهم کرد چرا که دارای نقش حساس تری در جامعه هستند؛بحث ما بحث منافع کشور است و چنانچه دولت حق ملت را ادا‌ کند از بسیاری از مشکلاتی که امروزه در جامعه شاهد آن هستیم، جلوگیری می شود.
امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر این که دولت باید بصیرت داشته باشد،تصریح کرد:این به معنای آن است که دولت نباید به دشمنان این مرز و بوم اعتماد پیدا کند،ملت از دولت انتظار اداره عالمانه کشور را دارد؛این که بازار در کشور تعطیل شده و قرار شود که در بحث اعتدال بازار،سکه فروخته شود کدام مغز اقتصادی این موضوع را تایید می کند؟
حجت الاسلام مختاری با بیان این که دولت بایستی بعد از دادن یک طرح و برنامه به نظارت دقیق آن بپردازند،خاطرنشان کرد:مردم دارای انتظارات متعددی از دولت هستند؛این ننگ است برای اقتصاددانان یک کشور که ارز آن کشور را،عده ای به جیب افرادی بریزند که هیچ کاری برای ملت نمی کنند.
وی ادامه داد:مشکل عمده امروز کشور بحث نقدینگی است که در دست عده‌ای قلیل قرار گرفته است،دولت باید بیاید و جلوی عده ای مفسد که کشور را به بازی گرفته اند را بگیرد.
امام جمعه موقت بیرجند اداره شدن این کشور با مدیریت جهادی را حق این ملت‌ دانست و یادآور شد:ما در ۴۰سالگی انقلاب اسلامی،نیاز به انقلاب در انقلاب داریم و بایستی مدیرانی که مدیریت جهادی ندارند از گردونه مدیریت کشوری کنارگذاشته شوند.
حجت الاسلام مختاری متذکر شد:ما به مسئولان غافل و احیانا نفوذی این اجازه را نمی دهیم که با آبروی اسلام و انقلاب بازی کرده و آن را بدنام کنند؛ما هرهفته و هر روز در این مرز و بوم شهید می دهیم و نباید بگذاریم که در اثر رفتارهای ناشایست عده ای در کشور،خون این عزیزان مان پایمال بشود.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۶۵/