واکنش سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان جنوبی به گزارش خاورستان؛

مدیران مکلف به جذب ۱۰۰ درصد اعتبارات مسکن در خراسان‌جنوبی هستند

خوش خبر سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: مدیران مکلفند نسبت به جذب صددرصدی اعتبارات مسکن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ۱۰ آذر ماه در گفت‌و‌گو با خاورستان، از عدم استقبال مردم از طرح مسکن اقشار آسیب پذیر گفته بود. وی در آن مصاحبه گفته بود: با توجه به این‌که از انعقاد این تفاهم نامه چهار ماه گذشته تاکنون چهار هزار و ۳۶۰ واحد در شهرهای دارای شرایط، توزیع شده و یک هزار و ۶۴۰ واحد باقی مانده است.
وی با بیان این‌که مدت زمان در نظر گرفته شده برای اجرایی شدن ساخت ۶ هزار واحد تا پایان سال جاری و بهره‌برداری تا خرداد ۱۴۰۰ است، خاطرنشان کرد: به دلیل عدم‌استقبال از این طرح در شهرها تعداد سهمیه باقی مانده؛ یک هزار و ۶۴۰ واحد را به روستاهای استان اختصاص دادیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی تأکید کرد: شهرستان‌ها تا ۱۵ دی مهلت دارند بر اساس سهمیه‌ای که به آن‌ها داده شده، سهمیه را جذب کنند و چنانچه ۴۰ درصد از سهمیه را به مرحله سقف نرسانند اعتبار جابه‌جا خواهد شد.
آسمانی مقدم خاطرنشان کرد: اگر شهرستانی نتواند در مدت زمان تعیین شده سهمیه را جذب کند سهمیه‌اش به شهرستان‌هایی که سهمیه را جذب کرده، داده خواهد شد و اگر در نهایت سایر شهرستان‌ها نتوانند سهمیه را جذب کنند، سهمیه اعتبار از استان خراسان‌جنوبی به استان دیگری جابه‌جا خواهد شد لذا از فرمانداران و مدیران بنیاد مسکن در شهرستان‌ها درخواست می‌شود هر چه سریع‌تر نسبت به اطلاع‌رسانی و جذب سهمیه‌های در نظر گرفته شده اقدام کنند.
همچنین روز گذشته گزارشی در خاورستان که به علل عدم استقبال مردم از طرح مسکن اقشار آسیب پذیر پرداخته بود با عنوان “مساحت ۵۰ متری و گرانی زمین؛ عوامل عدم‌استقبال مردم از طرح دولت/ مردم منتظر شرایط بهتری هستند” منتشر شد.
در این راستا روز گذشته شورای راهبری ۶ هزار واحد مسکونی استان برگزار شد و ناصر خوش خبر سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در این جلسه، گفت: مدیران مکلفند نسبت به جذب صددرصدی اعتبارات مسکن اقدام کنند.
وی افزود: فرمانداران و همه مدیران دستگاه‌های متولی باید با شتاب بخشی به کارها، مانع از خروج اعتبارات تخصیصی به طرح مسکن اقشار کم درآمد از استان شوند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: برای اجرای طرح‌های ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی، ۶ هزار واحد مسکن شهری ، مسکن بازنشستگان، ایثارگران، فرهنگیان و … در قالب تفاهم نامه استانداری و سازمان برنامه و بودجه کشور و حوزه های مرتبط، تسهیلات ویژه ای درنظر گرفته شده که بسیار ارزشمند است.
خوش خبر بیان کرد: به جهت اهمیت موضوع و کمکی که این تسهیلات به خانه دار شدن افراد خاص می کند، لذا تمام تلاش بر این است که این فرصت از دست نرود.
وی عنوان کرد: اهتمام و دقت نظر دستگاه‌ها در تسهیل شرایط برای برخورداری افراد متقاضی از این تسهیلات مورد تأکید است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی افزود: با اصلاح شیوه نامه‌های مرتبط با این طرح‌ها، می‌توان زمینه برخورداری افراد از تسهیلات را فراهم‌تر کرد.
خوش‌خبر گفت: همه اصرار ما بر این است که همه این اعتبار در پروژه های مسکن شهری و روستایی هزینه شود و ریالی از آن از استان خارج نشود.
در این جلسه، ضمن بررسی روند پیشرفت فیزیکی پروژه های مسکن شهری و روستایی، به جهت افزایش سطح برخورداری افراد از تسهیلات و تسهیل شرایط بهره مندی از سهمیه های اتخاذ شده در هر منطقه، در برخی از بندهای شیوه نامه اجرایی تغییراتی اعمال گشت.
انتهای پیام/۱۲۷