هشدار استاندارخراسان جنوبی به مسئولان استانی و شهرستانی؛

مدیران کم‌کار شهرستانی جهت تعیین تکلیف به مرکز استان فرستاده شوند

استاندار خراسان جنوبی گفت: سخن بنده خطاب به فرمانداران شهرستان‌های استان آن است که هر مدیری که در شهرستان‌ها همکاری نمی‌کند را به مرکز استان بفرستید تا ما تکلیفش را روشن کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدمهدی مروج‌الشریعه استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان، اظهار کرد: در شرایط عادی، زمانی که به نمودار ساختاری ستاد می‌نگریم متوجه این نکته می‌‌شویم که دارای پیشرفت مطلوب هستیم.
وی با بیان این‌که وضع کنونی کشور مطلوب نیست، تصریح کرد: لازم است که مسئولان استانی در برنامه‌ریزی‌ها و بویژه گفتمان‌ها، مسائل امنیتی و اجتماعی کشور را به درستی لحاظ کرده تا مردم با وضع کنونی کشور بیشتر از گذشته آگاه شوند.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: بایستی از حالت تبیین مسئله و همچنین مشکلاتی که فراروی‌مان وجود دارد خارج شده و در راستای حل مشکلات جوانان به عنوان سرمایه‌های جامعه، آگاهانه قدم برداریم.
وی با اشاره به این نکته که بیش از ۹۰ گروه معاند در خارج از کشور کمر به تخریب و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی بسته‌اند، یادآور شد: با زور و مراجع قضایی نمی‌توانیم به جمع‌کردن جوانان از کف خیابان‌ها اقدام کرده یا آنان را ارشاد کنیم.
استاندار خراسان جنوبی ضمن انتقاد از دوربودن مسئولان جامعه از جوانان تأکید کرد: با توجه به این‌که خواسته امروز جوانان موضوع گفتمان‌سازی است، بایستی مسئولان و جوانان بسیار صمیمانه در کنار یکدیگر قرار بگیرند.
مروج‌الشریعه نقش فرمانداران را در مسائل مختلف شهرستانی بسیار کلیدی دانست و افزود: فرمانداران به عنوان خط مقدم، در ساماندهی مسائل مرتبط با جوانان باید بیشتر از گذشته تلاش کنند.
وی با تأکید بر مشخص‌شدن چهارچوب اصلی امور جوانان، اظهار کرد: در ساماندهی امور جوانان همواره باید بر اصل نشاط اجتماعی توجه ویژه شود.
استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: سه مسئله مهم اشتغال جوانان، سالم‌سازی و همچنین سالم نگه‌داشتن جوانان از مسائلی است که نیازمند توجه ویژه بوده و نباید از اهمیت آن غفلت شود.
مروج‌الشریعه همچنین به اتفاقات دی‌ماه سال گذشته در کشور اشاره‌ای داشت و گفت: رئیس جمهور به جهانیان گفته است که چنان‌چه کشتی‌های نفتی ایران نتوانند در آب‌های آزاد حرکت کنند هیچ کشتی حق عبور از تنگه هرمز را ندارد.
وی با بیان این مطلب که باید از شعاردادن بپرهیزیم، ابراز کرد: در حال حاضر کشور دارای شرایط متفاوتی بوده و باید هرچه سریع‌تر وارد فاز اجرا شد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که تمرکزگرایی و تمرکززدایی را از خودمان شروع کرده و اختیاراتی را به فرمانداران می‌دهیم، مطرح کرد: دست فرمانداران باز است که جوانان ممتاز شهرستان خود را جدا کنند و با کمک‌های فنی و اعتباری و همچنین استفاده از تسهیلات استانی به آن‌ها برای ایجاد اشتغال کمک کنیم.
مروج‌الشریعه ضمن اشاره به این‌که در بحث سالم‌سازی جوانان باید هم‌افزایی استانی و شهرستانی به وجود آید، اظهار کرد: امروزه یکی از آسیب‌های تهدیدکننده سلامت جسم و روح جوانان این مرزوبوم، مواد مخدر است بنابراین باید در این حوزه با جدیت بیشتر فعالیت کرد؛ اگرچه کارهای خوبی در این خصوص انجام شده اما می‌بایست تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.
نشاط سالم با رعایت شئونات اسلامی برای هر جامعه‌ای ضروری است
وی نشاط سالم با رعایت شئونات اسلامی را برای هر جامعه‌ای ضروری دانست و تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در بین جوانان باید جدی گرفته شود.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این‌که فرمانداران باید طرح‌های مبتکرانه بر مبنای مشارکت خود مردم در زمینه ایجاد نشاط اجتماعی ارائه دهند خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۱ دهستان خراسان جنوبی هدف‌گیری شده که از هر دهستان، ۳ تا ۵ روستا با تناسب مزیت‌های موجود در راستای ایجاد پایگاه‌های تولید اشتغال جوانان انتخاب می‌شوند.
مروج‌الشریعه با اشاره به این مطلب که خلق مزیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، عنوان کرد: فعالیت‌های حوزه آی‌تی و آی‌سی‌تی منحصر به منطقه خاصی نیست بلکه در امور اقتصادی هر منطقه دارای نقش اساسی است.
وی افزود: بایستی امکاناتی در اختیار تعدادی از جوانان در حوزه شبکه‌های اطلاع‌رسانی و همچنین در زمینه معرفی شهدای مناطق مختلف قرار داده شود.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت توجه به مسائل امنیتی در جامعه، بیان کرد: اگر شرایط کشور سخت‌تر شد باید بدانیم که چگونه هوشمندانه از لاک سیستم سنتی خارج شده و در ساختارهای اداری تحول ایجاد کنیم.
مروج‌الشریعه در پایان با بیان این‌که مدیریت‌کردن در شرایط فعلی جامعه بایستی نسبت به گذشته تفاوت داشته باشد و همه شرایط موجود مدنظر قرار گیرد، گفت: سخن بنده خطاب به فرمانداران شهرستان‌های استان آن است که هر مدیری که در شهرستان‌ها همکاری نمی‌کند را به مرکز استان بفرستید تا ما تکلیفش را روشن کنیم.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۳/