معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: 

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تمام ظرفیت های خراسان جنوبی به نحو احسن استفاده کند

واحدی گفت: از مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی انتظار همراهی با استاندار، دستگاه های اجرایی و سازمان مدیریت استان را داشته و تاکید داریم از همه پتانسیل ها و ظرفیت های استان به نحو احسن استفاده کرده و سیاست های وزارت و دولت را سرلوحه قرار دهد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد واحدی معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، اظهار کرد: خراسان جنوبی دارای جاذبه های گردشگری زیادی از جمله کویر بوده که کویر های خراسان جنوبی رویایی است.

وی افزود: می‌توان از جاذبه های خراسان جنوبی بهره ‌کافی و‌ وافی را ببریم.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: مدیر کل جدید باید در این حوزه برنامه داشته باشد و تبلور آن را در حوزه کاری وی باید مشاهده کرد.

واحدی عنوان کرد: در حوزه کویر در دنیا و به ویژه کشورهای عربی سرمایه‌گذاری های زیادی می کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه میراث، میراث بسیار غنی در استان خراسان جنوبی داریم، افزود: جاذبه های خراسان جنوبی از خیلی از استان ها جلوتر است.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: خراسان جنوبی در حوزه صنایع دستی می تواند یکی از برندهای کشور باشد.

واحدی اظهار کرد: بحث شناساندن جاذبه های گردشگری ‌میراثی و فرهنگی ابتدا در‌کشور و سپس در خارج مهم است.

وی بیان کرد: مقدمات حضور گردشگر؛ تبلیغات و شناساندن است.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از زحمات مدیرکل سابق تشکر کرد و گفت: آقای رمضانی خودش جزو میراث ما است که در حوزه کارشناسی و مدیرکل اقدامات خیلی خوبی انجام داده و تجربیاتی کسب شده که به باید همکاران انتقال دهند.

واحدی در مورد انتخاب مدیرکل تصریح کرد: برای انتخاب مدیرکل گزینه های متعدد که معرفی می شود را بررسی می کنیم آیتم های مختلفی شامل ۱۶ مورد مدنظر است موضوعی که خیلی برای ما مهم است اجرای گفتمان و همراهی با گفتمان دولت است، موضوع دوم پاک دستی است که در جهت مبارزه با فساد باید گام بردارد.

وی افزود: قبل از اینکه هر فردی در کمیته انتسابات بیاید باید دستگاه های اطلاعاتی و‌ نظارتی بررسی های لازم را انجام داده باشتد.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اولویت سوم شناخت از حوزه ماموریتی، تعامل با دستگاه های اجرایی و نمایندگان مجلس است.

واحدی تصریح کرد:از مدیرکل جدید انتظار همراهی با استاندار، دستگاه های اجرایی و سازمان مدیریت داشته و تاکید داریم از همه پتانسیل ها و ظرفیت های استان به نحو احسن استفاده کرده و سیاست های وزارت و دولت را سرلوحه قرار دهد.

انتهای پیام/۱۲۷