پس از 9 سال؛

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی تغییر کرد

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی پس از 9 سال تغییر کرد و رحیمی‌زاده به‌جای خاشی منصوب شد.

به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم تکریم مدیرکل سابق و سرپرست جدید اداره کل گمرکات استان خاطرنشان کرد: بنا به اذعان کارشناسان علم مدیریت، بهترین سرمایه هر سازمان، نیروی انسانی است و اداره کل گمرکات استان از این حیث شرایط بسیار خوبی دارد.
وی ادامه داد: کارکنان گمرکات استان با تأسی از اصول مرتبطه و برنامه های عملیاتی گمرکات کشور، اقدامات در دستور کار مجموعه با به نحو شایسته ای به سرانجام رسانده اند.
به گفته وی؛ خراسان جنوبی از حیث اداره کل گمرکات در رتبه خوب و مطلوبی قرار دارد.
معاون استاندار به آمار صادرات از مرزهای استان طی ۸ ماهه اول امسال اشاره کرد و گفت: به لحاظ ارزشی ۲۸ درصد و به لحاظ وزنی ۴۸ درصد حجم صادرات کشور به افغانستان طی این مدت از مرزهای استان خراسان جنوبی صورت گرفته است.
عابدی تأکید کرد: ۹۷ درصد صادرات صورت گرفته از مرزهای استان نیز به کشور افغانستان بوده است.
وی ادامه داد: به لحاظ ترانزیتی هم در این مدت رشد قابل ملاحظه ای داشته ایم که همه این ها نشان دهنده اهتمام مدیر و کارکنان مجموعه گمرکات استان می باشد.
معاون استاندار از برنامه های راهبردی استانداران استان در سنوات گذشته گفت و تصریح نمود: آقای ملانوری نیز در اولین روزهای حضور خود از مرزهای خراسان جنوبی بازدید کرده و توجه به مرز را از برنامه های اولویت دار استان برشمرد.
عابدی با اشاره به حضور نماینده رئیس گمرکات کشور در جلسه از انتظارات استان برای شرایط موجود گفت و خاطرنشان کرد: از آن جایی که توسعه تجارت خارجی و افزایش صادرات از مؤلفه های ایجاد و پایداری اشتغال است لذا زیرساخت های لازم برای تحقق این مهم در مناطق مرزی باید به نحو مطلوبی فراهم گردد.
وی اظهار کرد: تأمین XREY در مرز ماهیرود با توجه به نیاز منطقه و ارتقاء گمرکات استان به ناظر عالی از مطالبات استان است که در مکاتبات متعدد و پیگیری های فراوان دنبال شده و امیدواریم به نتیجه برسد.
به گفته وی؛ پیاده سازی روش های الکتورنیکی، نظارت دقیق بر امور محوله، تشخیص و تعیین حقوق گمرکی و … نیز از مواردی است که سرپرست جدید اداره کل گمرکات استان می بایست در دستور کار داشته باشد.
ناظر گمرکات خراسان رضوی که به عنوان نماینده سازمان گمرکات کشور در این جلسه حضور یافته بود نیز با اشاره به این که گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی در تمامی مرزهای کشور حضور دارد، گفت: اجرای سیاست های اقتصادی دولت در زمینه صادرات و واردات و ترانزیت کالا و خدمات به گمرک سپرده شده است.
جهان‌خواه تأکید کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، تمام اهتمام گمرک در انتصاباتی که صورت می دهدف این است که مدیرانی در رأس امور قرار بگیرند که بتوانند در عین شجاعت، تصمیم ساز و تصمیم گیر باشند.
در پایان این جلسه از زحمات ۹ ساله خاشی به عنوان مدیرکل گمرکات استان تجلیل و با اهدای حکمی از سوی رئیس گمرکات کشور، رحیمی‌زاده به عنوان سرپرست اداره کل گمرکات خراسان جنوبی معرفی شد.
انتهای پیام/۴