مذاکرات صلح سوریه تا چهارشنبه ادامه می‌یابد

سخنگوی هیأت مذاکره‌کننده معارضان سوری در ژنو ضمن بی فایده دانستن مذاکرات، گفت که این گفت‌وگو ها تا چهارشنبه آینده در سطح کارشناسی ادامه خواهد داشت.

به گزارش خاورستان، «سالم المسلط» سخنگوی هیأت مذاکره‌کننده معارضان سوری در ژنو سوئیس، در گفت وگو با نشریه آلمانی «اشپیگل» گفت که مذاکرات صلح سوریه در ژنو تا چهارشنبه آینده در سطح کارشناسان ادامه خواهد داشت و پس از آن تصمیم‌گیری می‌شود که این مذاکرات چطور ادامه پیدا کند.

المسلط دیدگاه خود درباره آینده مذاکرات را منفی ارزیابی کرد و گفت که برای معارضان، «هیچ چیزی هرگز تغییر نکرده است».

او به محاصره شدن صدها تروریست مسلح در چند نقطه سوریه اشاره و افراد مسلح را ساکنان شهر توصیف کرد و گفت: «همچنان دولت شهرها را محاصره کرده است و از ارسال کمک‌های بشردوستانه برای ساکنان شهرها جلوگیری می‌کند. شهر حلب هر چه بیشتر به وسیله نیروهای دولتی و اعضای گروه تروریستی داعش محاصره می‌شود و هر روز شهر بمباران می‌شود و کشتار در آن به وقوع می‌پیوندد.»

وی با رد محاصره بودن مردم فوعه و کفریا در استان ادلب به دست ائتلاف تروریستی «جیش الفتح» گفت: «ما خواستار رفع محاصره تمامی مناطق سوریه هستیم. اما نیروهای اسد در این دو شهر همچنان موادغذایی و دارویی به دست می‌آورند. در غیر این صورت مناطقی که دولت آنها را محاصره کرده است هرگز آزاد نمی‌شوند».

المسلط با تاکید بر اینکه دولت سوریه مخالفان خود را می‌کشد مذاکرات را بی‌معنی دانست. وی از دولت روسیه خواست که اعمال فشار بر دولت اسد را ادامه دهد.چرا که به اعتقاد او کلید حل بحران در دست‌ مسکو است.

سخنگوی هیأت مذاکره‌کننده معارضان سوری در ژنو در این راستا معتقد است که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هم باید «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه را تحت فشار بگذارد.
منبع: فارس