نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

مذاکره‌ای که سبب رفع کامل تحریم‌ها نشود غلط است/ اصرار آمریکایی‌ها بر مذاکره؛ تلاش برای تحمیل حرف باطل

نخعی با بیان این‌که هدف آمریکایی‌ها از تأکید و اصرار بر مذاکره؛ تلاش برای تحمیل یک حرف باطل است گفت: مذاکره‌ای که سبب رفع کامل تحریم‌ها نشود غلط است و تیم مذاکره‌کننده ایران هم باید این را بداند که این بار نباید به هر قیمتی توافق شود.

مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، در خصوص مذاکرات وین در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ تشخیص مسئولان این است که بروند مذاکره کنند تا همین سیاست را اِعمال کنند که در این زمینه بحثی نداریم، اما باید مراقبت شود که مذاکره فراسایشی نشود چرا که برای کشور ضرر دارد.
وی گفت: آمریکایی‌ها طی این چند سال نشان دادند که قابل اطمینان نبوده و نیستند و قبلاً هم بارها نقض عهد کرده‌اند؛ به‌گونه‌ای که حتی بعضی مذاکره‌کنندگان اروپایی نیز این موضوع را قبول دارند و در جلسات خصوصی آن را تصدیق می‌کنند اگرچه در مقام تصمیم‌گیری تسلیم آمریکایی‌ها هستند و از خود استقلالی ندارند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به همین دلیل ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص موضع رهبر معظم انقلاب را داریم و منطق جمهوری اسلامی این است که آمریکا باید اول تحریم‌ها را بردارد زیرا اطمینانی به آن‌ها وجود ندارد.
آمریکا با مذاکره دنبال تحمیل حرف باطل است
نخعی با تاکید بر این‌که هدف آمریکایی‌ها از تأکید و اصرار بر مذاکره؛ تلاش برای تحمیل یک حرف باطل است، بیان کرد: فرسایشی‌شدن مذاکرات برای کشور ضرر دارد و اعتقاد ما بر این است که آمریکا مذاکره نمی‌کند که حرف حقی را قبول کند بلکه آمریکا می‌خواهد مذاکره کند تا حرف باطلی را تحمیل کند، یا همان تعبیر دست چدنی در دستکش مخملی.
وی اظهارکرد: در بحث مذاکرات؛ جدّاً دغدغه داریم که این دغدغه ناشی از آن است که طرف‌های مقابل به‌خصوص آمریکا؛ به‌شدّت اهل فریب، دروغ، نقض‌عهد و حرکت در خلاف جهت صحیح هستند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یک نمونه از دروغ و فریب طرف مقابل که در مذاکرات قبلی اتّفاق افتاد؛ این بود که چند ساعت بعد از آن‌که مذاکرات تمام شد، کاخ سفید در تبیین مذاکرات بیانیه‌ای منتشر کرد که به آن «فکت‌شیت» می‌گویند. اغلب موارد این بیانیه خلاف واقع است؛ و در واقع روایت آن‌ها از مذاکرات و از تفاهم‌هایی که انجام گرفته، یک روایت مخدوش، غلط و خلاف واقع است.
مذاکره‌ای که سبب رفع کامل تحریم‌ها نشود غلط است
نخعی تصریح کرد: مذاکره‌ای که سبب رفع کامل تحریم‌ها نشود غلط است و تیم مذاکره‌کننده ایران هم باید این را بداند که این بار نباید به هر قیمتی توافق شود، بلکه باید توافقی صورت پذیرد که منافع جمهوری اسلامی در آن لحاظ گردد و البته که منافع ما جز رفع کامل تحریم‌ها نیست.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴