امام جمعه نهبندان:

مراسم عزاداری محرم با توصیه‌های بهداشتی برگزار شود/ رفتار متناقض رسانه‌های معاند با شیوع کرونا در ایران و سایر کشورها

امام جمعه نهبندان گفت: مراسمات مذهبی باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود و هیچ گاه نباید بگذاریم رسانه های معاند به بهانه کرونا این مراسمات را زیر سوال ببرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با بیان این‌که در روزهای شیوع بیماری کرونا از زحمات رزمندگان جبهه سلامت و وزیر بهداشت تشکر دارم، گفت: تقاضا داریم مردم توصیه‌های بهداشتی را که رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید و وزیربهداشت سفارش می‌کنند رعایت کنند.
وی ضمن تاکید بر این‌که متاسفانه برخی افراد مقابل نظرات مراجع و مسئولان وزارت بهداشت، نظر دیگری می‌دهند، افزود: مردم دینی حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند همان طور که تاکنون مراسمات مختلف از قبیل شب‌های قدر و مراسم دعای عرفه، عید قربان و عید غدیر با رعایت دستورالعمل‌ها برگزار شد.
امام جمعه نهبندان تصریح کرد: برگزاری جلسات مذهبی از طرف جامعه دینی هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند و امیدواریم همه کمک کنند مراسمات محرم به بهترین نحو برگزار کنیم و نذورات را در اختیار جامعه هدف قرار دهیم.
حجت‌الاسلام خزاعی بیان‌کرد: رسانه‌های خارجی هرساله سعی دارند مراسمات محرم و عزاداری ما را زیر سوال ببرند و امسال نیز می‌خواهند به بهانه کرونا این مراسم را محدود و مردم را دچار ترس و اضطراب کنند.
وی تصریح کرد: این رسانه‌ها تاکنون ثابت کردند هیچ‌گاه خیر جامعه اسلامی را نمی‌خواهند چراکه بی‌طرف نیستند و همیشه از آزادی بیان در جهت منافع خودشان صحبت می‌کنند.
امام جمعه نهبندان ادامه داد: در کشورهایی که از طریق رسانه‌های خود مراسمات مذهبی ایران را زیر سوال می‌برند، شیوع بیماری کرونا وحشتناک است اما روی عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و جلسات مذهبی ما حرف می‌زنند.
حجت‌الاسلام خزاعی بیان کرد: رئیس جمهور منفور آمریکا ماسک را زیرسوال می‌برد و روی مسائل پزشکی و تخصصی اظهارنظرهای خنده‌دار می‌کند و جامعه پزشکی دنیا را آزرده خاطر کرده است.
وی تاکید کرد: رسانه‌های معاند، خیر جامعه مذهبی را نمی‌خواهند از این رو حرف و عملشان متناقص است به طوری که اگر از شیوع کرونا برای ما نگرانی دارند چرا در کشورشان مسابقات ورزشی برگزار می کنند؟
وی یادآورشد: با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم، مردم مراسمات عزاداری را باید با رعایت توصیه‌های بهداشتی برگزار کنند.
انتهای پیام/ ۵