نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مراکز آموزشی نیروهای مسلح، برای جوانان در جهت تربیتی، روحی، اخلاقی و بدنی بسیار سازنده است

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه برنامه های مراکز آموزشی برای جوانان در جهت تربیتی، روحی، اخلاقی و بدنی بسیار سازنده است، گفت: مراکز آموزشی نیروهای مسلح، جوان های کشور را به روز می کند و به آنان تجربه کافی می آموزد، لذا درس واقعی در این مراکز داده می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، در دیدار با فرمانده جدید مرکز آموزش مرزبانی محمد رسول‌الله(ص) بیرجند اظهار کرد: اصولا نیروی انتظامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به خاطر مسئولیت های مختلفی که بر عهده دارد از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: نیروی انتظامی در انجام مسئولیت های خود و همچنین ارتباطات مستقیمی که با مردم دارد، به خوبی عمل می کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بنده خود ۱۸ سال در مراکز آموزشی تهران و بیرجند خدمت کرده ام، گفت: مراکز آموزشی مراکزی بسیار ویژه هستند.
آیت الله عبادی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه خانه یک محیط عاطفی است و غالبا امور سلیقگی اداره می شود لذا جوانان برای ورود به جامعه و مفیدبودن در آن، تجربه کافی را ندارند و خام هستند، فلذا جوانان در مراکز آموزشی غیر از تعلیمات نظامی، شرعی، عقیدتی و حفاظتی، نظم در زندگی را فرا می گیرند.
وی با اشاره به اینکه برنامه های مراکز آموزشی برای جوانان در جهت تربیتی، روحی، اخلاقی و بدنی بسیار سازنده است، گفت: مراکز آموزشی نیروهای مسلح، جوان های کشور را به روز می کند و به آنان تجربه کافی می آموزد، لذا درس واقعی در این مراکز داده می شود.
امام جمعه بیرجند یادآور شد: همچنین جوانان در این مراکز آموزشی بسیاری از هوشیاری های اطلاعاتی، حفاظتی و آگاهی های دینی و اخلاقی که بخش های نامرئی آموزش است و در زندگی بسیار موثر می باشد را فرا می گیرند.
آیت الله عبادی اضافه کرد: اخلاق، آداب و طرز برخورد فرماندهان در روحیه جوانان بسیار تأثیرگذار و از یک کلاس اخلاق موثرتر است.
وی افزود: دستاوردهایی که جوانان از مراکز آموزش نیروهای مسلح برای خود، خانواده و زندگی اجتماعی می برند، غیر از مواد تعلیمات نظامی است، لذا باعث می شود تا کارا، مفید، هوشیار و بیدار باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه گفت: تجربه ثابت کرده است آنچه بیش از هر چیز دیگری می تواند بر جوانان تاثیر بگذارد هماهنگی بین شما نیروهای مراکز آموزشی است.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه اقدامات گسترده نیروی انتظامی مصادیق امر به معروف و نهی از منکر شرعی است، افزود: خدمت شما به جامعه، بهترین توفیقی است که امروز خداوند متعال به شما عنایت کرده است.
وی در پایان گفت: آنچه از دستانتان ساخته است برای مردم انجام دهید و به آنها خدمت کنید زیرا این اقدامات، خدمات راستین به جامعه، دین و فرهنگ است.
انتهای پیام/