۵ و ۶ بهمن ماه؛

مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج خراسان جنوبی همزمان با پنجم و ششم بهمن ماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج خراسان جنوبی در روز های پنجم و ششم بهمن ماه سال جاری در شهرستان بیرجند با شرکت بیش از ۲۲۰ نفر از منتخبین و نخبگان قرآنی استان در دو بخش خواهران و برادران به صورت همزمان برگزار می‌شود.

در این مرحله از مسابقات تعداد ۱۰۰ نفر از متسابقین برادر و ۲۰۱ نفر از متسابقین خواهر حضور دارند.

مسابقات از ساعت ۸ روز چهارشنبه ۵ بهمن ماه در رشته‌های حفظ یک جزء تاحفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، قرائت تقلیدی، مفاهیم قرآن، حفظ نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و بخش خانوادگی در محل مجتمع فرهنگی غدیربیرجند آغاز می‌شود و تا ظهر روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه ادامه می‌یابد.

باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان درابتدای سال بر ورود جوانان و نوجوان به عرصه قرآن خوانی، مسابقات امسال در دورده سنی زیر ۱۴سال و بالای ۱۴ سال برگزار می‌شود و شاهد حضور نوجوانان قرآنی در رشته های مختلف حفظ و قرائت قرآن کریم در مسابقات هستیم.

بیشترین شرکت‌کننده در مسابقات در رشته‌های حفظ قرآن کریم و کمترین میزان شرکت‌کننده علی رغم اطلاع‌رسانی مناسب در رشته های گروهی و خانوادگی از مسابقات بوده است.

گفتنی است نفرات اول هر رشته در مرحله استانی بعد از ارزیابی مقدماتی توسط تیم داوری دارالقرآن سازمان بسیج به مرحله کشوری مسابقات که در پایان بهمن ماه درتهران برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.