در گفت و گو با ورزشکاران خراسان جنوبی مطرح شد؛

مردمداری و ولایت پذیری مهمترین ویژگی های سردار سلیمانی/ منتظر انتقام سخت از آمریکا هستیم

ورزشکاران خراسان جنوبی ضمن عرض ارادت به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفتند: منتظر انتقام سخت و کوتاه شدن دست آمریکا از منطقه هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بامداد ۱۳ دی ماه یادآور رذیلانه ترین اقدام رئیس جمهور وقت آمریکا یعنی ترور سردار حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان است. اقدامی سخیف که انزجرار و نفرت مردم را از آمریکای جنایتکار روز به روز بیشتر کرده و در مقابل یاد و خاطره سردار دلها زنده تر از همیشه در قلب و دل مردم دنیا جای گرفته و دارد.

سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روزی است که تمام اقشار جامعه و در تمامی سنین برای این سردار دلها اندوهناک بوده و به یادش هستند.

ورزشکاران خراسان جنوبی نیز یکی از اقشاری هستند که علاقه خاصی به سردار سلیمانی داشته و از ویژگی ها و درد و دلهایشان با سردار میگویند. به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت و گویی با تعدادی از ورزشکاران خراسان جنوبی داشتیم.

سامان اکبر پور ورزشکار رشته موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، در مورد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: مهمترین ویژگی حاج قاسم سلیمانی مردمداری ایشان بود که این ویژگی باید سرلوحه کار همه باشد.

وی افزود: سردار سلیمانی با همه مثل خودش رفتار میکرد و این مسئله باعث شده بود سردار دلها شود و تمام اقشار در تمام سنین علاقه خاصی به حاج قاسم داشته باشند.

ورزشکار رشته موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان جنوبی بیان کرد: سردار سلیمانی دنبال مال دنیا و ثروت اندوزی نبود قانع و متواضع بود و این مسئله نیز باعث شده بود مردم سردار را پذیرفته و دوست داشته باشند.

اکبرپور با بیان اینکه انتقام سردار سلیمانی و همراهانش باید از آمریکای متجاوز گرفته شود، گفت: آمریکا حق نداشت در کشور ثالث سردار نظامی ایرانی را ترور کند و این اقدام با موازین حقوق بشر و بین الملل نیز منافات دارد لذا همه مردم ایران و دنیا خواستار انتقام سخت هستند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی خبر شهادت سردار سلیمانی را شنیدم بسیار ناراحت شدم و هم اکنون نیز به سردار میگویم که جای شما در کشور خیلی خالی است و دلمان برایتان تنگ شده است.

وحید خرمشاد ورزشکار رشته ووشو در خراسان جنوبی نیز در گفت و گو با خاورستان، در مورد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شاخص ترین ویژگی سردار سلیمانی ولایت پذیری و دفاع از حریم ولایت بود.

وی به ایام فاطمیه و قسمتی از وصیتنامه سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: حاج قاسم در قسمتی از وصیتنامه اش مینویسد که “امروز قرارگاه حسین ابن علی (ع) ایران است و جمهوری اسلامی حرم است و اگر این حرم باقی بماند سایر حرمها باقی می ماند”. حضرت فاطمه زهرا (س) نیز با تمام وجود از حریم خود و علی ابن ابی طالب (ع) دفاع کرده و وفات ایشان شهادت گونه بود.

ورزشکار رشته ووشو در خراسان جنوبی بیان کرد: سردار سلیمانی نیز تمام عمر خود را صرف مجاهدت در راه خدا و دفاع از حریم ولایت داشتند.

خرمشاد عنوان کرد: مردمی بودن حاج قاسم یکی دیگر از ویژگی های ایشان بود. فردی که مردمی باشد قطعا در دل مردم جای دارد.

وی اظهار کرد: سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس بودند اما وقتی در استانهای کشور شاهد سیل و زلزله بودیم به با همراهی گروه های جهادی به کمک مردم رفت.

ورزشکار رشته ووشو در خراسان جنوبی افزود: نگاه سردار سلیمانی به تمام آحاد مختلف جامعه بود. اهل حزب، جناح و گروه های سیاسی نبود و مصداق آیه ۲۳ سوره احزاب “مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا” بود.

خرمشاد بیان کرد: سردار سلیمانی در تمام عمرش با مردم مجاهدت کرد و منتظر شهادت ماند و به فرمایش مقام معظم رهبری شهادت مُزدی برای مجاهدت سردار سلیمانی بود که از طرف خداوند به ایشان عنایت شد.

وی به خونخواهی حاج قاسم از آمریکا اشاره کرد و گفت: حمله موشکهای ایران به عین الاسد و در هم شکستن هیمنه آمریکا تنها یک سیلی بود که انجام شد و همه منتظر انتقام سخت که کوتاه شدن دست آمریکا از منطقه و خروج پایگاه های نظامی و نیروهای آمریکا از منطقه است، هستیم.

ورزشکار رشته ووشو در خراسان جنوبی اظهار کرد: از سردار سلیمانی میخواهم برای ما هم دعا کنید که شهادت نصیب و رزیمان شود و در زمان حیات نیز خدمت گذار بوده و عاقبت ما ختم بخیر شود.

محمدعلی بخشی ورزشکار رشته کاراته در خراسان جنوبی نیز در گفت و گو با خاورستان در مورد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: سردار سلیمانی فردی با اخلاص، ایثارگر، جان نثار و دارای روحیه شهادت طلبی، درک عمیق از آخرت، انقلابی و ولایت پذیر بود.

وی در مورد انتقام و خونخواهی سردار سلیمانی از آمریکا، افزود: انتقام سختی که وعده اش داده شده حتما در زمان خودش اتفاق خواهد افتاد.

ورزشکار رشته کاراته در خراسان جنوبی بیان کرد: خبر شهادت سردار سلیمانی به اندازه ای ناراحت کننده و اندوهگین بود که همه مردم را ناراحت کرد گویی تمام مردم ایران پدری مهربان را از دست داده اند که همه برای سردار اشک میریختند و هنوز به یاد سردار دلها هستند‌.

بخشی عنوان کرد: سردار سلیمانی فردی بود که با مردم، بچه ها، فرزندان شهدا و … مهربان و صمیمی اما با دشمن سرسخت بود و قدرتمند برخورد میکرد.

وی تصریح کرد: ان شاءالله در زندگی و کار از سردار سلیمانی الگو گرفته و دنباله رو اهداف والای این شهید بزرگوار باشیم.

انتهای پیام/۱۲۷