امام جمعه اسدیه در گفت‌وگو با خاورستان مطرح کرد؛

مردمی‌بودن مهم‌ترین ویژگی شهید سلیمانی/ درخواست مذاکره با آمریکا نشانه ضعف است

حجت‌الاسلام خزاعی گفت: مهم‌ترین ویژگی حاج قاسم، مردمی‌بودن ایشان بود. سردار سلیمانی سیاست را به نفع مردم معنا می‌کرد، کار و عملش به نفع مردم بود و از مظلوم حمایت می‌کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی امام جمعه اسدیه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: عنوان سردار دل‌ها برای شهید حاج قاسم سلیمانی یک قضیه تاریخی است.
وی با بیان این‌که سردار سلیمانی یک قهرمان بین‌المللی بود، افزود: سالروز شهادت و تشییع میلیونی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یوم الله است و نباید فراموش شود.
امام جمعه اسدیه بیان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با دل و اخلاص برای مردم کار خدایی می‌کرد. فکر و عمل شهید سلیمانی خدایی و همراه با اخلاص بود.
حجت‌الاسلام خزاعی عنوان کرد: در قرآن کریم آمده است کسی که عمل خود را خالص کند خداوند مودت و دوستی مردم را نسبت به وی قرار می‌دهد و کسی که بخواهد در دل مردم قرار گیرد چون برای رضای خدا تلاش می‌کند خداوند نیز این شخص را عزیز خواهد کرد. وقتی عزت در دست خدا است خداوند کاری می‌کند که‌ شخص سردار دل‌ها شود؛ سردار سلیمانی این‌گونه رفتار کرد که برای تمام مردم ایران و کشورهای مسلمان سردار دل‌ها شد.
وی در مورد پیام حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی، اظهار کرد: مردم انقلاب اسلامی و نیروهای انقلابی را دوست دارند.
امام جمعه اسدیه عنوان کرد: آمریکای جنایتکار با این اقدام احمقانه و ترور سردار سلیمانی اشتباه محضی را مرتکب شد و مردم ایران نیز با حضور میلیونی در مراسم تشییع سردار سلیمانی برای بار دیگر حمایت از انقلاب اسلامی و نیروهای انقلابی و تنفر و انزجار خود از دشمن را اعلام کردند.
حجت‌الاسلام خزاعی ادامه داد: حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع سردار دل‌ها با چشمان پر اشک و دل‌های اندوهگین، مظلومیت ایران را به جهانیان مخابره کرد و این حضور مردم نشان از خواستار انتقام سخت گرفتن، بود.
وی گفت: پیام دیگر حضور مردم در مراسم میلیونی تشییع سردار سلیمانی، دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم بود.
مردمی‌بودن مهم‌ترین ویژگی حاج قاسم
امام جمعه اسدیه در مورد مهمترین ویژگی شهید سلیمانی، تصریح کرد: مهمترین ویژگی حاج قاسم، مردمی بودن ایشان بود. سردار سلیمانی سیاست را به نفع مردم معنا می‌کرد، کار و عملش به نفع مردم بود و از مظلوم حمایت می‌کرد.
حجت‌الاسلام خزاعی بیان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فردی بود که وقتی هر اتفاقی در کشور از بلایای طبیعی گرفته تا اقدامات نظامی، نفر اول حاضر در میدان بود و این خصلت مردمی‌بودن حاج قاسم ظرفیت مهمی بود که این شهید بزرگوار داشت. شهید سلیمانی با حضور در میدان‌های رزم و اقداماتی که انجام می‌داد مردم را با خود همراه می‌کرد.
وی در مورد ادامه دادن راه شهید سلیمانی، گفت: تاریخ و زندگی شهید سلیمانی پیش روی ما است. شاهدان عینی تلاش و دلاورمردی سردار سلیمانی را در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن در مسئولیت‌های مختلف و دفاع از حرم دیده‌اند.
ادامه دادن راه شهید سلیمانی
امام جمعه اسدیه افزود: برای ادامه دادن راه شهید سلیمانی باید این شهید بزرگوار را باور داشت. باید شهید سلیمانی و مردمی بودن ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهیم و با توجه به شرایط موجود در این برهه از زمان قدمی به نفع مردم برداریم تا بتوانیم راه سردار شهید سلیمانی را ادامه دهیم.
حجت‌الاسلام خزاعی با بیان این‌که مردم همیشه و در همه زمان‌ها شهید سلیمانی را در کنار خود احساس می‌کردند، تصریح کرد: امروز اگر قرار است مردم مسئولان را در کنار خود احساس کنند، مسئولان باید در شرایط سخت در کنار مردم بوده و آن‌ها را یاری کنند.
وی با تاکید بر این‌که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به معنای واقعی، حق بود بیان کرد: باید زندگی، سیره، روش و منش سردار سلیمانی را مطالعه کرد و دانست که این شهید بزرگوار حق بود و در مقابل باید باطل را نیز شناخت و با آن مبارزه کرد.
هراس دشمن از سردار سلیمانی/ حاج قاسم لرزه بر اندام دشمن انداخته بود
امام جمعه اسدیه در مورد هراس دشمن از سردار سلیمانی، اظهار کرد: سردار سلیمانی حق مطلق بود و دشمن خبیث، آمریکای جنایتکار و ترامپ که جرثومه فساد است به دلیل دانستن حق بودن سردار سلیمانی، اقدام به ترور سردار سلیمانی در نیمه شب کرد.
حجت‌الاسلام خزاعی عنوان کرد: ترامپ خبیث، مکار و قمارباز به بزرگی و عظمت سردار سلیمانی پی برده بود و از این موضوع هراس داشت. عظمت سردار سلیمانی، فساد و خباثت آمریکا و ترامپ را آشکار کرده بود و به این دلایل بود که آمریکا به صورت مستقیم نسبت به ترور سردار سلیمانی اقدام کرد چراکه افرادی که بزرگی آن‌ها در فساد است نسبت به از بین بردن حق اقدام می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی با اقداماتی که در خاورمیانه انجام می‌داد تمام نقشه‌ها و هزینه‌هایی که دشمن در منطقه انجام داده بود را نابود و خون به دل دشمنان کرده بود. سردار سلیمانی جلوی توطئه و مکر دشمنان ایستاد و اینها باعث هراس دشمن از این شهید بزرگوار بود.
امام جمعه اسدیه با بیان این‌که سردار سلیمانی لرزه بر اندام دشمنان انداخته بود، گفت: آمریکا، به دلیل وجود معادن و منابع مالی مختلف موجود در خاورمیانه وارد این منطقه شده و اگر کشور ایران و کشورهای همسایه این منابع را نداشت آمریکا حاضر به سرمایه‌گذاری در این منطقه نبود.
حجت‌الاسلام خزاعی افزود: باید آمریکا را از منطقه خاورمیانه بیرون کرد؛ وقتی این اتفاق بیفتد آمریکا از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دچار لطمه خواهد شد، در تمام ابعاد شکست خواهد خورد و ابهت آن شکسته می‌شود.
سیلی سخت؛ خروج آمریکا از منطقه
وی با بیان این‌که آمریکا برای نفوذ در ایران بسیار تلاش می‌کند، عنوان کرد: مردم ایران و کشورهای همسایه خواهان خروج آمریکا از منطقه هستند. حتی کشورهای غیرمسلمان، اتحادیه اروپا و … نیز خواستار خروج آمریکا از منطقه هستند و اگر این اقدام محقق شود آمریکا محدود به قاره خود خواهد بود. خروج آمریکا از منطقه نه‌تنها سیلی محکمی بر دولت‌مردان این کشور است بلکه کمرشان را خواهد شکست و به این دلیل است که خروج آمریکا از منطقه سخت‌تر از حمله موشکی به عین‌الاسد خواهد بود.
امام جمعه اسدیه گفت: خروج آمریکا از منطقه باعث خواهد شد آمریکا نتواند پایگاه نظامی در نقاط مختلف ایجاد کند.
حجت‌الاسلام خزاعی خاطرنشان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی محبوبیت زیادی در دل مردم ایران و تمام جهان دارد.
وی در مورد مذاکره با قاتل شهید سلیمانی، اظهار کرد: بایدن و ترامپ هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و همواره دشمن ایران بوده و هستند.
امام جمعه اسدیه گفت: بایدن در جاهای مختلف علیه ایران موضع‌گیری و اظهارنظر کرده است. دموکرات و جمهوری‌خواه در آمریکا سروته یک کرباس است.
ذات دشمن، درندگی است
حجت‌الاسلام خزاعی با بیان این‌که اصل ذات دشمن و آمریکا درندگی است، بیان کرد: بنابرفرمایش امام خمینی (ره) رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است. مذاکره کردن با آمریکا یعنی ارتباط داشتن با گرگ و سگ. آمریکا و اروپا هر دو سگ‌هایی هستند که هیچ‌وقت دل آن‌ها برای ایران نسوخته است.
وی افزود: ما در پروتکل‌های الحاقی، FATF و سایر موارد شاهد دشمنی آمریکا بودیم لذا لازم است با بصیرت دشمن را شناخت.
امام جمعه اسدیه بیان کرد: دشمن نسبت به تمام اقدامات کشور ما شناخت و احاطه دارد. خواستار مذاکره کردن با آمریکا یعنی ضعف. ما نباید در برابر دشمن از خود ضعف نشان دهیم.
حجت‌الاسلام خزاعی افزود: دولت‌مردان ما باید به گونه‌ای برخورد کنند که آمریکا دنبال مذاکره با ما باشد؛ اگر ما دنبال مذاکره باشیم، یعنی ضعیف هستیم. هرکس دم از مذاکره بزند خود را به خواب زده و لیبرال‌های غرب‌پرست بیدار نخواهند شد مگر این‌که تعدادی از نیروهای انقلابی، دانشمندان هسته‌ای و نیروهای مفید کشور به شهادت برسند.
عدم مذاکره؛ سیلی سخت
وی عنوان کرد: مردم و دولت‌مردان با عدم‌مذاکره با دشمن باید سیلی سختی به آمریکا بزنند.
امام جمعه اسدیه ضمن توصیه به دوستداران مذاکره، گفت: دولت‌مردان و غرب‌گرایان باید صحبت‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را در مورد دشمن بزرگ آمریکا مرور کنند.
حجت‌الاسلام خزاعی بیان کرد: امروز تمامی دولتمردان و افرادی که خواستار مذاکره هستند به جای دم‌زدن از مذاکره، نیروهای داخلی، جوانان نخبه و نیروهای دانش‌بنیان‌ را باور کنند.
وی اظهار کرد: هر چه که در خارج دنبال آن هستیم در داخل با حمایت از نیروهای جوان و انقلابی قابل دست‌یابی است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۲/ ۴