جریمه های سنگین در انتظار گران فروشان؛

مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها در جریان / سامانه های پاسخگویی به اعتراض ها در دسترس

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت:مردم می‌توانند برای ارائه اعتراضات خود از طریق مرکز تماس ۶۳۶۹، تلفن گویا ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و یا سامانه حمایت به آدرس http://www.hemayat.mcls.gov.ir اقدام کنند و علاوه بر این برای بیان درخواست به صورت حضوری به میزهای خدمت ادارات شهرستان ها مراجعه کنند.

به گزارش خاورستان طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها چند روزی است به همت دولت با قوت در حال اجرا است طرحی که مهم ترین هدف آن حذف دلالان و قاچاق کالاها است با توجه به ابعاد گسترده این طرح وجود برخی از ضعف ها دور از انتظار نیست که بیشتر این مشکلات به واریز نشدن یارانه برای برخی افراد، ادعای اشتباه در محاسبه دهک ها، فروش اجناس بالاتر از قیمت مصوب و …. برمی گردد که برای رفع این مشکلات سامانه هایی راه اندازی شده تا مسیر دسترسی مردم را برای بیان انتقادات و پیشنهادات و رفع مشکلات را ساده تر کنند افزون بر این مکانیزم‌های فنی برای مراجعان حضوری در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری‌ها فراهم شده است.

غلام رضا اشرفی مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان با تاکید بر این که طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها یکی از مهمترین اقدامات دولت در خصوص عدالت گستری و رفاه مردم است گفت: کمک به رفع فقر مطلق ،توزیع عادلانه یارانه ها ،یکی شدن یارانه پرداختی، بازشناسی خانوارهای ایرانی و… از دیگر اهداف این طرح است.

وی بیان داشت: در راستای اجرای این طرح این مجموعه اقدامات گسترده ای را شروع کرده و نیروهای این مجموعه در ادارات مختلف شهرستان ها و مرکز استان و فرمانداری ها پاسخگوی مراجعان خواهند بود و آموزش های لازم هم در این رابطه دیده اند.
وی با اشاره به این که با توجه به ضرورت موضوع ۱۱میز خدمت هم در محل نمازهای جمعه راه اندازی شد ادامه داد: میز خدمت درکلیه ادارات شهرستانی هم تشکیل شده است.

۲۵۸۶ مراجعه کننده 

به گفته وی از ابتدای اجرای طرح حدود ۲هزار ۵۸۶ نفر مراجعه کننده داشته ایم که بیشترین مراجعات مربوط به اعتراض به واریز نشدن یارانه و دهک بندی بوده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این مردم می‌توانند برای ارائه اعتراضات خود از طریق مرکز تماس ۶۳۶۹، تلفن گویا ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و یا سامانه حمایت به آدرس http://www.hemayat.mcls.gov.ir اقدام کنند.
به گفته وی امکان ثبت تقاضای بازبینی افراد در سامانه حمایت به وجود آمده و در خواستی که وزارت داریم این است که بسترهای لازم برای جامانده های یارانه هم فراهم شود و امیدواریم سایت مربوطه هر چه سریع تر توسط سازمان هدفمندی یارانه ها راه اندازی شود.

وی تاکید کرد: همان طور که اشاره شد با توجه به این که امکان دارد به واسطه مراجعات زیاد ورود به سامانه با نواقصی همراه باشد، مکانیزم‌های فنی برای مراجعان حضوری در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری‌ها فراهم شده است.

وی تاکید کرد: پاسخگویی در کمترین زمان مهم ترین هدفی است که دنبال می کنیم و سعی بر این است که نتیجه هم در بازه زمانی اعلام و به سرپرست خانوار اعلام خواهد شد.

سامانه ۱۲۴ و ۱۳۵ آماده دریافت گزارش تخلفات است

به گزارش خاورستان سامانه های ۱۲۴ مربوط به صنعت،معدن و تجارت و ۱۳۵ تغییرات حکومتی با همکاری جهاد کشاورزی هم آماده پاسخگویی به اعتراضات شهروندان به هر گونه گران فروشی و سایر تخلفات هستند. در بررسی خبرنگار ما از این سامانه ها پاسخگویی در اسرع زمان انجام و پیگیری می شود.

مهندس جرجانی مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان اظهار داشت : پیشخوان پاسخگویی مرکزی برای هدایت ورودی های سازمان به سمت خروجی های مناسب و پیگیری مطالبات مخاطبان سازمانی است.

به گفته وی مطالبات و درخواست‌های مردم در حوزه صنایع، معدن وتجارت در این سامانه و مرکز ثبت شده و این مرکز ورودی ها و مطالبات مربوط به هر حوزه سازمانی را به مسئولان مربوط ارجاع می دهد و پس از بررسی کارشناسی پاسخ مرتبط به مخاطب داده می شود.

وی ادامه داد: مراجعین به منظور حصول اطمینان از ارائه خدمات شایسته و تسهیل در امکان پیگیری درخواست خود می بایست درخواست یا علت مراجعه خود را در این پیشخوان ثبت کنند.
به گفته وی هدف از راه اندازی پیشخوان پاسخگویی تسهیل و دسترسل و وزیر صمت مبنی بر پاسخگویی شایسته به مردم و تکریم ارباب رجوع بوده است.

افزایش جریمه ها در انتظار گران فروشان 

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی نیز به خاورستان گفت: تعزیرات حکومتی با هدف اجرای صحیح و بهینه طرح مردمی سازی  و توزیع عادلانه یارانه ها همگام با سایر دستگاه‌های نظارتی از جمله صمت و جهاد کشاورزی در جهت تعادل و تثبیت بازار و جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی در تمامی شعب خارج از نوبت به تخلفات رسیدگی می کند.

حسن پور گفت: سران سه قوه اختیارات جدیدی به شعب تعزیرات حکومتی در طول اجرای این طرح محول کرده اند که در این اختیارات قبل از صدور رأی اگر واحد‌های صنفی از اجرای قانون تخطی کنند به محظ رویت همکاران شعب تعزیراتی، واحد پلمب می‌شود.

وی اظهار داشت: در این طرح افرادی که مرتکب تخلف احتکار، گران فروشی و کم فروشی شوند به موجب قانون، ۵ برابر مجازاتی که در قانون تعزیرات حکومتی پیش بینی شده است مجازات می‌شوند.
به گفته وی هم اکنون جریمه عدم درج قیمت کالا از ۲۵۰ هزار تومان به ۲ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

او گفت: نظارت تعزیرات حکومتی بر بازار تنها به کالا‌هایی که افزایش قیمت داشته اند محدود نمی‌شود و سایر کالا‌ها اگر بدون اخذ مجوز از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تنظیم بازار استان افزایش یابند مشمول همین جرائم می‌شوند.

 

انتهای پیام /۱۳۵