استاندار خراسان جنوبی:

مردم استان در تامین امنیت نقش‌آفرین بوده‌اند

معتمدیان با اشاره به نقش نیروهای مسلح و دستگاه قضایی در تامین امنیت استان گفت: مردم استان به ویژه مرزنشینان که در سخت‌ترین شرایط اقلیمی علاوه بر تاثیری که به عنوان جمعیت مولد در اقتصاد دارند، در تامین امنیت استان نیز نقش‌آفرینی کرده‌اند.

به گزارش خاورستان، محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در آیین تکریم و معرفی فرماندهان پیشین و جدید انتظامی خراسان جنوبی از امنیت به عنوان یکی از مهمترین ارکان حاکمیتی کشورها یاد کرد و گفت: نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت عمومی بی‌نظیر است.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی در عرصه‌ها و مقاطع مختلف، بحران‌های مختلف را مقتدرانه با رأفت اسلامی و با مدارای با مردم، پشت سر گذاشته است.
وی اظهار داشت: در سایه امنیت است که فعالیت‌های دیگر حوزه‌ها ظهور و بروز پیدا می‌کند و امروزه با وجود همه دشمنان نظام و تهدیدهای آنان، ایران اسلامی یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به جانفشانی‌های نیروی انتظامی در مدیریت اغتشاشات و مشکلاتی که در تاریخ ادبیات امنیتی کشور ثبت شده است تصریح کرد: در سال‌های اخیر با حضور سردار اشتری، پایگاه اجتماعی نیروی انتظامی ارتقا پیدا کرده و اعتماد عمومی نیز به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.
وی به شرایط استان اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی با وجود وسعت و پهناوری و مرز مشترکی که با یکی از کانون‌های ناامنی دنیا دارد، از امن‌ترین استان‌های کشور است.
معتمدیان عنوان کرد: اینکه در ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک استان امنیت برقرار است بدون شک حاصل تلاش‌ها، زحمات، فداکاری‌ها و ایثارگری‌های نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی، نظامی، سپاه و ارتش است که با همکاری و هم‌افزایی تحرکات دشمن در فراسوی مرزها را پایش می‌کنند و با اشراف اطلاعاتی کامل مرزها، با هرگونه اقدامی در مرزها درنطفه برخورد قاطع دارند.
وی سپس به کارنامه درخشان نیروی انتظامی در پنج سال حضور سردار شجاع به عنوان فرمانده انتظامی استان اشاره کرد و گفت: طی این مدت شاهد ارتقای شاخص‌های امنیتی بوده‌ایم، برای مثال در حال حاضر از نظر جرایم خشن و پرخطر، سرقت‌های مسلحانه، آدم‌ربایی و گروگانگیری‌ها در پایین‌ترین سطح قرار داریم.
وی ادامه داد: در موضوع مقابله با سوداگران مرگ، خراسان جنوبی از استان‌های موفق است و هر سال با افزایش کشفیات مواجهیم.
رییس شورای تامین استان خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای امسال نیز ۳۲ تن کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که با وجود شرایط استان و قرار گرفتن در مسیر دو کریدور اصلی کشور، تنها ۲ درصد کشفیات مربوط به استان است که توان و اشراف نیروی انتظامی، نیروهای اطلاعاتی، سپاه و دستگاه قضایی در کسب این موفقیت‌ها تأثیر گذار بوده است.
وی یادآور شد: نقش مردم ولایتمدار، متدین و با فرهنگ استان نیز در وضعیت موجود و ایجاد آرامش و نظم و انضباط بسیار مؤثر بوده است.
معتمدیان گفت: طی این ایام، موضوع انتخابات را داشتیم که علیرغم همه مشکلات در حوزه اقتصادی و متأثر از خشکسالی‌ها، خوشبختانه مردم حضور حداکثری داشتند و افتخار کسب رتبه دوم را در بحث مشارکت سیاسی در کشور داشته‌ایم و انتخابات در امنیت کامل در همه مناطق استان برگزار شد.
وی با تاکید بر اینکه همدلی از ویژگی‌های منحصر بفرد شورای تامین استان است افزود: به همت همراهی و همدلی اعضای شورای تأمین، نارضایتی‌ها در حوزه‌های مختلف به صورت روزانه رصد و پایش می‌شود و همین کنترل و پیگیری‌ها سبب شد سال گذشته رتبه اول رضایتمندی عمومی به خراسان جنوبی اختصاص یابد.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در ایام کرونا هم که فشار زیادی به مردم وارد آمد و محدودیت‌هایی ایجاد شد، استان خدمات خوبی به اقشار آسیب دیده از کرونا ارائه کرد که در نوع خود بی سابقه بود و با وجود همه محدودیت‌ها، مردم خیر استان که همواره در عرصه‌های خدمات رسانی پیشرو هستند خوش درخشیدند.
وی گفت: در بحث فاصله‌گذاری اجتماعی نیز به واسطه حضور شبانه‌روزی نیروی انتظامی نظم و انضباط به طور کامل در استان برقرار شد و در شرایطی که شاهد اتفاقات تلخی در کشورهای مدعی پیشرفت بودیم، هیچ بی‌نظمی در سطح استان نداشتیم.
معتمدیان از تلاش‌های سردار شجاع فرمانده سابق انتظامی خراسان جنوبی تقدیر و برای سرهنگ ناصر فرشید فرمانده جدید انتظامی استان آرزوی توفیق کرد.
انتهای پیام/۴