سعید جلیلی:

مردم با انتخاب آگاهانه موجب شکل‌گیری مجلسی کارآمد شوند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: مردم باید با انتخاب صحیح و آگاهانه نمایندگان، موجب شکل‌گیری یک مجلس قوی و کارآمد شوند.

به گزارش خاورستان، سعید جلیلی یکشنبه‌شب در گردهمایی به مناسبت چهلم شهادت سردار سلیمانی در حسینیه انصار الحسین (ع) اصفهان افزود: هر رای اگر درست و آگاهانه باشد، در حقیقت یک موشک نقطه‌زن است که می‌تواند دشمن را مورد هدف قرار دهد.
وی با بیان اینکه ملت ایران با انتخاب جمهوری اسلامی در ۴۰ سال پیش دست به انتخاب بزرگ و مهمی زد، یادآور شد: انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز انتخاب مهمی دیگر است که در آن وظایف و اختیارات برای چهار سال آینده مشخص می‌شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بر این اساس مردم در انتخاب فردی که قرار است برای چهار سال عهده‌دار مسوولیتی مهم باشد، باید ببینند برای مشکلاتی مانند بیکاری، گرانی و مسکن چه راهکار و برنامه‌ای دارد.
وی اظهار داشت: مهم‌تر از اینکه بگوییم به چه کسی رای بدهیم، باید بدانیم به چه چیزی رای بدهیم زیرا نخست باید اولویت‌ها و پاسخ آنها را بدانیم و هر وقت در این زمینه به فهم مشترکی رسیدیم، می‌توانیم فردی اصلح برای نمایندگی مجلس انتخاب کنیم.
جلیلی با تاکید بر اینکه نشست‌های انتخاباتی باید برای رسیدن به فهم مشترک باشد، گفت: مردم در این راستا زمانی که می‌خواهند وارد انتخاب عرصه خدمت‌گزاران به انقلاب شوند، می‌توانند فهرستی از افراد اصلح را شناسایی و پیدا کنند.
وی یادآور شد: یک نمایند وقتی وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود، هر سال در قبال هزینه‌کرد دست‌کم ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای بودجه کشور مسوولیت دارد.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: هر رای مردم چک سفید امضا برای چگونگی هزینه‌کرد بودجه در چهار سال آینده است و مردم باید بررسی کنند که آیا یک نامزد از توان، صبر و حوصله لازم برای خواندن و بررسی لایحه بودجه برخوردار است.
وی با اشاره به خلق روزانه یک‌هزار میلیارد تومان پول در کشور و برخورداری نامتوازن اقشار مختلف مردم از تسهیلات بانکی تصریح کرد: این یک معضل است اما با استفاده از انتخاب‌های درست می‌توان عدالت را در کشور جاری کرد.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعه، دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.
جلیلی در ادامه نیز افزود: گام دوم انقلاب بفرموده رهبر معظم انقلاب باید گام جهش و ارتقا باشد و برای این ارتقا باید برنامه و هدف صحیح داشته باشیم.
وی تاکید کرد: با وحدت و حرکت بر مسیر صحیح، بسیاری از بحث‌های زرد، حاشیه‌ای و تفرقه بین نیروهای انقلاب رنگ می‌بازد.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی، آن شهید را عصاره فضایل ملت و افتخاری بزرگ برای کشور عنوان کرد و گفت: حاج قاسم و ابومهدی المهندس در حقیقت بزرگانی بودند که در تاریخ اسلام این فرصت را یافتند تا ۴۰ سال در راه خدا جهاد کنند.
وی یادآور شد: ویژگی مهم حاج قاسم تواضع در برابر مردم و مومنان و استواری و مقابله با کافران بود.
سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت، بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه، در شلیک موشک از پهبادهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با دستور دونالد ترامپ، در نزدیکی فرودگاه بغداد ترور شد و به شهادت رسید.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/۴