امام جمعه فردوس:

مردم با ایثار در تهدید کرونا خوش درخشیدند/ بی‌حرمتی آمریکا و اروپا حتی به شهروندان خودشان نشان از وحشی‌گری آن‌ها است

حجت الاسلام بابایی گفت: جنایاتی که آمریکا در کل دنیا انجام می‌دهد و حتی به مردم خود رحم نمی‌کند؛ جنازه‌ها را به صورت دسته جمعی در گور می‌ریزند؛ این بی‌حرمتی نسبت به انسان و حتی خود شهروندان آمریکایی و اروپایی نشان از وحشی‌گری آن‌ها دارد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون سخنان مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند انتظار فرج افضل عبادات است اما انتظار به این معنا نیست که انسان بنشیند و منتظر آمدن حضرت مهدی (عج) باشد.
وی افزود: منتظر باید تحرک داشته و تلاش کند و آنچه را که امام زمان(عج) می‌خواهند انجام دهد.
امام جمعه فردوس به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و کمک مؤمنانه به فقرا و نیازمندان اشاره و تصریح کرد: خداوند تفضل کرده و به برخی افراد امکانات و ثروت داده است؛ بایستی از این امکانات در جهت کمک به نیازمندان استفاده کرد.
با توزیع عادلانه کمک‌ها‌ی خیرین از موازی کاری جلوگیری می‌شود
حجت الاسلام بابایی افزود: با توجه به این‌که در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم باید سامانه ای در سطح شهرستان‌ها تشکیل شود تا از موازی کاری جلوگیری شود و کمک های خیرین به صورت عادلانه در اختیار همه اقشاری که در اثر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند قرار گیرد.
وی با بیان اینکه افراد با هم متفاوت هستند، عنوان کرد: برخی افراد مقید به مسائل شرعی و فرمایشات پیامبر (ص) و ائمه علیهم الاسلام هستند.
امام جمعه فردوس ادامه داد: امیر المؤمنین (ع) می‌فرمایند صلاح ما در دعا است و باید از دعا استفاده کنیم؛ همچنین خداوند در قرآن نیز می‌فرمایند اگر دعا نکنیم خداوند به شما توجه ندارد؛ بنابراین ما باید ارتباط خود را با خداوند نزدیک کنیم چراکه هر چه از خدا بیشتر بخواهیم، خداوند نیز بیشتر به ما کمک خواهد کرد.
حجت الاسلام بابایی یادآور شد: عده‌ای نیز هستند که ممکن است به دعا و توسل اعتقاد نداشته باشند اما چون در جمهوری اسلامی اکثریت مردم مسلمان و معتقد به پیامبر بزرگ اسلام(ص) و ائمه اطهار علیهم الاسلام هستند باید آموزه‌های دینی را مورد توجه قرار دهند و بدانند که مؤثر است.
وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، گفت: خداوند در قرآن می‌فرمایند “بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را” اگر همه مردم با حضور قلب با خدا ارتباط برقرار کنند و گناه را کنار بگذارند و به همدیگر کمک کنند قطعا لطف خداوند باعث می‌شود که ترحم بیشتری به بندگان خود کند.
همت مردم و راهنمایی‌های مسئولان بیانگر اهمیت سلامت جامعه است
امام جمعه فردوس با بیان این‌که مردم ما با ایثار، گذشت و کارهای خیر خوش درخشیدند، بیان کرد: نظام پزشکی، جهادگران سلامت، بسیجیان، هیئتی ها و نیروهای مسلح بسیار خوب عمل کردند؛ دشمن نیز دشمنی کرده و دوست دارد این بلیه در کشور طولانی شود اما همت مردم و راهنمایی‌های مسئولان بیانگر این است که به سلامت جامعه بسیار اهمیت داده می‌شود.
حجت الاسلام بابایی متذکر شد: اتفاقاتی که در ۲۰۰ سال اخیر افتاده و در جنگ جهانی دوم سیاست پلید انگلیس باعث مرگ نیمی از جمعیت ما شد و جنایاتی که آمریکا در کل دنیا انجام می‌دهد و حتی به مردم خود رحم نمی‌کند؛ جنازه‌ها را به صورت دسته جمعی در گور می‌ریزند؛ این بی‌حرمتی نسبت به انسان و حتی خود شهروندان آمریکایی و اروپایی نشان از وحشی‌گری آن‌ها دارد.
وی ادامه داد: اگر گذشته ما می‌گفتیم و بقیه باور نمی‌کردند اکنون یکی از شخصیت‌های خودشان می‌گوید وحشی گری آمریکا بر ملا شده و مردم می‌بینند این جانی و جنایتکار چه جنایاتی در عالم انجام می‌دهد.
باید نیازمندانی که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند شناسایی شوند
امام جمعه فردوس گفت: باید همه دست به دست هم دهند افرادی هستند که نه تنها تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند بلکه حتی خیرین نیز آنها را نمی‌شناسند که نیاز است شناسایی شوند.
حجت الاسلام بابایی خاطرنشان کرد: درصدد هستیم از همه آنهایی که متولی کار خیر هستند دعوت کنیم و سامانه ای برای شناسایی نیازمند تشکیل دهیم و به صورت عادلانه خیراتی که دریافت می کنیم در بین نیازمندان توریع کنیم.
وی افرود: امید است از برکت ماه رمضان مردم سعی کنند کمک‌های خوبی داشته باشند تا بتوانیم ماه رمضان را که خداوند سفره خود را پهن کرده همه بر سر این سفره بنشینند و اطعام شوند.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۴/ ۴