9 دی؛ انقلاب سوم جمهوری اسلامی؛

مردم بلوغ فکری و سیاسی نظام اسلامی را در ۹ دی به رخ دشمن کشیدند/ مشروعیت سیاسی انقلاب اسلامی در ۹ دی

در روز 9 دی ماه 1388، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تمامی شهرهای کشور به جهانیان اعلام شد و دشمن از این حضور دهها میلیونی سیلی دردناکی خورد.

به گزارش خبرنگار خاورستان؛ ۹ دی ماه هر سال یادآور تاریخ پرآشوب و مظطرب سال ۸۸ است که دشمنان و مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، انقلاب اسلامی و تاریخی ملت را برای براندازی به قربانگاه برده و با خنجرهای زهرآگینی که از پشت کشیده بودند، قصد داشتند کار آن را یکسره کنند.

یادآوری آن روزهای نابسامان و آن هرج و مرج های بی حد و مرز از تخریب اموال عمومی و خصوصی مردم تا پاره کردن پرده های حیا و عفت در پوشش و رفتار و شادی کردن های روز عاشورا، برای هر مسلمان دوست دار اسلام و انقلاب، بسی سخت و دردناک است. ۱۲ سال می گذرد، اما مردم هنوز خاطرات تلخ آن زمان را فراموش نکرده اند.

موضوع ابتدا از اعتراضات انتخاباتی و بهانه تقلب شروع شد، برخی از مردم هم برای دفاع از کاندیدای مورد حمایتشان به صحنه تجمعات می آمدند، اما پس از ادامه دار شدن و تغییر در نوع تجمعات و شعارها، مردم متوجه شدند که این اعتراضات هدف دار است و از مسیر اصلی اش خارج شده است، به همین دلیل برخی ها از صحنه های خیابانی حذف شدند اما این تجمعات تا جایی ادامه داشت که دیگر حرمت های دینی و اسلامی و عزاداری سیدالشهداء هم برای معترضان جایی نداشت.

مقام معظم رهبری نیز در ۲۹ خرداد ۸۸ و در خطبه های نماز جمعه تهران، بیانات جانسوزی داشتند و با استغاثه به حضرت صاحب الزمان(عج) فرمودند: ” ای سید ما! ای مولای ما! ما آنچه باید بکنیم، انجام می دهیم؛ آنچه باید هم گفت، هم گفتیم و خواهیم گفت. من جان ناقابلی دارم، جسم ناقصی دارم، اندک آبروئی هم دارم که این را هم خود شما به ما دادید؛ همه‌ اینها را من کف دست گرفتم، در راه این انقلاب و در راه اسلام فدا خواهم کرد؛ اینها هم نثار شما باشد. سید ما، مولای ما، دعا کن برای ما؛ صاحب ما توئی؛ صاحب این کشور توئی؛ صاحب این انقلاب توئی؛ پشتیبان ما شما هستید؛ ما این راه را ادامه خواهیم داد؛ با قدرت هم ادامه خواهیم داد؛ در این راه ما را با دعای خود، با حمایت خود، با توجه خود، پشتیبانی بفرما”.

پس از ۸ ماه آشوب و به هم ریختگی و زمانی که دیگر ماهیت اصلی اعتراضات و فتنه براندازی نظام معلوم شد، مردم سراسر ایران در روز ۹ دی ماه به خیابان ها آمدند تا با تجدید بیعت با ولی فقیه عصر خود، آبی بر آتش آشوب دشمن باشند.

پشتوانه مردمی نظام، مانع سختی در برابر نقشه های شوم دشمن

علی طالبی یکی از شهروندان بیرجندی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: اتفاقات سال ۱۳۸۸ یکی از بزنگاه های مهم دوران انقلاب اسلامی است که مثل همیشه باز هم این کشورهای استکباری بودند که قصد دخالت و براندازی این نظام و انقلاب را داشتند.

وی افزود: اما خوشبختانه مردم بصیر و همیشه در صحنه کشور، خطر را احساس کرده و با حضور گسترده و به موقع خود، فتنه دشمن را خنثی کردند.

وی بیان کرد: امروز و در سالگرد حماسه تاریخی ۹ دی، باز هم همه ما به میدان می آییم و با تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب، پشت این نظام و رهبرمان می مانیم.

فاطمه فیضی یکی دیگر از شهروندان هم اظهارکرد: مردم ایران در روز ۹ دی ثابت کردند که اعتقادشان به نظام و انقلاب عمیق و ناگستنی است و هر ساله با حضور در تجمعات و گرامیداشت دهه بصیرت، این اعتقاد را محکم تر و علنی می کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما هیچ گاه به هدف و مقصود خود نخواهند رسید، گفت: شاید مشکلاتی هم در کشور وجود داشته باشد و برخی از عناصر و عاملان نفوذی دشمن هم در حال برنامه ریزی باشند، اما امروز مردم از همیشه آگاه تر هستند و اجازه هیچ تحرکی علیه نظام و انقلاب جمهوری اسلامی ایران را نمی دهند.

وی گفت: برای ما هر روز ۹ دی است و هر زمانی که لازم باشد، برای دفاع از اسلام و انقلاب و آرمان هایمان به صحنه می آییم، اما گرامیداشت ۹ دی، به دشمن یادآوری می کند که پشتوانه مردمی نظام، مانع سختی در برابر نقشه های شومش خواهد بود.

هدف از اعتراضات انتخاباتی براندازی نظام بود

محمدعلی ذاکریان کارشناس مسائل سیاسی هم در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: در بررسی موضوع فتنه ۸۸ و ۹ دی، در مراحل اولیه؛ موضوع از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ شروع شد و هنوز بحث فتنه خیلی مطرح نبود. در حالی که مدعیان تقلب، اعتراض و ادعاهای انتخاباتی باید درخواست خود را از مجاری قانونی پیگیری می کردند، اما نه تنها اسناد و مدارکی مبنی بر تقلب ارائه نشد، بلکه چون این تفکر بر آن ها حاکم بود که ما باید پیروز میدان باشیم و به قدرت برسیم، پا را فراتر گذاشته و بعد هم ادعا کردند که باید انتخابات باطل شود.

وی افزود: پس از این ادعا معلوم شد که پشت این جریان، جریان دیگری وجود دارد که به دنبال این است تا ضربه ای بر پیکره انقلاب بزند. در شعارهای جمعیت هایی هم که به خیابان می آمدند، مشخص شد که اصلا جمهوری اسلامی را قبول ندارند. از جمله شعارهایشان هم “جمهوری ایرانی” و ” نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران”  بود که در واقع اسلامیت و جمهوریت نظام را زیر سوال می برد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در اینجا بود که فتنه خودش را نشان داد و ماهیت اصلی کسانی که مدعی تقلب بودند مشخص و معلوم شد که اصلا بحث تقلب مطرح نیست، بلکه اینها می خواهند مردم را به صحنه بکشند و اعتراضات را به پیش ببرند تا در براندازی نظام تحت عنوان انقلاب رنگین و مخملی که قبلا آمریکا در کشورهایی مثل لبنان، اوکراین و قرقیزستان تجربه کرده بود، انتخابات را باطل کنند و مدعی شوند انتخابات دیگری برگزار شود تا نامز مورد نظر نفوذی های داخلی و مورد نظر استکبار رأی بیاورد و ماهیت نظام عوض شود.

رقم خوردن انقلاب سوم جمهوری اسلامی در ۹ دی

ذاکریان بیان کرد: ۹ دی به یک تعبیر یوم الله و به یک تعبیر تعیین مجدد سرنوشت کشور و انقلاب به دست مردم و با اراده مردم و همچنین هدایت جامعه اسلامی و انقلابی ایران توسط رهبر معظم انقلاب در اولین خطبه های نماز جمعه پس از فتنه ۸۸ است که در واقع انقلاب سوم را در تاریخ جمهوری اسلامی رقم زد.

وی افزود: در خصوص اهمیت روز ۹ دی باید به همان روزهای پرآشوب، پر اضطراب، نگران کننده و دغدغه مندی که نظام با آن مواجه شده بود، برگشت. وقتی تهدید از بیرون و در مقابل دشمن خارجی باشد، همه مردم با هم حرکت می کنند، موضع می گیرند و متحد و منسجم اند، اما وقتی دشمن با نفوذ در داخل و درون کشور؛ فتنه ای را طراحی و اختلاف بیاندازد، خطر بیشتر است.

او گفت: در فتنه ۸۸ ؛ مردم و حتی عده ای از مسئولان دچار سردرگمی شدند و قضایا به شکلی پیش می رفت که تشخیص حق از باطل برای برخی سخت شده بود . در حالی که هم جبهه حق، هم باطل و هم جریان فتنه روشن بود، اما با توجه به تبلیغاتی که انجام شده بود، برخی در تشخیص حق و باطل تردید داشتند. در واقع با توجه به سابقه سران فتنه و مسئولیت های قبلی آنها در نظام، برای برخی قابل درک نبود که این افراد بتوانند علیه نظام حرکتی داشنه باشند و این موضوع آنها را دچار تشتت فکری، ذهنی و موضع گیری کرده بود.

عبرت های ۹ دی چراغ راه آینده

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: در این موقع بود که مقام معظم رهبری با بیانات ارزشمند خود در خطبه های نماز جمعه و تاکید بر اینکه در مقابل فتنه کوتاه نخواهم آمد، حقیقت روشن تر و مردم متوجه شدند. پس از این هم مردم در روز ۹ دی به صحنه آمدند و از رهبر، انقلاب و آرمان ها در مقابل دشمن و استکبار جهانی دفاع کردند که این روز در تقویم و تاریخ جمهوری اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

ذاکریان تاکید کرد: این روز تاریخی نباید فراموش شود، چرا که در صورت فراموشی ممکن است دوباره تکرار شود. اما اگر روزهای تاریخی و یوم الله را زنده نگه داریم، عبرت هایی که در آن هست می تواند چراغ راه آینده باشد.

وی با اشاره به اینکه ۹ دی هر سال باید تکرار، تداعی و گرامی داشته شود تا در لفافه ۹ دی جریان فتنه هم روشن شود، گفت: در این صورت دیگر کسی جرأت نخواهد کرد به فتنه دیگری دست بزند، همچنین هشداری برای نفوذی های داخلی و استکبار خواهد بود تا بدانند که این ملت، همیشه پشتیبان و گوش به فرمان رهبرشان هستند و دست از انقلاب برنخواهند داشت.

امکان تکرار فتنه و تهدیدات دشمن در قالب های دیگر

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه نمی توانیم این فرضیه را مطرح کنیم که فتنه ۸۸ آخرین فتنه بوده است، اظهارکرد: از ابتدای انقلاب تاکنون فتنه های متعددی رخ داده است و مطمئنا دشمن فتنه های دیگری را هم طراحی خواهد کرد. اما تفاوت فتنه های بعدی این است که مردم تجربه فتنه های قبلی مثل فتنه ۸۸ را دارند و کمتر گول دشمن را خواهند خورد. از طرف دیگر کسانی که نفوذی و عامل دشمن و استکبار هستند هم با تجربه از فتنه قبلی، به این زودی ها جسارتی برای رخداد فتنه دیگر نخواهند داشت.

۹ دی واکسنی برای تقویت بنیه های انقلاب

ذاکریان تصریح کرد: نمی توانیم بگوییم دشمن و نفوذی های داخلی ساکت خواهند شد و دست به فتنه نخواهند زد، بلکه ممکن است در آینده دشمن در قالب تهدید های دیگری دست به اقداماتی بزند.

وی یادآور شد: ۹ دی زمینه بیداری، بصیرت، حضور، معرفت و دشمن شناسی مردم را خیلی بالا برد و واکسنی بود برای تقویت بنیه های استمرار، اقتدار و ثبات انقلاب اسلامی که امیدواریم امسال هم مردم حضورشان را به ثبت برسانند.

وی بیان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون؛ هر کجا گوش به فرمان و لبیک گوی رهبر انقلاب بوده ایم، انقلاب قوت و قدرت پیدا کرده و به پیش رفته و دشمن شکست خورده است. اما هر کجا که مردم، مسئولین و جریانات سیاسی از خط ولایت و رهبری عدول کرده اند، خودشان ضربه خورده اند و دشمن هم جری تر شده است. امیدواریم الان که فضای کشور منسجم تر است، مردم گوش به فرمان و پای انقلاب باشند.

حماسه بزرگ مردم در ۹ دی دشمن را ناامید کرد

حجت الاسلام احمد رضایی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در خصوص ۹ دی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: روز ۹ دی یکی از ایام الله هایی است که با لطف و عنایت خدا، توسط مردم شریف ایران رقم خورد. شعاع اتفاقی که در این روز افتاد، در یک موقعیت و جایگاهی است که جهانی و بین المللی شد.

وی افزود: ملت ایران در این روز خلق حماسه بزرگی داشتند که نه تنها در میان خودشان بزرگ جلوه کرد، بلکه دربیرون ازمرزها هم؛ همه دولت ها و ابرقدرت ها به عظمت این حماسه بزرگ از سوی مردم ایران، پی بردند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در حالی که دشمنان ۸ ماه بخش ها و شهرهایی از میهن عزیزمان را درگیر کرده بودند و برای خودشان امیدهایی داشتند، اما اقدام خوب مردم، دشمنان را برای همیشه ناامیدی کرد و همچنین امید دوباره ای به سوی ملت ایران برگشت.

رضایی بیان کرد: با خلق این حماسه، دشمن متوجه شد که شاید مردم در یک مسأله یا دسیسه دشمن برای مدت کوتاهی صبر کنند، اما همیشه گوش به فرمان امام جامعه و ولی فقیه خود هستند و پس از صبر کوتاه، اقدامی را که باید، انجام می دهند.

وی ادامه داد: این حماسه زیبای ملت ایران، برای همیشه درتاریخ این کشور به عنوان یوم الله و روز میثاق امت با ولایت و دهه بصیرت به عنوان ایام الله ثبت و ضبط شد.

لزوم گرامیداشت ۹ دی برای آگاهی نسل جوان

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهارکرد: در واقع مردم با حضور خود و خلق حماسه ای بزرگ اعلام کردند که شاید مشکلات و نارسایی هایی ها هم درون کشور و خانواده بزرگ ایران باشد، اما کاری نمی کنیم که دشمن شاد شود.

رضایی با تاکید بر لزوم گرامیداشت این ایام الله ها، گفت: باید همیشه روزهای با عظمتی که یوم الله است را گرامی بداریم، چرا که در این روزها لطف و عنایت ویژه ای از سوی خداوند شامل حال ملت عزیز ایران شد و به همین دلیل هم یوم الله است.

وی با اشاره به اینکه گرامیداشت و یادآوری این روزها برای نسل آینده و جوانان آثار و برکات خوبی به دنبال خواهد داشت، افزود: در واقع یادآوری این روزها؛ تجلی دوباره ای از خاطرات این ایام است و نسل نو مطلع خواهند شد که ملت چه اتفاق بزرگی را خلق کردند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه همچنین این گرامیداشت باعث می شد تا دیگر دشمنان طمع نورزند و باعث یاس و ناامیدی او خواهد شد، اظهارکرد: گرامیداشت این ایام یک ضرورت است که نباید از آن غافل شویم، چرا که دشمن هم به دنبال این است که این ایام الله توسط مردم به فراموشی سپرده شود. اما از سال ۱۳۸۸ تاکنون؛ مردم حضور پرشوری در صحنه داشتند و خلق حماسه بزرگ خود را جشن گرفته اند.

رضایی گفت: ۹ دی؛ سرآغاز نامگذاری دهه بسیار مهمی شد که مناسبت هایی از جمله شهادت سردار سلیمانی به عنوان سیدالشهدای انقلاب و ارتحال عالم ذوالفنون و عمار انقلاب آیت الله مصباح را هم در خود جای داده است. پایان این دهه هم ۱۹ دی و قیام مردم قم است.

وی بیان کرد: شهادت شهید سلیمانی و ارتحال آیت الله مصباح در این دهه، اقدامات شوم دشمن و لزوم افزایش بصیرت افزایی و روشنگری برای مردم را دوچندان کرده است. اگر چه باید هر روز برای آگاهی و بصیرت مردم و نسل جوان تلاش کنیم، اما این مناسبت ها فرصتی برای توجه بیشتر و آماده کردن اذهان مردم برای دریافت محتوای خوب است.

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی این روز، قطعا نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند. در این روز مردم ایران نشان دادند که دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند و با عمل به این جمله حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند: « پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد » ، بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی را جشن گرفتند.
در روز ۹ دی ماه ۱۳۸۸، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تمامی شهرهای کشور به جهانیان اعلام شد و دشمن از این حضور دهها میلیونی سیلی دردناکی خورد.

انتهای پیام/۷