آیت الله مجتهدشبستری:

مردم حق دارند از خلف وعده‌های دولت گله‌مند باشند/ جریانی که از دولت حمایت کرد باید شرعا پاسخگوی ملت باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم حق دارند گلایه کنند و بگویند فریب خورده هستیم، وعده های دروغین را شنیدیم اما چیزی ندیدیم.

به گزارش خاورستان، آیت الله محسن مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با دانا، با اشاره به اینکه همه کسانی که از دولت حمایت کردند در وضع فعلی جامعه مسئول هستند گفت: مقصر اصلی وضع امروز کشور یک جریان است که باید پاسخگو باشد.
وی با بیان اینکه کسانی که در حقوق مردم کوتاهی کردند پیش مردم و خداوند مورد سوال قرار می گیرند عنوان کرد: افرادی که حمایت کرده و همچنان می کنند هم باید در پیشگاه مردم و خداوند پاسخ دهند، ممکن است افرادی در دوره ای با خیال اینکه برخی مسئولان خدمت گذار، خدوم و از هر لحاظ شایسته هستند به آنها اقبال نشان دهند اما بعد از مدتی از این حمایت پشیمان شدند که نوعا همین گونه است، چه در این دولت و چه در دولت های قبلی برخی جریانات از برخی چهره ها حمایت کردند اما بعدها پشیمان شدند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در صورتی که بعد از متوجه شدن از کم کاری یک مسئول چه در دولت و چه در مجلس یا در ارگان های دیگر و باز به این حمایت خود ادامه دهند باید پاسخگو باشند و این یک معیار شرعی است.
دولت به جای مذاکره مشکلات کشور را با راهکارهای داخلی حل کند
وی با اشاره به اینکه راهکار حل مشکلات امروز کشور طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری اتکا به توانمندی های داخلی است تصریح کرد: رهبر انقلاب در آغاز سال بر جهش تولید تاکید کردند، زیرا تولید عامل اصلی پیشرفت کشور است.
آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه اگر تولید رونق پیدا کند هم زمینه ایجاد اشتغال فراهم خواهد شد، هم صادرات افزایش خواهد یافت عنوان کرد: تولید برای کشور ارز آوری خواهد داشت از این رو باید مورد توجه جدی مسئولان در بخش های مختلف قرار گیرد.
نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت نظارت تصریح کرد: باید نظارت توام با حمایت از تولید باشد، متاسفانه در حال حاضر وضعیت بازار اجناس مختلف یله و رهاست، قیمت ها تثبیت نشده است و هیچ نظارت و کنترلی بر آن نیست.
وی با اشاره به اینکه شرعا و قانونا دولت موظف است به بازار کنترل داشته باشد گفت چون نظارت دولت وجود ندارد گرانی های افسار گسیخته در بخش های مختلف بازار به وجود آمده است.
آیت الله مجتهد شبستری تاکید کرد: نباید دولت برای رفع مشکلات کشور برون نگر بوده و نگاهش به دروازه ها باشد بلکه باید به جای مذاکره به دنبال حل مشکلات از طریق راهکارهای داخلی باشد.
مردم حق دارند گلایه کنند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص اینکه مردم تصور می کنند که بعد از گذشت ۷ سال و نیم دولتمردان با وعده هایی که عملی نشد آنها را فریب دادند عنوان کرد: خلف وعده یکی از گناهان بزرگ است و نباید دولتمردان در برابر مردم خلف وعده می کردند.
آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه وقتی مسئولی توان برآورده کردن وعده ای را ندارد نباید قول بدهد ولی اگر قول داد باید به آن عمل کند تصریح کرد: مردم حق دارند گلایه کنند و بگویند فریب خورده هستیم، وعده های دروغین را شنیدیم اما چیزی ندیدیم.
انتهای پیام/۴