استاندار خراسان جنوبی:

مردم خراسان جنوبی شهدا را از خود دانسته و نسبت به شهدا احساس دِین می‌کنند/ استانهای کم برخوردار عزم و اراده بالایی دارند

استاندار خراسان جنوبی گفت: قطعا مردم خراسان جنوبی در برگزاری کنگره ملی شهدا احساس دین کرده و کمک خواهند کرد و در این زمینه مسئله ای که بسیار مهم است نوع همکاری مردم باید با برنامه،دقیق، شفاف و مشخص باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد اجرایی کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی اظهار کرد: هدف از برگزاری کنگره ملی مشارکت عموم مردم است و باید مسئولان دستگاه های اجرایی از ظرفیت مردم برای حضور حداکثری و مشارکت در برگزاری کنگره ملی شهدا استفاده کنند.
وی افزود:باید برای برگزاری کنگره ملی در خراسان جنوبی حد اکثر توان بکار گرفته شود چرا که قرار است این برجستگی فرهنگی کلان خراسان جنوبی برای همیشه ملکه ذهن جامعه باشد و برای هر چه باشکوه برگزار شدن آن باید از لایه های مختلف جامعه و از همه مردم استفاده شود؛اصل حضور مردم بسیار مهم است.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: اگر اقدامات ما به گونه ای باشد که شرایط فرهنگی به وجود آمده باعث شود دانش آموزان به صورت خود جوش برای برگزاری کنگره ملی شهدا نقاشی کشیده یا روزنامه دیواری تهیه کنند آن موقع مشخص خواهد شد که کارها و اقدامات ما در سطح جامعه تاثیر گذاشته است.
مروج الشریعه عنوان کرد:برای استفاده از ظرفیت حداکثری دانش آموزان، جوانان و مردم آموزش و پرورش، اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند بسیار مهم و تاثیر گذاتر باشند که لازم است این نهادها در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به کوتاه بودن زمان برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی،گفت: باید در اولین فرصت جلسه روسای ستاد اجرایی تشکیل شود.
استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: استانهای کم برخوردار عزم و اراده بالایی دارند و انصافا برنامه هایی که تا کنون در خراسان جنوبی برنامه ریزی و اجرا شده است بسیار خوب و کامل است و این کیفیت در اجرای برنامه ها زمانی مشخص خواهد شد که از حضور حداکثری مردم استفاده شود.
مروج الشریعه عنوان کرد: برای اجرای برنامه ها نیازی به هزینه های زیاد نیست و استفاده از مشارکت مردم در برگزاری کنگره ملی شهدا نیاز به ادبیاتی دارد که باید به آن پرداخته و مسئولان دستگاه ها اجرایی تا جایی که امکان دارد می‌توانند در لایه های مختلف نفوذ کرده و همکاری کنند.
وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی شهدا را از خود می‌دانند،تصریح کرد: قطعا مردم خراسان جنوبی در برگزاری کنگره ملی شهدا احساس دین کرده و کمک خواهند کرد و در این زمینه مسئله ای که بسیار مهم است نوع همکاری مردم باید با برنامه،دقیق، شفاف و مشخص باشد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: برخی از نهادهای که مردمی هستند مانند شهرداری ها می‌توانند حلقه اتصال بین مردم و مسئولان باشند و لازم است جلسات ستاد اجرایی کنگره ملی شهدا در شهرستانها نیز برگزار شود.
مروج الشریعه اظهار کرد: انشاءالله منابع مالی و اعتباری استان برای برگزاری کنگره ملی شهدا تامین خواهدشد.
وی با اشاره به کارگروه های تشکیل شده برای برگزاری کنگره ملی شهدا،تاکید کرد: مجدد همه کارگروه ها برنامه های لازم را برای همه دستگاه های اجرایی ارسال کرده و به مدت زمان باقی مانده برای برگزاری کنگره ملی شهدا اشاره شود.
مروج الشریعه عنوان کرد:بحث هم افزایی بین دستگاه های اجرایی و کارگروه ها مطرح ها و برنامه ها به شهرستانها نیز تفویض شود.
استاندار خراسان جنوبی به راه اندازی کانال در فضای مجازی برای اطلاع رسانی در زمینه برگزاری کنگره ملی شهدا تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی به بهترین شکل برای تبلیغ و اطلاع رسانی گسترده برای برگزاری کنگره ملی شهدا استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه های اجرایی نقش بسیار مهمی دارند و می‌توانند از ظرفیت های استان استفاده کنند و علاوه بر این برخی از زیر ساختها در استان هستند که می‌توان از ظرفیت آنها بهترین استفاده ها را داشت.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۴/