در جلسه دیدار منتخبین شورای ششم درمیان با نماینده مجلس مطرح شد؛

مردم درمیان آماده همکاری و همراهی برای پیشرفت شهرستان هستند/شوراها در پیگیری امور با دیوار بتنی مسئولان مواجه می شوند

فرماندار درمیان گفت: مردم شهرستان درمیان در انتخابات مشارکت صددرصدی داشتند در حالی که بر اساس آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مشارکت 87 درصدی پیش بینی شده بود. این حضور نشان داد که مردم فهیم و گرانقدر درمیان پای ارزش های انقلاب و نظام یستاده اند و آماده همکاری و همراهی برای پیشرفت شهرستان هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسینعلی بخشی فرماندار درمیان در جلسه دیدار نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با منتخبین شورای اسلامی شهر درمیان، طبس و گزیک اظهارکرد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به بهترین شکل در سطح استان برگزار شد و به شکرانه نعمت انقلاب اسلامی، خراسان جنوبی بالاترین مشارکت را در انتخابات داشت.
وی افزود: همچنین شهرستان درمیان با آمار حدود ۵۴ هزار نفر جمعیت، در انتخابات مشارکت صددرصدی داشت در حالی که بر اساس آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مشارکت ۸۷ درصدی پیش بینی شده بود. این حضور نشان داد که مردم فهیم و گرانقدر درمیان پای ارزش های انقلاب و نظام یستاده اند و آماده همکاری و همراهی برای پیشرفت شهرستان هستند.
فرماندار درمیان با اشاره به اینکه در کل اعضای شوراهای اسلامی شهرهای درمیان، دو نفر اولین دوره شورا را تجربه می کنند و ۱۳ نفر دیگر در دوره های قبلی حضور داشتند، بیان کرد: امیدوارم شوراهای جدید که ترکیبی از برگزیدگان دوره های قبلی و جدید هستند، با تجربه و نیروی جوانی خود شرایطی را ایجاد کنند که اقدامات و خدمات بهتر و شایسته تری در اعتلای شهرستان انجام شود.
وی ادامه داد: مراسم تحلیف اعضای شورای دوره ششم هم برگزار خواهد شد و اولین وظیفه که انتخاب شهردار است، با حساسیت انجام خواهد شد تا انشاءالله شاهد تحولات بهتری در شوراهای جدید باشیم.
سلیمانی عضو شورای شهر گزیک نیز در این جلسه به برخی از مشکلات این شهر از جمله تخریب پل داخل شهر و قنوات به عنوان تنها راه ارتزاق مردم اشاره کرد و خواستار همکاری مسئولان در رفع این مشکلات شد.
سالاری عضو شورای شهر طبس مسینا نیز با تاکید بر اینکه شوراها باید درگیر مسائل اساسی و طرح های بزرگ باشند و وقت آنها برای مسائل کوچک تلف نشود، افزود: احداث ساختمان شهرداری این شهر نیازمند بودجه کلان و حدود دو برابر بودجه دو سال شهر است و تامین آن از منابع داخلی شهرداری امکان پذیر نیست. اما برای خلاص شدن شوراها و شهرداری بهتر است از ظرفیت بنیاد علوی استفاده شود.
وی بیان کرد: با توجه به عبور رواناب ها از کنار این شهر، نیاز به ایجاد سازه های آبخیزداری داریم.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب دامداران و اندک بودن سهمیه نهاده های دامی در نظرگرفته شده، افزود: متاسفانه به هر مسئولی که مراجعه می کنیم می گویند که دست ما بسته است.
وی با اشاره به موضوع دیوار ساحلی طبس و ایجاد نگرانی در مواقع بروز سیل، تصریح کرد: برای حل مشکلات مردم باید آستین بالا زد، اما اعضای شورا در پیگیری مشکلات مردم از مسئولین، گویا با دیوار بتنی برخورد می کنند و به نتیجه نمی رسند که این موضوع باعث ناامیدی و درماندگی در اعضا می شود. انتظار است مسئولان جدی تر مسائل را مدنظر داشته باشند تا شوراها هم انگیزی بیشتری برای پیگیری داشته باشند.
بی خویش عضو شورای اسلامی شهر اسدیه نیز با اشاره به اینکه شهرداری اسدیه نوپا است، گفت: باید در بحث تخصیص و هزینه کرد اعتباراتتوجه شود. همچنین در بعضی از مسائل و مدیریت شهری مصلحت سنجی هایی می شود که گاهی نیاز نیست.
انتهای پیام/۷