مردم مشهد چشم‌انتظار سردار دل‌ها/ «حاج‌قاسم» روی دستان مردم وارد حرم می شود

مردم مشهد از ساعات آغازین صبح برای وداع با سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی به میدان ۱۵ خرداد مشهد آمده‌اند و هنوز چشم به آسمان منتظر ورود هواپیمای حامل پیکر مطهر سردار دل‌ها هستند.

به گزارش خاورستان، به نقل از فارس مراسم استقبال مردم مشهد از پیکر مطهر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و دوستان شهیدش، از لحظاتی قبل در مشهد آغاز شده است.
مردم قدرشناس مشهد، اما از ساعات ابتدایی صبح امروز، از نقاط مختلف این کلانشهر خود را به میدان ۱۵ خرداد رساندند تا به استقبال سردار دل‌ها برسند، تا وداع کنند با مردی که فرزند خلف این انقلاب بود، هست و خواهد بود.
اگر چه طبق اعلام قبلی قرار بود، پیکر مطهر سردار سلیمانی ساعت ۱۲ به مشهد برسد اما مهر و عطوفت مردم خونگرم اهواز و مشایعت بی‌نظیر و وداع طولانی‌شان، باعث شد سردار هم بیشتر بین‌شان بماند و با تاخیر به مشهد بیاید.
پرچم ها و پلاکاردهایی با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، لبیک یا حسین (ع) و تصاویری از مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی در دست این مردم عزادار، ترکیبی است که نشان می‌دهد این فقط یک شور و هیجان معمولی نیست؛ در کنار این همه شور، شعوری است مثال‌زدنی و این مردم حسین(ع) و یزید زمانشان را خوب شناخته‌اند.
از فرودگاه هم خبر می‌رسد عده‌ای از مردم با در دست داشتن پلاکارهایی بی‌صبرانه منتظر ورود سردار سلیمانی به مشهد هستند.
امروز هوای مشهد اگر چه سرد است، اما تنور عاشقی و قدرشناسی‌ها داغ داغ است؛ لحظه به لحظه بر سیل این جمعیت افزوده می‌شود؛ حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها در این مراسم چشمگیر است.
بچه‌ها با آن دستان کوچکشان تصاویر سردار سلیمانی را حمل می‌کنند، جوری که انگار تکه الماسی در دست دارند، مبادا از دستشان به زمین بیفتد و از ته دل شعار مرگ بر آمریکا را فریاد می‌زنند.
تمام زندگی این سردار سراسر برکت برای این نظام و این ملت بود و حالا عجیب نیست که شهادتش هم باعث وحدت بیشتر نسل‌ها، افکار، قومیت‌ها و مذاهب شود.
مادر شهیدی که تصویر پسر شهیدش را در کنار عکس سردار به دست دارد، طوری از ته دل «مرگ بر آمریکا» می‌گوید که نظرم را جلب می‌کند، سر صحبت را که باز می‌کنم می‌گوید: ترامپ می‌خواست با این کار کشور ایران را نابود کند اما آنقدر احمق بود که نفهمید این کار به وحدت و همدلی بیشتر این مردم و همراهی شان با نظام جمهوری اسلامی ختم می‌شود.
اشکهایش را پاک می‌کند و ادامه می‌دهد: شهادت سردار برای خودش سعادت است، اما برای ما خسارتی جبران‌ناپذیر است، مردم شاید از گرانی ها و شرایط اقتصادی ناراحت باشند، شاید یک زنی چادر بپوشد و یکی نپوشد، شاید جوان‌ها فکرشان با ما پیرزن‌ها فرق داشته باشد، اما سردار سلیمانی کسی بود که همه ما به او مدیونیم، شهادتش برای همه ما مصیبت و عزاست.
حمل پرچم کشور عراق توسط مردم مشهد شاید دردناکترین سیلی بر صورت ناپاک و کریه کسانی است که ۴۰ سال است کمر به اختلاف افکنی بین دو ملت ایران و عراق بسته اند.
راستش را بگویم امروز در مشهد کلاس وحدت است.
خبر می‌رسد عده ای از مردم در صحن جامع رضوی هم منتظر ورود سردار هستند و ازدحام جمعیت به حدی است که راه رفتن را سخت کرده است.
خدا می‌داند این لحطه های انتظار چقدر سخت و دیر می‌گذرند، ما چشمهایمان به آسمان و دلمان پر می‌زند برای سرداری که جانش را برای اسلام و امنیت این مردم عاشقانه فدا کرد.
اهالی دیار امام رضا (ع) منتظرند؛ منتظر یک میهمان عزیزتر از جانشان.
انتهای پیام/۱۲۷