یادداشت سردبیر؛

مردم منتظر پایان کابوس مشکلات و تغییر بانیان وضع موجود هستند

مهدی کاظمی فرد سردبیر پایگاه خبری تحلیلی خاورستان در یادداشتی نوشت: شطرنج خراسان جنوبی تا کی باید مات و مبهوت محرومیت باشد،مردم استان منتظر پایان کابوس مشکلات و تغییر بانیان وضع موجود هستند.

به گزارش خاورستان، خراسان جنوبی دیار علم و ایمان متاسفانه در سالهای اخیر  با وجود ظرفیت‌های بالای گردشگری، کشاورزی، معدنی منابع کافی و بویژه سرمایه وجود نخبگان و نیروی انسانی پیشرفت چندانی نداشته است و همواره صدرنشین جدول محرومیت، بیکاری و سایر آسیبهای اجتماعی است.

بی توجهی به حل مشکلات، عدم توجه به توسعه، نرخ بالای بیکاری، اعتیاد و نبود زیرساختهای کافی برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی و اشتغال‌محور و عدم توجه به ۴۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان بزرگتربن ضربه را به پیکر نحیف خراسان جنوبی وارد کرده است

در این شرایط حضور مدیران کوتوله، عدم توجه به مشکلات مردم، و ابقای بانیان وضع موجود و سیاسی کاری برخی از نخبگان و دخالت برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نمک بر زخم کهنه این دیار می‌پاشد.

در چند سال گذشته سکوت برخی از رسانه‌ های استان در بیان مشکلات و از طرف شوآف برخی مدیران خیانت به مردم نجیب خراسان جنوبی بود اما با رصد کامنت‌های مردمی از همین پایگاه‌خبری و سایر فضای مجازی، حجم جملات تاسف‌بار و حسرت گونه مردم غیرقابل کتمان است. چرا که خراسان جنوبی روزهای سختی را پشت سر گذاشته و مردم انتظار مدیرانی توانمند، جهادی، خلاق و باتجربه را می‌کشند.

از دانشجو، پیر، جوان، بازاری تا اداری همه یک چیز را فریاد می‌زنند؛ خراسان جنوبی نیازمند طرح‌های کلان اشتغالزایی، مدیرانی توانمند و باتجربه درون‌سازمانی است. خیل زیادی از دولتی ها و برخی از مجلسی ها که ضوابط را بر روابط و جامعه را بر ایل و طوایف ترجیح می‌دهند همچنان در انتظار فرصتی برای سکانداری افراد خود در دستگاه‌های اجرایی استان هستند که هیچ‌چیز برای خدمت شایسته و بایسته به مردم کم ندارند مگر نشانی از رفاقت با باندهای مختص چینش مهره‌‌ها!

شطرنج خراسان جنوبی تا کی باید مات و مبهوت محرومیت و فلاکت و بیکاری فرزندانش باشد!؟از دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی به عنوان مدیریت ارشد در استان انتظار مضاعفی می‌رود کما اینکه ایشان فردی جهادی با سابقه ی درخشان برای مدیریتی ویژه برای استانداری خوانده شدند و طی چند ماه حضور خود امید ها را به استان بازگرداندند.

هر چند استان زخم خورده سیاسی کار های دولت گذشته است و دستاورد استانداران دولت روحانی چیزی جز به قهقرا رفتن شاخص های توسعه و فلاکت برای خراسان جنوبی محروم نبود!

طی دولت یازدهم و دوازدهم با رکورد تغییر پنج استاندار فقط وعده وعید شنیدند، یک هزار مصوبه وعده بی عمل، اسناد و تفاهم نامه ها ی بدون پشتوانه امضاء شده نمونه ای از کار های پوپولیستی و شوآف گونه مدیران دولت قبل است.

اخیرا علاوه بر جولان بانیان وضع موجود در سطح مدیران استان در برخی انتصابات شاهد شنیده شدن برخی انتصاب مدیران ضعیف هستیم که نباید تکرار شود و اگر این روند ادامه پیدا کند، باعث سرخوردگی و بی انگیزگی کارکنان ادارات و پسرفت کارکرد ادارات خواهد شد و هیچ تغییری به نفع مردم و جریان انقلاب شکل نخواهد گرفت.

گزینش مدیر غیر آشنا با مجموعه و بدون تجربه کاری و یا اشخاصی که سابقه کاری و سیاسی آنها معلوم است در سازمان ها و ادارات چه توجیهی می‌تواند داشته باشد.

اگر استاندار خراسان جنوبی در روند انتصاب مدیران جهادی و گزینش مدیران شایسته استان به اندازه کافی تامل نکند فاجعه‌ای به مراتب زیان‌بارتر از ادوار گذشته در انتظار استان کم برخوردار خراسان جنوبی است!

انتهای پیام /۳