فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح:

مردم نگران نباشند؛ واکسن کرونای ایرانی جوابگوی نیاز کشور است/ طرح واکسیناسیون ملی با محصولات داخلی اجرا می شود

سردار محمد حسین سپهرگفت: واکسن سازهای داخلی با حمایت هایی که از سوی وزیر بهداشت صورت گرفته است، بخش عمده ای از واکسن مورد نیاز کشور را تامین می کنند

به گزارش خاورستان، جانشین وزیر بهداشت در امور اجرایی ستاد هماهنگی واکسیناسیون کشور، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: با ابلاغ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و بر اساس توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت برای مقابله با کرونا و اجرای طرح ملی واکسیناسیون در کشور، تمام ظرفیت های انسانی، تخصصی، تجهیزاتی، مراکز بیمارستانی و درمانی نیروهای مسلح برای پشتیبانی از وزارت بهداشت پای کار آمده اند.
سردار محمد حسین سپهر افزود: در راستای اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی که طرح بیماریابی، غربال گری و حمایت از نیازمندان در عرصه مقابله با کرونا است و همچنین طرح نظارت، پایش و رهگیری بیماران، بسیجیان و پاسداران با حضور در تیم های وزارت بهداشت این مهم را دنبال می کنند.
وی اظهار داشت: واکسن سازهای داخلی با حمایت هایی که از سوی وزیر بهداشت صورت گرفته است، آماده هستند تا بخش عمده ای از واکسن مورد نیاز کشور را تامین کنند که البته با اعلام دکتر نمکی فاز استفاده از واکسن ایرانی به اطلاع عموم رسید.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح، تصریح کرد: بخشی از شرکت های دانش بنیان و سازمان هایی که زیر مجموعه وزارت بهداشت هستند واکسن هایی را آماده کرده اند، بر اساس اطلاعاتی که دارم واکسن های ایرانی که به زودی مورد استفاده قرار خواهند گرفت دارای تکنولوژی بالا و دانش به روز هستند.
تولید واکسن کرونا در داخل قطعا جز افتخارات دانشمندان ایرانی است و اطمینان دارم که ایران یکی از واکسن سازهای معتبر دنیا خواهیم شد، علم و دانش تولید واکسن کووید ۱۹ امروز در اختیار دانشمندان کشورمان است و مردم عزیز بعد از اعلام وزارت بهداشت به سخنان وزیر این مجموعه و دانشمندان داخلی اعتماد کنند.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح در خاتمه خاطر نشان داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودندکه از واکسن ایرانی استفاده می کنم با تمام امید و نشاط انشاالله مردم هم ما با تبعیت از ولایت فقیه، نگران نباشند چرا که محصول ایرانی پاسخگوی نیاز مردم خواهد بود.
انتهای پیام/۱۲۷