نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به بازرس کل استان:

مردم گلایه های فراوانی از عملکرد مسئولین دارند/ نظارت دقیق می تواند بسیار از مشکلات امروز کشور را حل کند/ مهمترین نقش دستگاه های نظارتی پیشگیری از وقوع خیانت است

آیت الله عبادی با اشاره اینکه به پیشگیری حیات سیاسی، اجتماعی و حکومتی را حفظ می کند و زمانی موثر است که به موقع تذکرها داده شود و جلوی فساد را بگیرند ، گفت: اگر برخوردها آگاهانه باشد دیگر افراد جرات خیانت را پیدا نمی کنند، اما اگر برخوردی صورت نگیرد آن فردی که امین است هم دزد می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در دیدار با بازرس کل استان با اشاره به اینکه با توجه به شرایط فعلی کشور کار نیروهای نظارتی باید دقیق‌تر باشد، گفت: مردم گلایه های بسیاری از عملکرد مسئولین دارند و رها بودن امورات کشور را بارها گزارش داده‌اند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه نظارت دقیق می تواند بسیاری از مشکلات امروز کشور را حل کند، افزود: این اوضاع نابسامان نتیجه کم کاری و ولنگاری مسئولینی است که برخی ممکن است از وجود نفوذی ها و عمدی بوده و گاهی هم از روی ندانم کاری هایی که در نتیجه عدم نظارت به وجود آمده است.
وی در ادامه افزود: بعد از خیانت یک مسئول در هر سازمانی، نمی توان گفت که این کار به صورت ناگهانی بوده است، در اینجا این سئوال مطرح است که حراست آن نهاد و یا سازمان بازرسی چه می کردند که این خیانت صورت گرفته و چرا به آن مسئول هشداری نداده‌اند؟
امام جمعه بیرجند در ادامه با بیان اینکه برای مدیرشدن یک فرد در یک نهاد، کشور باید کلی هزینه آموزش آن فرد را پرداخت نماید، افزود: بزرگترین سرمایه یک کشور نیروی انسانی آن کشور است، حال اگر مسئولی مرتکب خیانت شود بیشتر از همه، کشور یک سرمایه را از دست داده است.
آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه سازمان‌های نظارتی باید بر اساس اصلی دوستی جلوی فساد مدیران و مسئولان را بگیرند، بیان کرد: سازمان بازرسی باید تلاش کند تا نگذارد به جای قانون، بی قانونی در ادارات رایج شود و بخش مهمی از کار سازمان بازرسی نقش پیشگیری دارد تا پیگیری، لذا برای این کار نیاز است نظارت‌ها دقیق و مداوم باشد.
وی با اشاره به پیشگیری حیات سیاسی، اجتماعی و حکومتی را حفظ می‌کند و زمانی موثر است که به موقع تذکرها داده شود و جلوی فساد را بگیرند، یاد آور شد: اگر برخوردها آگاهانه باشد دیگر افراد جرات خیانت را پیدا نمی کنند، اما اگر برخوردی صورت نگیرد آن فردی که امین است هم دزد می شود.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در پایان با تاکید بر اینکه مردم خراسان جنوبی از دیانت خوبی برخوردار و دارای غنای فرهنگی زیادی هستند، خاطر نشان کرد: با وجود تبلیغات فراوان دشمن در فضای مجازی و وجود جریان نفوذ، اگر نظارت نباشد، ممکن است در این استان هم انحرافی صورت گیرد اما با بیداری و هوشیاری، بخش های نظارتی می توانند جامعه را سالم نگه دارند و از رشد فسادها جلوگیری کنند.
انتهای پیام/۱۴۳