نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

مرزهای خاکی ایران مرزهای غیرت، ناموس و دین است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: مرزهای خاکی جمهوری اسلامی ایران مرزهای ارزش‌ها، غیرت، ناموس، دین و عقیده است و مرزبانان این آب‌وخاک متناسب با همین ارزش‌ها هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، اظهار کرد: آگاهی و اطلاع شرط اولیه به نتیجه رسیدن کارها است، اگر هر کاری در صنف خودش همراه با آگاهی و اطلاع کافی نباشد هرگز به نتیجه نخواهد رسید.
وی اطلاعات را پایه هر امری دانست و اظهار کرد: اطلاعات در نیروی انتظامی پایه و اساس امر است و هر چه اطلاعات وسیع‌تر، عمیق‌تر و به‌روزتر باشد نتیجه‌بخش‌تر خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حفاظت و مرزبانی از دیگر مؤلفه‌های مربوط به نیروی انتظامی است، گفت: تجزیه کلمات از یک جهت قابل اهمیت است که در جوامع، کشورها و مکتب‌های مختلف تحت همین عنوان هم اطلاع، هم حفاظت و هم مرزبانی را دارند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه گرچه ظاهر کلمات با هم مشترک است اما مفهوم و درون کلمات با هم فرق دارد، تصریح کرد: متأسفانه در برخی کشورها حفاظت از شکم و شهوت یک عده که حقوق جوامع ضعیف جهان را می‌خورند مطرح است و این کشورها گر چه دارای نظام، تشکیلات و ارتش هستند اما حفاظت همه این‌ها پایداری از فرعون‌ها و قارون‌های زمان است که نوعی ننگ به‌حساب می‌آید.
وی به اینکه قدم‌به‌قدم هر کشور و جامعه‌ای دارای مرز است، اشاره کرد و افزود: مرزهای خاکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی از اینکه مرزهای بسیاری از جوامع در شکم، شهوت، زور و قلدری آن‌ها خلاصه می‌شود ابراز تأسف کرد و گفت: مرزهای نظامی بسیار متفاوت‌ هستند به‌ طوری که مرز اندیشه الهی، عقیده و ارزش‌ها است.
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: مرزهای خاکی جمهوری اسلامی ایران مرزهای ارزش‌ها، غیرت، ناموس، دین و عقیده است و مرزبانان این آب‌وخاک متناسب با همین ارزش‌ها هستند.
وی با بیان اینکه کار نیروهای نظامی و انتظامی از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: ارزش خود، کار خود، حفاظت‌ و اطلاعات خود را بدانید و به آن ببالید خیلی ببالید.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه مرزهای عقیدتی، الهی، انسانی، ناموس و غیرت لحظه‌ به‌ لحظه تهدید می‌شود، گفت: باید به همان اندازه آگاهی، هوشیاری و بصیرت برای حفظ این مرزها صدچندان شود.
آیت الله عبادی به تشکیل انقلاب اسلامی در سال ۵۷ اشاره کرد و یادآور شد: حادثه انقلاب یک امر تازه و بی‌سابقه نبود و در اخبار و روایات شیعه و اهل سنت نقل شده است که “در آخرالزمان و قبل از ظهور حضرت مهدی(عج) انقلابی خواهد آمد” و این مطلب برای اهل فن یک مسأله منتظره بود.
وی با بیان اینکه زمانی که انقلاب اسلامی به وجود آمد جهان به دو نیم‌کره شرقی و غربی تقسیم شد، افزود: ابرقدرت‌های شرق و غرب در الحاق بی‌دینی حرف اول را می‌زدند و بقیه به اسم مسلمان دنبال آن‌ها حرکت می‌کردند و این در صورتی بود که جایی برای مسلمان واقعی نبود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به کتاب کشف‌الاسرار نوشته امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) در این کتاب در چند جمله اشاره می‌کنند که به‌زودی انقلابی حاصل خواهد شد که عناصر ضددین را در هم می‌کوبد.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نظیر کلمه توحیدی است که حضرت ابراهیم در دوران کفر مطرح کرده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در این دنیای کفر، ظلم و بی‌عدالتی بیانگر راه دین، عدل و انسانیت است.
وی ریزش‌های انقلاب را نتیجه مردود شدن و رفوزه شدن در آزمایشات دانست و افزود: اگر به انقلاب و اسلام عمل می‌کردیم وضعیت ما این‌چنین نمی‌بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نیروهای نظامی و انتظامی حافظ نظام جمهوری اسلامی هستند، گفت: مرزهای شما مرزهای اندیشه، عقیده، تبری و تولی است و باید از این مرزها نگهداری و حفاظت کنید.
آیت الله عبادی یادآور شد: سرزمین جمهوری اسلامی، سرزمین امام زمان(عج) است و کار نیروهای نظامی هرچند از نظر فیزیکی و آموزشی با همه نوع نیروها از نظر ظاهری مشترک است اما از نظر واقعی تفاوت زیادی دارد.
وی افزود: همه ما مسئول خود هستیم و تا جایی که قدرت و نفوذ داریم مسئول دیگران نیز هستیم لذا باید خود و هرکسی که اهلیت دارد را حفظ کنیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/