مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی اعلام کرد:

«مرصاد» کمین‌گاه منافقان کوردل/ حضور ۳ گردان از خراسان جنوبی در عملیات مرصاد

سرهنگ فلاحی با بیان اینکه عملیات مرصاد عملیات کمین بود، گفت: رزمندگان و ملت ایران در این عملیات بزرگ و فراموش نشدنی به دشمنان و منافقین این درس را دادند تا دیگر خیال تعدی به ایران اسلامی را در اذهان خود پرورش ندهند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مراسم گرامیداشت سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد شب گذشته در مسجد امام حسین(ع) شهر یبرجند با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی و مردم ولایتمدار این شهرستان برگزار شد.

سرهنگ غلامرضا فلاحی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی در این مراسم گفت: استکبار جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اقدام به تحمیل هشت سال جنگ بر ملت ایران کرد و به لطف خدا و دلاوری های رزمندگان با شکست مواجه شد.

وی درخصوص عملیات مرصاد عنوان کرد: این عملیات هنگامی که قطعنامه پذیرفته شد طراحی شده بود و آخرین عملیات دوران دفاع مقدس محسوب می شود و منافقین آن را «فروغ جاویدان» می نامیدند.

سرهنگ فلاحی ادامه داد: در آن زمان منافقین با تشکیل ۲۳ تیپ با کمک صدام تلاش کردند تا از طریق سرپل ذهاب خود را سه روزه در ۳ مرداد ۱۳۶۷ به تهران برسانند با این خیال که مردم ایران از جنگ خسته شده اند و کسی در مقابلشان نخواهد ایستاد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه عملیات مرصاد عملیات کمین بود، گفت: منافقین هنگام ورود به کشور به بیمارستان ها هم رحم نکردند و در روز ۵ مرداد ۱۳۶۷ عملیات مرصاد با رمز «یاعلی» به منظور مقابله با نیروهای سازمان مجاهدین خلق آغاز شد.

وی در ادامه عنوان کرد: رزمندگان در این عملیات فراموش نشدنی دشمن را از سه محور به پشت مرزهای جمهوری اسلامی عقب راندند و این عملیات بزرگ به دشمن این درس را داد تا دیگر خیال تعدی به ایران اسلامی را در اذهان خود پرورش ندهند.

سرهنگ فلاحی در پایان اظهار داشت: از خراسان جنوبی سه گردان امام علی (ع)، امام رضا(ع) و الغدیر در عملیات مرصاد حضور داشتند و تنها «صفرعلی رضایی» از خراسان جنوبی در این عملیات به فیض شهادت نائل آمده است.

گفتنی است، عملیات مرصاد روزهای چهارم و پنجم مردادماه ۶۷ با رمز یا صاحب الزمان (عج) بمنظور مقابله با حرکت منافقین و بازپس‌گیری مناطق اشغال شده ازسوی نیروهای بسیج و سپاه با پشتیبانی ارتش در اطراف شهر اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه ( باختران )‌ انجام گرفت.

نیروهای مردمی و بسیج نیز که همچون هشت سال دفاع مقدس، در حراست از کیان نظام جمهوری اسلامی از جان و دل مایه گذاشته بودند در ساعات اولیه تهاجم سربازان گروهک نفاق به کشور عزیزمان، با سرعت بالایی به صف دشمن هجوم آوردند و با درایت و تدبیر فرماندهان و مجاهدان حقیقی راه اسلام، دست متجاوزان به خاک کشورمان را قطع و مرصاد را به گورستان آن‌ها تبدیل کردند.

 

 انتهای پیام/۱۰