معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند:

مرکز جدید نگهداری از حیوانات بلاصاحب راه اندازی شد

معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند گفت: مرکز جدید نگهداری از حیوانات بلاصاحب در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع راه اندازی شد.

به گزارش خاورستان، حسن خانزاد معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند، اظهار کرد: در راستاي تأمين آسايش و سلامت شهروندان، مرکز جدید نگهداري حيوانات بلاصاحب راه‌اندازي و طرح زنده‌گيري سگ‌هاي بلاصاحب تشدید شده است.
وی افزود: با توجه به اين که يکي از مشکلات مهم بهداشتي و اجتماعي در بسياري از شهرها و از جمله بیرجند وجود سگ‌هاي بلاصاحب مي‌باشد و با عنایت به اينکه سگ‌ها يکي از عوامل ايجاد کننده بيماري‌هاي مشترک بين انسان و حيوان محسوب مي‌شوند، شهرداری بیرجند در جهت رفاه هر چه بیشتر شهروندان اقدام به راه اندازی مرکز جدید جمع آوری و نگهداری از حیوانات بلاصاحب در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند تصريح کرد: بر اساس مفاد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداري‌ها، جلوگيري از شيوع امراض ساريه انساني و حيواني و جمع‌آوري حيوانات بدون صاحب و دفع حيوانات مريض و مزاحم جزو وظايف شهرداري‌ها است.
خانزاد افزود: شهرداری بیرجند به دنبال ابلاغ دستورالعمل کنترل جمعيت سگهاي بلاصاحب از سوي سازمان شهرداري هاي کشور، با منسوخ کردن روش‌هاي کنترلي قبلي، با تعيين و آماده‌سازي محل نگهداري سگ‌هاي بلا صاحب در مرحله اولیه در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع اقدام به زنده‌گيري اين حيوانات در سطح شهر کرد که با توجه به نیاز به توسعه محل، نسبت به احداث پناهگاه جدید با مساحت ۳ هزار متر مربع نیز اقدام لازم صورت پذیرفت.
وي خاطر نشان کرد: در اين خصوص در مرحله نخست آموزش و اطلاع رساني به شهروندان به جهت حمايت از سگ‌هاي بلا صاحب از طريق NGO حمایت از حیوانات در سطح شهر انجام خواهد شد، در اين مرحله سعي خواهد شد در قالب آموزش، از صاحبان سگ‌ها خواسته شود نسبت به شناسنامه دار نمودن و انجام واکسینه و عدم رهاسازي سگ‌هاي خود اقدام کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند افزود: مساحت اين مرکز سه هزار متر بوده که دارای حصار کشی و فنس کشی و لانه حیوانات است.
خانزاد در پایان خاطر نشان کرد: شهرداری در این راستا آماده همکاری با نهادی های ذی ربط از جمله انجمن های حمایت از حیوانات است.
انتهای پیام/ ۱۳۲